Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

Zerknijcie. Może komuś się przyda zakup zgrzewarki i wysyłka z PL za free.

https://pl.aliexpress.com/item/32891262 ... b201603_55
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Eryk »

Badziew :) z mikrofali taniej i przy wkładzie pracy lepiej ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Yasiu77 »

Tak jest. Pogadaj z Piotrll :)
Awatar użytkownika
PiotrLL
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 lut 2019, 20:35
Lokalizacja: Gorzyce- Podkp.

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: PiotrLL »

To nawet nie jest zgrzewarka udaje ją tylko.... najgorszy wybor jaki moze byc... Nie Polecam i odradzam zakupu :)
Zapraszam do kontaktu wymiana wiedzy- pomoc
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

To co warto kupić, żeby było dobrym wyborem, w przystępnej cenie i żeby zgrzewało?.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Tooropek »

Zrobić samemu. Bardzo polecam sterownik emsiego, mam go już od ponad 1,5 roku i elegancko się sprawuje. Trafo gal220 lub 200 z tym, że przy 200 trzeba ściągać izolację z linki. 25mm^2 czysta miedź, 4 zwoje, uchwyt do zgrzewania i lux zgrzewarka za śmieszne pieniądze. Jak jesteś zainteresowany tym tematem to chętnie Ci podeślę info co potrzeba do budowy, żeby zaoszczędzić Ci czasu. Taśmę czysty nikiel też idzie zgrzewać z tym, że 0,15x7 max. Stalowa taśma 0,20x8 na 4 warstwy trzyma bardzo dobrze - nie sposób noe wyrwać dziury w blaszce albo ogniwie. Pisz priv jak coś.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

"To nawet nie jest zgrzewarka udaje ją tylko.... najgorszy wybor jaki moze byc... Nie Polecam i odradzam zakupu :)"

Z tym to tak do końca się nie zgadzam. Trafo trzeba przewinąć czystą miedzią np. z kabli zasilających audio o większym przekroju i dać więcej zwoji niż oryginał, mechanizm z dociskiem "chwytający" elektrody wymontować z obudowy i przerobić na ręczny by zgrzewać duże baterie, elektrody oczywiście starannie wyprofilować, a zgrzewarka będzie śmigać jak ta lala. Z ciekawości podstawiłem też trafo od mikrofali, przewinięte tą samymą miedzią, do chińskiej elektroniki i był dramat - trafo nie dawało rady - chińczyk ma bardzo krótkie czasy impulsów by nie "smażyć" zgrzewów. Nasze samoróbki moim zdaniem mają te czasy za długie. Chiński transformator, choć mały, musi mieć rdzeń ze stali zapewniającej lepszą indukcyjność. Po przeróbce, czysty nikiel 0,15 zgrzewam bez problemu na P2 i czasie 70.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Tooropek »

Wojtek pisze:
12 lis 2019, 15:17
"To nawet nie jest zgrzewarka udaje ją tylko.... najgorszy wybor jaki moze byc... Nie Polecam i odradzam zakupu :)"

Z tym to tak do końca się nie zgadzam. Trafo trzeba przewinąć czystą miedzią np. z kabli zasilających audio o większym przekroju i dać więcej zwoji niż oryginał, mechanizm z dociskiem "chwytający" elektrody wymontować z obudowy i przerobić na ręczny by zgrzewać duże baterie, elektrody oczywiście starannie wyprofilować, a zgrzewarka będzie śmigać jak ta lala. Z ciekawości podstawiłem też trafo od mikrofali, przewinięte tą samymą miedzią, do chińskiej elektroniki i był dramat - trafo nie dawało rady - chińczyk ma bardzo krótkie czasy impulsów by nie "smażyć" zgrzewów. Nasze samoróbki moim zdaniem mają te czasy za długie. Chiński transformator, choć mały, musi mieć rdzeń ze stali zapewniającej lepszą indukcyjność. Po przeróbce, czysty nikiel 0,15 zgrzewam bez problemu na P2 i czasie 70.
2 impulsy i 70ms to bardzo duzo. 40ms max dla niklu, a 20ms dla stalowej na mojej zgrzewarce, przy 50 i więcej gotuje się blacha. By nie czepiać się szczegółów a dodać coś madrego to kluczem do sukcesu są wszystkie połączenia linki z elektrodami itd i żadne wynalazki tylko czysta miedź, choć wolframem też dobrze nikiel idzie.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: AST034 »

Moja zgrzewarka na GAL-900E max czas grzania niklu 7x0.15 35-40ms, potem juz wypala tasme/blache. Sterownik na arduino, trafo 3 albo 3,5 zwoja 35mm2.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

