Problem z dętkami

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
st3fan
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z dętkami

Post autor: st3fan »

Eryk pisze:
02 sie 2020, 12:45
Przy silniku w kole ciśnienie na maks bo będziesz łapać tzw snejki. Zrób pancerne koło według przepisu a zapomnisz o kapciach.
Gdzie znajdę przepis na pancerne koło? :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5817
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

ghetto tubeless ... na olx kolega taki sprzedaje mleko do opon własnej produkcji tanio

https://www.olx.pl/d/oferta/uszczelniac ... KONvv.html
st3fan
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z dętkami

Post autor: st3fan »

Okej, dzięki @pxl666 - to znam, aczkolwiek zanim się do tego przekonam chcę spróbować inne sposoby.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5817
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

tzn jakie ? możesz zastosować koło i oponę moto ale waga nie ta . pancerne koło rowerowe to jedynie solidna opona i obręcz bezdętka plus dobre mleko
st3fan
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z dętkami

Post autor: st3fan »

Tak, słyszałem jeszcze, że do mleka warto dodać cush core ewentualnie tańszy odpowiednik. Aczkolwiek na razie pokusiłem się o Tannus Armour chyba nawet wspomniany w tym temacie.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5817
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

te pianki są istotnie ciekawe ale wcześniej bym spróbował izolację z rur co , te twardą nie gąbczastą , tak aby jak najmniej wchłonęła mleka
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Problem z dętkami

Post autor: wibi »

Ja wspomniał bym tylko o mało znanej dętce typu GAADI.Wymiana takiej dętki to czas od 5 do 10 minut łącznie z pompowaniem. Nie są te dętki tanie ale wymiana, bez zdejmowania koła sprawia, że raczej nie ma nic lepszego.Mnie już dwa razy przydarzyło się z takiej dętki korzystać i nim kolega zdążył wypalić papierosa ja byłem już gotowy jechać dalej. Gdyby ktoś był zainteresowany to mam na zbyciu 2 takie dętki 26 cali uniwersalne w cenie 30zł/szt
st3fan
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z dętkami

Post autor: st3fan »

@wibi, dzięki za hint. Co prawda zastanawia mnie to łączenie, bo tam widzę słaby punkt, ale w połączeniu z Tannus Armourem myślę, że mogłoby to mieć sens. Mam nadzieję, że szybko nie będę musiał testować.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5817
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

prawda jest taka ze jak dziura nie jest wielka to daje rade dętka z mlekiem wewnątrz (są takie np w decathlonie) lub dobrej jakości łatka (np topeak).
również nie trzeba ani zdejmować kola ani dętki wymieniać
st3fan
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z dętkami

Post autor: st3fan »

Patent z łataniem dętki w locie też już gdzieś widziałem. Zbyt często raczej nie łapię dziur, ale bardziej mi chodzi o zjazdówkę, gdzie o snejka nie trudno. Jak sprawdziłem rozcięcie, to mleko w dętce by tu nic raczej nie pomogło - dziura na 2mm.
borsuk
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 sty 2021, 9:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problem z dętkami

Post autor: borsuk »

st3fan pisze:
12 maja 2022, 13:40
Patent z łataniem dętki w locie też już gdzieś widziałem. Zbyt często raczej nie łapię dziur, ale bardziej mi chodzi o zjazdówkę, gdzie o snejka nie trudno. Jak sprawdziłem rozcięcie, to mleko w dętce by tu nic raczej nie pomogło - dziura na 2mm.
Jeżeli używasz dętek bardzo ważna jest właściwa szerokość opaski na obręcz. Zauważyłem, że nawet w fabrycznych rowerch zdarzają sie opaski zbyt wąskie, przez co łatwiej uszkodzić dętkę. Nawet 1 mm ma znaczenie, dopasowanie powinno byc idealne.
st3fan
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z dętkami

Post autor: st3fan »

Na razie wkładka się sprawdza - przetestowana w Szczyrku na zjazdach. Wyrwało mi dziurę w oponie ~3mm - widoczna spod tego wkładka, a dętka bez urazu. :)
ODPOWIEDZ