Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mylek
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2020, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: mylek »

Ma ktoś jakiś godny polecenia alarm do roweru na reagujący na wstrząsy/poruszenie rowerem i dający głośny dźwięk ?
https://a.aliexpress.com/_BS6y0r
https://a.aliexpress.com/_B1qCzD
https://a.aliexpress.com/_BTn2n9
Może ktoś coś z Forumowiczów poleci ?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: equid »

Ten pierwszy link, najbardziej sensowny, mam i polecam :D
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: elektrotonus »

Bardzo jest czuły ten sensor wstrząsów ?
Orientujesz się jakie ma wyjście na tym anty Anti-theft złączu ?
N Otwarty , N zamknięty czy podaje jakieś napięcie ?

Łukasz
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
darekyorek
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 22 maja 2019, 20:57

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: darekyorek »

A macie jakiś schemat tego pierwszego alarmu do sabka72150.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: lukk »

equid pisze:
11 paź 2020, 11:41
Ten pierwszy link, najbardziej sensowny, mam i polecam :D
A kojarzysz jak się on zachowuje przy podłączeniu zasilania? Chodzi mi o to, czy da się go w miarę sensownie użyć do roweru z wyjmowaną baterią.

I czy ma opcję wyłączenia ale bez uruchomienia alarmu? Np. żeby stojąc w garażu rower był wyłączony, ale niekoniecznie potrzebuję wtedy alarmu, który mi się uruchomi jak tylko musnę rower :D
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: equid »

Mam odłaczana batke i nic sie nie dzieje.
Normalnie moza porostu go wyłączyć
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: lukk »

no, z wyłączaniem to się domyślam :) Bardziej mi chodzi o podłączanie:
-czy alarm jest domyślnie aktywowany i czy trzeba go od razu z pilota dezaktywować, czy włącza się nieuzbrojony?
-jesli steruje sterownikiem, czy po podłączeniu baterii sterownik domyslnie włącza czy nie?

Dzięki!
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: lukk »

jak macie podłączony ten alarm? Tylko pod sterowniki z dedykowanym wyjściem?
Przyszedł mi alarm (taki jak z pierwszego linku), chciałem go użyć do sterowania stacyjką sterownika KT, przez jakiś przekaźnik. Nie znalazłem żadnej rozpiski, podałem napięcie na czarny i czerwony i alarm wydaje pisk przy podłączaniu i odłączaniu zasilania, ale brak jest reakcji na piloty.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: lukk »

54.6, na próbę podłączyłem do ładowarki 13s.

Edit: rozwiązane, działa :) gniazdko, do którego wpinałem wtyczkę było rozepchane dużymi bolcami wtyczki od odkurzacza, dlatego łączyło tylko gdy wsuwałem wtyczkę, potem się rozłączało :)
Awatar użytkownika
WRaven
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2019, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: WRaven »

Lukk ogarnoles ten alarm z kt? Rozumiem ze chciałeś wziął 48v z alarmu i podać do ktlcd3 ? Czy jakoś inaczej
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: lukk »

Pojawiły się ostatnio nowe typy alarmów: https://pl.aliexpress.com/item/1005004213014235.html

Wygląda to nawet tak, jakby ta przejściówka miała pasować do wtyczki do wyświetlacza sterownika KT...ale nie mam jak sprawdzić, bo pierwsze co zrobiłem to obciąłem tamte wtyczki :P
Ten alarm ma po prostu zasilanie, masę i wyjście do sterowania stacyjką, więc łatwo go pożenić z dowolnym sterownikiem. Czeka takie coś u mnie na podłączenie. Ma 3 stany, uzbrojony i wyjście ignition nieaktywne, rozbrojony i ignition nieaktywne i rozbrojony i aktywowany ignition. Wg instrukcji jest też opcja regulacji czułości na wstrząsy, ale nie próbowałem na razie przestawiać.
Jedyne co mi się już nie podoba to to, że sygnalizacyjne "piknięcia" przy zmianie stanu (rozbrajanie/uzbrajanie) są nadawane z pełną głośnością, a szpejo jest naprawdę głośne. Więc już samo zostawienie roweru pod biedronką będzie zwracało uwagę przechodniów :mrgreen:

