Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: Dede »

Jak poczta polska działa juz wiadomo, dziekawe jakie podejście do paczek będzie miała firma inpost paczki do paczkomatu.
Głównie chodzi o naliczanie vat i cła za zakupy i czy będzie miała jak firma kurierska ze wszytkie trafiają na dodatkowe opłaty.

Więcej info tutaj: https://inpost.pl/aktualnosci-inpost-ro ... iexpress-0
Załączniki
Na-AliExpress-zamówisz-do-Paczkomat-InPost.jpg
AliExpress-i-InPost.png
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: Camis »

Tak wszystkie paczki będą łapały się na opłatę VAT + ewentualnie cło, potwierdził to Brzoska na swoim Twitterze.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: pumexior »

Od pewnego czasu niektóre przesyłki z Ali przychodzą również kurierem Inpost (do domu). Fajna rzecz jak korzysta się z aplikacji, bo paczka pojawia się tam automatycznie. Gorzej, że potrafi przez tydzień lub dłużej mieć status "gotowa do nadania" i z poziomu aplikacji nic więcej nie można się dowiedzieć :D
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: sky »

Inpost to dobra opcja, ja mam paczkę od 12.11 ze statusem "oclona" i dalej ani widu ani słychu...
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: Wojtek »

Łee, to nie masz powodu do niepokoju, moją paczkę Poczta Polska dostarczała półtora miesiąca...he, he. A jaka radość była, gdy dostałem😀😀😀.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: sky »

Rewelacja, w tydzień dotarło do naszego kraju a dalej może dojdzie w tym roku :D no nic, niech wprowadzą jak najszybciej paczkomaty albo niech poczta te swoje urządzenia na wzór paczkomatu montuje jak obiecywali.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: lukk »

https://www.cashless.pl/9550-paczkomat- ... t-paczkowy
Stanął pierwszy paczkomat znanej firmy Cainiao w Warszawie :) Wygląda niezbyt atrakcyjnie, trochę jak pojemnik na używaną odzież albo butelki po napojach :D Ponoć celują w to, żeby przez Cainiao być w stanie zapewnić 15 dniową dostawę z Chin do PL.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: verre »

ciekawe czy działa, bo tylko stoi, a w ogóle to powinien byc żółty, jak oni, bo mały juz jest
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: lukk »

Minął już miesiąc od wprowadzenia nowych przepisów, jakie macie doświadczenia z Ali odnośnie paczek zamawianych już w lipcu?
Głównie chodzi mi o to czy:
-wszystkie paczki przychodzą przez pocztę i czy dolicza ona faktycznie te 8.50, nawet jak VAT jest opłacony przez Ali?
-czy były jakieś prośby o deklarację zawartości i wartości czy to wszystko działa dobrze w oparciu o VAT płacony na Ali?

U mnie pierwszy raz od kilku lat w zamówieniach pusto :)

BTW, ciekaw jestem jak faktycznie na sprzedaż na Ali wpłynęły te nowe przepisy. Pewnie tez widzieliście kilka tych clickbaitowych artykułów typu "Aliexpress znalazł sposób na nowe przepisy" gdzie niby pisali że nie zapłacimy więcej, ale sami pisali że VAT jest doliczany automatycznie :D
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: pape »

Czekam na dwie przesyłki do paczkomatu i dla obu dostałem maila: "Twoje zamówienie dotarło do twojego kraju i jest w drodze do lokalnego urzędu pocztowego." Będę wiedział za kilka dni. Ceny drastycznie nie wzrosły. Zamawiane 25 lipca.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: lukk »

O, ale też dobre info, że paczkomaty nadal funkcjonują. Jak sprawdzałem jakoś na początku lipca to we wszystkich ofertach, jakie ostatnio zamawiałem to już opcji "self pickup" nie było. Teraz widzę, że w części poznikała, ale w innych nadal jest.

Co do cen to rozwalają mnie artykuły tego typu: https://www.money.pl/gospodarka/aliexpr ... 7040a.html
Dla użytkownika końcowego cena wzrosła przynajmniej o ten VAT, bo przecież nie jest tak, że sprzedawcy obniżyli ceny aby "skompensować" podatek.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: WojtekErnest »

lukk pisze:
08 mar 2021, 9:47

Stanął pierwszy paczkomat znanej firmy Cainiao w Warszawie :)
Jest maly. Juz z niego korzystaliście?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach InPost

Post autor: tkoko »

Na razie wszystkie paczki które zamawiałem po 1 lipca dochodzą bez dodatkowej pocztowej opłaty. Ta opłata zapewne dotyczyć będzie tylko paczek od których nie pobrano vatu.
ODPOWIEDZ