Kupno elementów do budowy ramy.

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Kupno elementów do budowy ramy.

Post autor: exmotech »

Chciałbym (bo lubię spawać) zbudować ramę do ebika z aluminium. Gdzie mogę kupić dwa podstawowe zwymiarowane elementy ramy, czyli:

- główka ramy pod łożyska 1.1/8, długość około 20cm
- suport, nagwintowany, szerokość dowolna, którykolwiek standard.

Wszystko aluminium.

Wiem, że można samemu ale niestety nie posiadam tokarni. Wiem, że można oddać do ślusarza ale wolę kupić np z Chin bo dla ślusarza będzie to nowość a Chińczycy robią ramy dla wiodących producentów rowerów od 40 lat, więc mają zapewne bardzo dobrą jakość i znają wymiary. Nie bardzo wiem jak na aliexpress tego szukać.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 969
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kupno elementów do budowy ramy.

Post autor: Yin »

Szukaj pod " bike head tube" i "bike bottom bracket tube". Zerknij na https://framebuildersupply.com/ nie pamiętam czy mieli komponenty z alu. Na ali: https://www.aliexpress.com/item/32619766890.html W sklepach rowerowych są czasem katalogi producentów w częściami w nich też bywają namiary na komponenty do budowy ram - trzeba się kontaktować bezpośrednio w fabryką / manufakturą w chinach.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
grafffik

Re: Kupno elementów do budowy ramy.

Post autor: grafffik »

- główka ramy pod łożyska 1.1/8, długość około 20cm
1) robisz sobie projekt. rysujesz go na kartce - ołowkiem/ długopisem - czymkolwiek - rzut z góry, rzut z przodu i rzut z boku, w którym oznaczasz średnica wewnętrzna(1.1/8), średnica zewnętrza(+1.5mm tak minimum w zależności od stopu i przeznaczenia tej biednej rurki), długość rurki, długość frezu średnicy wewnętrznej(min 10mm)
2) idziesz z projektem do tokarza
3) tokarz dobiera aluminiową rurkę z magazynu na podstawie wymiarów które podałeś.Chyba że stalowa - to jeszcze szybciej
4) płacisz 20zł za robocizne z materiałem(stal, alu pewnie drożej w zależności od stopu), a po 20min pracy tokarki wraz z ustawieniem maszyn pod Twój projekt
5) rurka gotowa

- suport, nagwintowany, szerokość dowolna, którykolwiek standard.

1) robisz sobie projekt. rysujesz go na kartce - ołowkiem/ długopisem - czymkolwiek - rzut z góry, rzut z przodu i rzut z boku, w którym oznaczasz średnica wewnętrzna, średnica zewnętrza, długość rurki, długość frezu wewnętrznego lub/i długość i średnica gwintu. najczęściej 24Tx1(którykolwiek standard. - wymiary ogólnodostępne w necie)
2) idziesz z projektem do tokarza
3) tokarz dobiera aluminiową rurkę z magazynu na podstawie wymiarów które podałeś.Chyba że stalowa - to jeszcze szybciej
4) płacisz 15-20zł za robocizne z materiałem(stal, alu pewnie drożej w zależności od stopu), a po 20min pracy tokarki wraz z ustawieniem maszyn pod Twój projekt
5)rurka gotowa
5/6)protip - kupujesz na allegro 20zł-30zł + wysyłka (ale nie trzymają wymiarów dziesiętnych pod np. łożyska - https://allegro.pl/oferta/mufa-suportu- ... 7887877763).

metoda alternatywna
piszesz do mnie priv, nie musisz szukać wykonawcy, nie musisz robić projektów
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Kupno elementów do budowy ramy.

Post autor: exmotech »

Dzięki za informacje. Niestety na ali nic nie ma a od dłuższego czasu szukam pod różnymi frazami. Wszelkie firmy oferujące gotowe elementy, oferują elementy stalowe i to brzydkie.

@graffik, gdybym mieszkał teraz u siebie w domu to bym sobie takie rurki zrobił, bo w domu mam dostęp do całej gamy maszyn. Mieszkam daleko, więc chętnie się do Ciebie odezwę, bo po prostu chcę mieć gotowy produkt. Nie mam możliwości nawet pójścia do tokarza...
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Kupno elementów do budowy ramy.

Post autor: Wojtek »

Hm, dwie dychy główka, dwie dychy suport, dolna rura jest z pięć razy dłuższa więc stówa, górna rura druga stówa, wahacz trzecia, ehh typu rura podsiodłowa, boczki i rama jest. Jakim więc cudem za mniej niż trzy tysie można kupić ją tylko od Chińczyków albo Ukraińców? Czyżby nasi byli aż tak pazerni?
ODPOWIEDZ