No tak, powinienem napisać "na 2P i Perccentage of Welding Current 70", a o jakim czasie, to Chińczyk wie. W każdym razie na trafie od mikrofali nie miało toto ochoty zgrzewać nawet 0,1mm.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Tooropek »

2P to dwa pulsy, a czas w jakichś jednostkach tam się ustawia. Z tego co się orientuję to 1 odpowiada 20ms, oczywiście nie wszystkie sterowniki tak mają ale odpowiednio ta sama zasada X * 20ms i co krok podbija o te 20ms.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

No więc zmierzyłem co się dzieje na mojej przerobionej chińskiej zgrzewarce podczas pracy. Chińczyk reguluje moc zgrzewu prądem, przy zmianie nastaw czas pozostaje zawsze ten sam. Impulsy są dwa po 4ms, odstęp 80ms, napięcie, osiągane podczas zgrzewu przy ustawieniu Perccentage of Welding Current na 70 (czyli 70% prądu maksymalnego?), wynosi około 2,2-2,5V, napięcie jałowe około 6V. Prądu nie pomierzę - nie mam cęg do oscyloskopu.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Tooropek »

Jak można zrobić 4ms jak z częstotliwości sieci wynika, że można jedynie zrobić przeskok co 10ms minimum? Jakaś chińska magia 😁
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

Oj tam zaraz magia, ja szybko spojrzałem, żona mnie poganiała, nie pomyślałem i napisałem. A, że siatkę miałem przesuniętą i na podstawę nie zwróciłem uwagi, to wyszło jak wyszło. 20ms.
Obrazek
Załączniki
zgrzewarka.bmp
zgrzewarka.bmp (225.05 KiB) Przejrzano 6395 razy
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Tooropek »

Oki to by się zgadzało. Podwójnym pulsem 20 ms zgrzewasz czysty nikiel tak?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

Tak, czysty nikiel 0,15, drugi impuls po 80ms, elektrody takie jak na zdjęciu w Aliexpress z pierwszego postu, obie jednakowo zakończyłem na stożek mniej więcej 2:1. Ma to zasadnicze znaczenie dla powtarzalności zgrzewów, przylgnia do zgrzewanego materiału na obu elektrodach musi być jednakowa. Oryginalne chińskie są takie sobie, każda końcówka inna, trzeba je dopracować, ale potem można przelecieć 600szt 18650 bez ich czyszczenia i ostatni zgrzew wygląda jak pierwszy. O jednakowy docisk dbają sprężynki, które są na ramionach oryginalnego mechanizmu, a jak już wspomniałem, mechanizm wymontowałem ze zgrzewarki i zaadaptowałem do ręki na ~ 75cm długości przewodach - trochę przegiąłem, ale co tam, może kiedyś zgrzeję jakąś baterię gigant 😀😊.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

Wojtku, czy mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie jak to wygląda?.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: EV-Maniak »

misiek604 pisze:
09 lis 2019, 8:29
Zerknijcie. Może komuś się przyda zakup zgrzewarki i wysyłka z PL za free.

https://pl.aliexpress.com/item/32891262 ... b201603_55
Nie kupujcie tego szajsu.
Jeszcze kogoś prąd zabije.
Przed kupnem czegokolwiek na Ali poczytajcie komentarze zwłaszcza ruskich 👍😉
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

He, he, a swojego 20s się nie boisz? W sprzyjających warunkach może sponiewierać bardziej niż zgrzewarka. Generalnie każde urządzenie, które nie jest w III klasie ochronności warto choćby pobieżnie przejżeć, a w zgrzewarce czy lodówce dokładnie sprawdzić dokręcenie przewodów uziemiających i w mieszkaniu/garażu przemierzyć bolce w gniazdkach czy spełnią swoją rolę w razie draki.
Awatar użytkownika
PiotrLL
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 lut 2019, 20:35
Lokalizacja: Gorzyce- Podkp.

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: PiotrLL »

EV-Maniak pisze:
21 lis 2019, 21:51
misiek604 pisze:
09 lis 2019, 8:29
Zerknijcie. Może komuś się przyda zakup zgrzewarki i wysyłka z PL za free.