Oczywiście brak informacji o wydajności prądowej tego wyjścia ignition, ale strzelałbym, że nadaje się tylko do sterowania wejściem sterownika. Więc jeśli chcemy z tego zasilić jakieś dodatkowe przetwornice, lampki i inne to trzeba pomyśleć o prostym układzie na FETach albo jakimś przekaźniku.
Awatar użytkownika
WRaven
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2019, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: WRaven »

Mam już u siebie troszkę inny model , https://pl.aliexpress.com/item/10050035 ... pt=glo2pol
ale widzę że zrobili na wtyczkach dokładnie to co ja zamierzam. Problem pojawia się, że na załączonym "alarmie" w momencie kiedy alarm już wyje na "przewodzie odpalania zdalnego roweru" pojawia się napięcie :( więc ktoś mógłby odjechać na syrenie jeśli byłaby pominięta stacyjka.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: lukk »

no i właśnie to jest problem, który miałem z takim modelem jak Ty masz. Zakładam, że jest to tak zrobione, bo te sterowniki z podłączeniem alarmu wymagają aktywnej stacyjki żeby koło zablokować czy coś. Pewnie gdyby pomierzyć jakiego typu są wyjścia w tych sterownikach i jak są sterowane w różnych stanach to do zrobienia byłby jakiś układzik, żeby wyprodukować sygnał, który będzie aktywny w momencie wyłaczonego alarmu i nieaktywny w momencie uzbrojonego.
Ten, który podlinkowałem to taki gotowiec. To, że ma chamski dźwięk zmiany stanów to bardzo chińskie z jego strony, ale poza tym wydaje się w porządku.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: Przemek »

Walczyłem w tamtym roku z tym problemem ,, kupiłem ze trzy alarmy i ich "wyjścia" są nie stabilne, nie było możliwości podtrzymania ciągłego blokowania koła , rozwiązałem to stacyjką 1off 2on 3on, pierwsza wiadomo nic nie włączone, 2 włączony rower i możliwość włączenia alarmu, 3 włączony rower , możliwość włączenia alarmu i blokowanie koła przez stacyjkę ,, działa elegancko wiec przełączając na pozycje trzy zaraz blokuje sie koło a alarm można kliknąć z pilota osobno
,,, i jeszcze jedno, stacyjka działa tak ze kluczyk można wyciągnąć tylko w pozycji 1i 3 w 2 jest zablokowany
Awatar użytkownika
WRaven
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2019, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: WRaven »

Przemku mówisz ze alarmy nie nadają się do jako stacyjka i gubią zasilanie na obwodzie z napięciem ?
Podłączyłeś alarm do wtyczki sterownika ?
Co do blokowania koła przez stacyjkę, masz jakiś schemat ?
Podrzucisz link do stacyjki ?
Dziś miałem montować stacyjkę jak coś to się wstrzymam i zamówię inna
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: Przemek »

moja stacyjka jest duuuuża / mocna, jest to włącznik modułowy polskiego producenta można go dowolnie konfigurować ,,nie pamiętam nazwy będę w firmie za godzinę dwie to poszukam bo mam jeszcze gdzieś jakiś moduł ,, mnie nie udało sie wyciągnąć z alarmu stabilnego sygnału ciągłego , po włączeniu we wszystkich alarmach które wypróbowałem wszystkie możliwe wyjścia oferujące sygnał nie podtrzymywały go do wyłączenia tylko po chwili zanikały ..
blokowanie koła odbywa sie u mnie za pomocą sterownika sabvoton , on ma taką funkcje , dla sterowników nie posiadających jej chłopaki umieścili możliwości rozwiązania i schematy ,,, gdzieś na forum ,, kiedyś czytałem ,, poszukaj przez szukajkę albo przez google
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alarm rowerowy reagujący na wstrząsy

Post autor: Przemek »

ODPOWIEDZ