Zestaw do przerobienia na elektryka na tyl moze byc uzywany

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Voromis
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 05 kwie 2022, 13:00

Zestaw do przerobienia na elektryka na tyl moze byc uzywany

Post autor: Voromis »

Witam.
Szukam jakiegoś taniego zestawu na przerobienie roweru turystycznego. Znalazlem np coś takiego https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-1500 ... QLgWJ.html
Co o tym sądzicie?
A może macie cos fajnego w zapasach. Szukam na obręcz 27.5 cala na tył. Napięcie jakie myślałem to 48v a moc silnika to 500-1500w. Zestaw może być używany.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1330
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Zestaw do przerobienia na elektryka na tyl moze byc uzywany

Post autor: zielony71 »

A jaki masz napęd w rowerze?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Voromis
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 05 kwie 2022, 13:00

Re: Zestaw do przerobienia na elektryka na tyl moze byc uzywany

Post autor: Voromis »

3x8 kaseta
zielony71
Forumowicz
Posty: 1330
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Zestaw do przerobienia na elektryka na tyl moze byc uzywany

Post autor: zielony71 »

Na zdjęciach tego zestawu nie widać czy to silnik pod kasetę, czy wolnobieg. Poza tym trudno powiedzieć, że jest szczególnie tani, ale bardzo drogi też nie jest. Wybór silnika bez przekładni jest celowy, czy to przypadek?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 774
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestaw do przerobienia na elektryka na tyl moze byc uzywany

Post autor: lukk »

Patrząc po fotkach to wygląda na zestaw od CSC z Ali, dokładnie taki: https://pl.aliexpress.com/item/1005001596624332.html
Więc na ali obecnie kosztuje to ponad 1800zł.

Jeżeli to jest to to mam takie coś wsadzone do FATa i daje radę już od prawie 3 lat.
Kilka uwag, o ile to faktycznie jest ten zestaw od CSC:
-sterowniki od nich mają sterowane wyjście na oświetlenie, więc możesz dać lampkę sterowaną z pilota po przeróbce tego wyjścia (opisane na forum),
-silnik to ich konstrukcja, podobna do MXUSa 30H,ale szersze magnesy (35mm). Minus to kiepskiej jakości i (z tego co pamiętam) nie uszczelniane łożyska. Po jakimś 1k km wymieniłem bodajże na SKF z opcją 2RS i jest spokój. Stojan jest stalowy, warto lekko przejechać olejem dla zabezpieczenia.

Ogólnie silnik daje radę, mam do niego wlane ferro i nie raz był mocno zagrzany, ale nie czuć, żeby stracił moment. Możesz zapytać sprzedawcy (na Ali) jaka jest realna prędkość do osiągnięcia właśnie na kole 27.5 przy tym silniku. U mnie jest jakieś 45-47km/h na full baterii i to daje moim zdaniem dobry balans między prędkością a momentem. Jeżeli Vmax będzie większy to mniejszy będzie moment, a cały zestaw będzie bardziej prądożerny i bardziej podatny na przegrzanie.

Taki zestaw to już da Ci wrażenia motorowerowe, spora prędkość, spory moment, aż kuszący, żeby odkręcić manetkę :mrgreen: Pytanie czy tego chcesz, jeżeli to ma być faktycznie turystyk to mniejsza moc to zawsze oszczędniejszy zestaw (do tego bateria takie minimum to 13s7p na wysokoprądowych ogniwach).
ODPOWIEDZ