Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: Tomekslubice »

Witam wszystkich!
Trafiłem na tę ofertę i przeglądając, kilka informacji mnie zaniepokoiło a mianowicie brak info o napięciu nominalnym baterii. Postanowiłem zadzwonić do sprzedającego. Otrzymałem info, że to 60v oraz to, że w treści akucji jest ta informacja. Druga sprawa : sprzedający poinformował mnie, że za tę-jakże atrakcyjną-kwotę otrzymujemy skuter golas z max prędkością 45km/h oraz baterią 20Ah. Wszystkie dodatkowe opcje są płatne i skuter o mocy 5000w z baterią 32Ah bedzie kosztował już ponad 9000zł. Zapytałem dlaczego nie ma jeszcze recenzji na Yt, odpowiedź: bo to nowość i najlepszy skuter elektryczny w europie. Kolejne pytanie: Czy przy tej mocy (5000w) silnik się nie będzie grzał usłyszałem, że absolutnie nie bo to super silniki są. Czyli sumując oferta jest skonstruowana tak, że laika wprowadza w błąd i nie otrzyma on pojazdu o mocy 5000w i baterii 32Ah. Moim zdaniem to trochę przegięcie i powinno się piętnować takie zagrywki. Może się mylę, proszę o Wasze zdanie na ten temat.

https://allegro.pl/oferta/skuter-elektr ... a6bc448e74
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: Umbur »

Jest niby wszystko w opisie. Trzeba dobrze przeczytać, żeby się nie naciąć. Problem w tym, że jadąc z "normalną" prędkością dla takiego skutera przy aku nawet 32Ah, realny zasięg wyniesie pewnie 30-40km, a z tymi 4zł na miesiąc to już przesada. ;)
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: radasss »

Chłyt margetingowy, ale w opisie tej aukcji jest że mocniejsze wersje na innych aukcjach.
warsztatmotocykli.pl
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: mr_x »

Problem, jaki rzuca się od razu w oczy, to tytuł aukcji, gdzie jak byk jest napisane 32Ah.
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: Tomekslubice »

mr_x pisze:
15 kwie 2020, 13:05
Problem, jaki rzuca się od razu w oczy, to tytuł aukcji, gdzie jak byk jest napisane 32Ah.
To jakby napisać nagłówek oferty na allegro akumulator kwasowy 12v 100ah a na dole napisać że to tylko opcja i w tej cenie to tylko 50ah. Moim zdaniem tego typu praktyki podważają rzetelność sprzedawcy. Wiem doskonale, że trzeba czytać bardzo dokładnie treść oferty ale czy widzicie gdzieś tam napięcie nominalne baterii bo serio nie mogę znaleść.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: Tooropek »

Zgłoś do administracji alledrogo, że chłop podaje nierzetelne informacje nie zgodnie z prawem handlowym i stosuje praktykę nieuczciwego handlu wprowadzając w błąd już samym opisem i po sprawie. Na takie triki nie jedna osoba da się urobić, a później płacz w internecie, że została oszukana.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: Umbur »

Powinno być tak, że masz dostać towar jak w tytule aukcji. Trzeba by poczytać regulamin.
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: Tomekslubice »

Przypomniała mi się sytuacja mojej znajomej- kupiła rzekomo pawilon ogrodowy w świetnej cenie. Cały opis oferty na allegro wskazywał na wymiary kolor i inne cechy kompletnego pawilonu. Jak się później okazało dostała jedno przęsło elementu konstrukcji o którym mowa była na końcu opisu... Parę stówek za metalową rurkę :)
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Skuter w super cenie? Ściema? Celowe wprowadzanie w błąd?

Post autor: szczur333 »

Pamietam jak dzis jak koledze mialem komputer zlozyc, a bylo to laaaata temu

quad core, 8gb, jakis gtx itp - wycenilem to wtedy na 1000zł, męczył mi głowe miesiac, po czym kupił za 399zł IDENTYCZNĄ a nawet lepsza specyfikacje ( w tytule wszystko)
a w opisie: sprzedaje bez procesora/ramu/karty graficznej - czyli defacto płyta z obudową i zasilaczem
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
ODPOWIEDZ