https://pl.aliexpress.com/item/32891262 ... b201603_55
Nie kupujcie tego szajsu.
Jeszcze kogoś prąd zabije.
Przed kupnem czegokolwiek na Ali poczytajcie komentarze zwłaszcza ruskich 👍😉
Mam to samo zdanie co Henio...
Ja Kupiłem i był to chyba najgorszy wybór w moim zyciu , mega wpadka to jest zabawka a nie zgrzewarka :)
Zapraszam do kontaktu wymiana wiedzy- pomoc
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

misiek604
"Wojtku, czy mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie jak to wygląda?."
Oto moja przerobiona:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e146444560a0dce2
https://www.fotosik.pl/zdjecie/1ec937feed9870a1
Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam, ale, jak to się mówi: " bez pracy nie ma kołaczy", trzeba przy oryginale od Chińczyka podłubać. W zamian mamy sensowną, kompaktową obudowę, elektronikę, uchwyt do elektrod na jedną rękę z regulacją docisku no i nie tracimy czasu na rzeźbienie od początku z trafa od mikrofali.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Eryk »

Jasne że wszystko można przerobić. Ale jak ktoś jest nastawiony że daje któraś tam stówkę za gotowe urządzenie, (pomijając sama promocje) które powinno robić robotę a nie robi i teraz trzeba tracić czas i kolejne złotówki. To domyślam się że większość ma lekkiego nerwa z tego powodu. Ewentualnie popycha towar dalej żeby ktoś inny nabił się w butelkę.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

Chodzi o to że zrobiłem ją już jakiś czas temu, zgrzałem kilka akku i wydawało mi sie że działa poprawnie.
Zgrzewałem taśmy niklowo stalowe na początku na czasach 30-50ms,
natomiast teraz nie działa poprawnie.
zgrzewa taśmę niklowo-stalową długimi czasami 80-100ms.
Niklowej nie daje rady.
Nie wiem jak, i z czego zrobić końcówki do zgrzewania,
kilka razy przerabiałem i za każdym razem coś było źle.

Jakoś to zgrzewa ale ni za fajnie.
Fotki poniżej.

https://drive.google.com/open?id=1W6UNJ ... oXdSfMg6F8

Obrazek
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: AST034 »

80-100 to juz ultra dlugo, moja zgrzewarka na 25ms zgrzewa nikiel 0.15 do ogniwa, natomiast nikiel do niklu na 40-45ms (na 4tej warstwie i wyzej daje 50ms) i to juz chyba wystarczajaco, mowie to po zrobieniu 15 tys zgrzewow. Grunt to dobre elektrody, ostre i czyste.
Ja kupilem sobie taki uchwyt dzieki czemu wszystkie sa i nie wypala sie dziur w ogniwach:https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 4268781342
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

U mnie za elektrody są 2 druty miedziane wsunięte i zaciśnięte, bezpośrednio w przewody z trafo.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: GrzegorzS »

misiek604 pisze:
15 gru 2019, 10:54
zgrzałem kilka akku i wydawało mi sie że działa poprawnie.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... oXdSfMg6F8

Z powyższego zdjęcia wynika, że nie ma ona prawa dobrze zgrzewać (niskie napięcie + za mały prąd).
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

OK to poproszę o jakieś rady, porady co zrobić, co poprawić.
Awatar użytkownika
PiotrLL
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 lut 2019, 20:35
Lokalizacja: Gorzyce- Podkp.

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: PiotrLL »

Zmiana trafo na wiekszy to jedyny lek , aku od mikrofali nie nadaje sie-800-1000W to zgrzewa tylko stal.... przerabiałem to juz i jak zobaczyłem trafo jakie ma Goliath oczy mi sie otworzyły :)
Zapraszam do kontaktu wymiana wiedzy- pomoc
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Goliath »

PiotrLL pisze:
17 gru 2019, 20:58
Zmiana trafo na wiekszy to jedyny lek , aku od mikrofali nie nadaje sie... i jak zobaczyłem trafo jakie ma Goliath oczy mi sie otworzyły :)
... znowu są u mnie dostępne mega trafa :)
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: AST034 »

Dokladnie, duze trafo i porzadne elektrody i zgrzejesz czysty nikiel :)
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Wojtek »

Rzecz nie w wielkości trafa, tylko w rezystywności jego blach, a właściwie ich amorficznych właściwości. Na podstawie własnych doświadczeń śmiem twierdzić, że trafa z mikrofali są do " bani". Wymagają przewymiarowania i długich czasów zgrzewania, smarzą zgrzewy i ich powtarzalność pozostawia to i owo, delikatnie mówiąc, do życzenia. Generowane straty w żelazie łatwo ocenić po 100-200 zgrzewach sprawdzające się temperaturę trafa. Dobrze nakrzemione blachy rdzenia, albo najlepiej wykonane ze szkła metalicznego, będą po prostu chłodne.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Pykacz »

