Jaką trzecią rękę polecacie?

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irrss
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:27
Lokalizacja: Poznań

Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: irrss »

Poszukuję trzeciej ręki. Jakie macie sprawdzone tego typu urządzenia? Najlepiej o mocnym chwycie, żeby nie rozjeżdżała się przy sztywniejszych przewodach i o ciężkiej podstawie.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: gienek333 »

Chyba musisz doprecyzować, bo dla mnie 3 ręka to szczypce Morsa.
Awatar użytkownika
irrss
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: irrss »

Obrazek

Takie trzymadełko. To akurat wygląda jakby nie było w stanie utrzymać grubszych, sztywnych kabli, wiec pytam o doświadczenia innych lutowaczy.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: AST034 »

irrss pisze:
28 cze 2020, 13:23
Obrazek

Takie trzymadełko. To akurat wygląda jakby nie było w stanie utrzymać grubszych, sztywnych kabli, wiec pytam o doświadczenia innych lutowaczy.
Mam wlasnie taką. Trzeba ja przykrecic albo czyms zblokowac (ja wkrecalem w imadelko) i wtedy jest sztywne, daje rade. 6AWG lutowalem :D
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: Tooropek »

irrss pisze:
28 cze 2020, 13:23
Obrazek

Takie trzymadełko. To akurat wygląda jakby nie było w stanie utrzymać grubszych, sztywnych kabli, wiec pytam o doświadczenia innych lutowaczy.
Też używam tago badziewia, 10Awg i większy przekrój tnie silikon z przewodu, trzeba termokurcze pozakładać albo przejechać pilnikiem bo ma bardzo ostre żabki. Przewraca się przy lutowaniu nawet 12awg. Jak wyżej, trzeba przymocować ten przyrząd do sztywnego podłoża. Ten typ raczej do lutowania czegoś drobnego o ile nie przymocujesz przyrządu do czegoś. A uchwyty żabek musiałem przlututować do statywu za pomocą palnika i lc60 bo szybko się zaczęły obracać, ale po przeróbce działa to fajnie.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: Yasiu77 »

Tak jak Tooropek pisze trzeba ciutkę tuningować, do grubszych rzeczy mi się przydaje mini imadełko https://allegro.pl/oferta/imadlo-modela ... 8965229763
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: verre »

tylko imadełko i najlepiej obrotowe, np takie: https://allegro.pl/oferta/imadlo-slusar ... 9269777232, czasem to za mało ale wtedy trytytki albo butelka z piwem pomaga przytrzymać przewody ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Jaką trzecią rękę polecacie?

Post autor: Miklas »

Polecam bluetac - taka jakby plastelina co nie brudzi nie wysycha i jest spuer pomocna jak się coś lutuje na stole i trzeba przytrzymać kabel, a już w połączeniu z odwrotną pensetą(sama się zamyka) to jest lux. Ja nie znalazłem oryginalnego ale jakiś odpowiednik white tack apli w kauflandzie.
ODPOWIEDZ