A coś takiego nie byłoby dobre ? https://www.keenlab.de/index.php/produc ... plete-kit/ No i nie trzeba trafa. Ma ktoś coś takiego?
Sam się zastanawiam nad skombinowaniem sobie jakiegoś ustrojstwa do zgrzewania . Tylko czy warto aby od czasu do czasu coś porobić ? Z drugiej strony lubię być niezależny by kiedy potrzebuję tylko sięgnąć i już. A może jest coś lepszego w niższej cenie?
Jak widać na filmikach zgrzewa fajnie. https://www.youtube.com/results?search_ ... opensearch
Jakby ktoś zamawiał to bym się dołączył.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Tooropek »

Pykacz to co pisze Wojtek to są jego wymysły i doswiadczenia. Nie chciało mu się albo nie umiał zakupić potrzebnych rzeczy do zgrzewarki z trafo i złożyć tego dlatego takie bzdury wypisuje. Jego ostatnie zdjęcia to potwierdzają (czyt. ma zgrzewarkę na trafo w ładnej obudowie i tylko wyjął uchwyt) 😉

Trafo samsunga class200, przewód linka 25mm^2, konektory oczkowe 25/8 miedziane, sterownik choćby od emsiego i uchwyt od chińczyka i gwarantuje Ci że czysty nikiel zgrzejesz z wyśmienitym efektem.

Co do kWelda to używam także czegoś podobnego z mniejszymi prądami i daje to radę i powtarzalność zgrzewów w 99% bo 1% zależy od Ciebie jaki docisk zastosujesz. Do kWelda potrzebujesz solidnego lipo 67/75C które w wielkości 5Ah już nie są dostępne na hobby king i teraz szukanie takiego pakietu to masakra bo z chin to wiadomo jakie ogniwa są, a polacy nie często je posiadają i trzeba na forach rc ich szukać.

Zdecyduj sam czym chcesz zgrzewać. Jak chcesz trafo to szukaj komponentów odpowiednich do budowy i poświęć na to jedno popołudnie. A zgrzewarkę DC mozesz kupić niemalże gotową do pracy i jedynie potrzebujesz zasilenia i uchwytu do elektrod.

Dla mnie temat został wyczerpany w tym momencie i dalsze przekonywanie się co jest lepsze a co gorsze do niczego nie prowadzi. A Ty Wojtek nic mi nie udowadniaj i nie obrażaj się, że tak a nie inaczej napisałem bo temat jest wałkowany od pewnego czasu. Wchodząc na to forum miałem zero doświadczenia na temat zgrzewania, trochę poczytałem, trochę podglądałem, porozmawiałem z ludzmi przez telefon i aktualnie mam 3 zgrzewarki i nie boję się na trafo zgrzewać czystego niklu, także jak widać da się i trafa nie są do bani tak jak to napisał kolega, który zgrzewa na trafo... 😁

Jak ktoś potrzebuje pomocy w temacie zgrzewania to zapraszam na priv po numer telefonu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego nowego roku. 🤯
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

Cześć wszystkim po podpowiedziach i pomocy od Tooropek. W zgrzewarce wymieniłem przewód, dodałem jedno uzwojenie na trafie oraz zakupiłem uchwyt. Po tym zabiegu zgrzewarka nadaje się do używania. Czasy co do taśmy niklowo-stalowej to 20ms do 40ms natomiast czysty nikiel od 10ms do 20ms wicej. Przy tym zgrzewy są powtarzalne.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: Tooropek »

To jest dopiero drugie potwierdzenie oficialne, że tak się wyrażę, że trafo dobrze zgrzewa, bo przecież czym innym zgrzewa się w sunkko? Ano właśnie trafem. Wiele czynników wpływa na jakość zgrzewania i moc.
Jak ktoś ma chęci to za 200zł (jak musi kupić wszystko od podstaw) ma świetną zgrzewarkę.

Misiek jeszcze ze dwa dni i zaczniesz składać aku do kupy o ile ręce i plecy nie odmówią współpracy... 😁
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: 2kola »

@misiek604 a jaka grubość tej taśmy z czystego niklu?
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: misiek604 »

To co zgrzewałem na tej zgrzewarce to czysty nikiel 7x0.1mm oraz niklowo-staliwa 7x0.1mm.
gienek333
Forumowicz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgrzewarka AliExpress wysyłka z PL

Post autor: gienek333 »

Odpowiedź dotyczy ogólnie zgrzewania (budowy) baterii (akumulatora). Dawanie tych skośnych taśm jest bezcelowe i tylko podraża budowę. Lepiej dać podwójną taśmę wzdłuż przepływu prądu i dla pewności dwie nitki balansujące w poprzek. Taśmy dawać z ugięciami (dołkami) aby nie były napięte, podobnie z nitkami balansującymi (trzeba je meandrować, zawijać, esować) tak aby nie były napięte. Chodzi o uszkodzenia przy wstrząsach.
ODPOWIEDZ