TSDZ2 dla kobiety dobór

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Cześć

Planuje przerobić Kross level A4 ( ok 7lat) na MID elektryka przy pomocy TSDZ2.
Celem przeróbki jest plan aby moja mogła ze mną jeździć głównie po Beskidach (śląski/żywiecki) drogami pożarowymi (tak abym ja na nie elektryku też podjechał) a więc nie mówimy tu o pionowych podjazdach. Czasem też ma służyć do wycieczki w Polskę na jakiś płaski teren.

Moje pytanie brzmi jaką wersję tego silnika wybrać tj 36/48v?
Skłaniam się do najprostszej wersji 36/250 ewentualnie 350 z racji faktu,że nie będzie używany w jakimś extremum a wersję mocniejsze mogą się przegrzewać (chociaż tego nie weryfikowałem). No chyba że lepiej brać powiedzmy 750W i używać tylko części jego możliwości.

Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat.
Do roweru planuje baterie 17,5 tak aby nie przesadzać z wagą a mieć już spory zasięg.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

48v 750w i jeździć na 2 stopniu z możliwością full mocy jak trzeba . na osf możesz sobie ustawić moc pod potrzeby ale na fabryce jest bardzo ok
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Ok dzięki czyli lepiej brać mocniejszy i nie wykorzystać całej mocy niż słabszy.

A możesz mi powiedzieć czy jeśli nie będę miał przepustnicy pod palec do regulacji prędkości to czy mam też zakładać ten przełącznik do hamulca który odłącza wspomaganie przy hamowaniu? Teoretycznie chyba nie ale było by chyba bezpieczniej? Tj chcę uniknąć sytuacji że w pewien piękny dzień silnik postanowi wspomagać mini że będę chciał się zatrzymać.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

nigdy się mi ani nikomu kogo znam nie zdarzyło . ani manetka ani czujniki hebla nie są ci potrzebne
borsuk
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 sty 2021, 9:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: borsuk »

pxl666 pisze:
25 lip 2022, 14:42
nigdy się mi ani nikomu kogo znam nie zdarzyło . ani manetka ani czujniki hebla nie są ci potrzebne
Manetka przydaje się w przypadku ruszania pod stroma górę, taki ułatwiony start bardzo oszczędza siły.
Odcinanie przez hamulce też uważam za niezbędne, i to w różnych sytuacjach. Np. najczęstsza dla mnie - pcham rower pod górę (nie wszędzie można wjechać), używam manetki, ale rower za bardzo rwie do przodu i trzeba trochę podhamować. Mam co prawda przycisk "walk" 6 km/h, ale on nie daje rady w terenie.
Jeżdżę na Bafangu BBS, ale chyba pod tym wzgledem tongsheng się specjalnie nie różni.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

różni się mega bardzo specjalnie absolutnie całkowicie panie w wuj
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Dzięki za informacje a mam jeszcze pytanko silnik będę kupował na pswpower i zastanawiam się czy baterie również brać z tego sklepu czy szukać czegoś u nas np na olx?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

Carpatree pisze:
26 lip 2022, 8:30
Dzięki za informacje a mam jeszcze pytanko silnik będę kupował na pswpower i zastanawiam się czy baterie również brać z tego sklepu czy szukać czegoś u nas np na olx?
baterie lepiej u kolegów z forum - sprawdzeni i masz mozliwosc i osobistego kontaktu i pomocy w razie czego
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Tooropek »

Jeżeli potrzebujesz bidonu 696Wh 14,5ah z ładowarką 2 lub 3A to odezwij się do mnie, ogłoszenie mam na bazarku więc rzuć też tam okiem. Pozdro
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Tooropek pisze:
28 lip 2022, 22:23
Jeżeli potrzebujesz bidonu 696Wh 14,5ah z ładowarką 2 lub 3A to odezwij się do mnie, ogłoszenie mam na bazarku więc rzuć też tam okiem. Pozdro
Dzięki za info, szczerze mówiąc rozglądałem się za pojemnością 17,5ah ale zerkne.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Tooropek »

17,5Ah też mogę wykonać na Samsungach 35E. Napisz priv. Dogadamy się.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: markkar »

pxl666 pisze:
25 lip 2022, 14:42
nigdy się mi ani nikomu kogo znam nie zdarzyło . ani manetka ani czujniki hebla nie są ci potrzebne
Nie zgodzę się, po pierwsze, zwiechy się zdarzają po czym silnik pracuje non stop i jedynie odcięcie działa twardo. Sam miałem dwie takie sytuacje.
Po drugie, dla samego odcinania zasilania silnika podczas zmiany przełożeń, postoju lub przy nagłym hamowaniu jak zacząłeś się rozpędzać. Zmniejszasz ten moment napędzania gdzie silnik przy zastopowaniu kręceniu korbami tak szybko nie reaguje.
Odcięcia to cenny dodatek a manetka jest zbędna.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

markkar pisze:
29 lip 2022, 13:34
pxl666 pisze:
25 lip 2022, 14:42
nigdy się mi ani nikomu kogo znam nie zdarzyło . ani manetka ani czujniki hebla nie są ci potrzebne
Nie zgodzę się, po pierwsze, zwiechy się zdarzają po czym silnik pracuje non stop i jedynie odcięcie działa twardo. Sam miałem dwie takie sytuacje.
Po drugie, dla samego odcinania zasilania silnika podczas zmiany przełożeń, postoju lub przy nagłym hamowaniu jak zacząłeś się rozpędzać. Zmniejszasz ten moment napędzania gdzie silnik przy zastopowaniu kręceniu korbami tak szybko nie reaguje.
Odcięcia to cenny dodatek a manetka jest zbędna.
na osf to możliwe bo nie działa tak płynnie , na fabrycznym sofcie absolutnie nie widzę potrzeby , nigdy żadnej zwiechy a jeżdżę na 4 silnikach / rowerach naprzemiennie i w żadnym ani razu takiej akcji
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: markkar »

A kto jeździ na fabrycznym OS! Tylko ktoś nieświadomy jak ten silnik pracuje z alternatywnym softem.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

markkar pisze:
29 lip 2022, 16:57
A kto jeździ na fabrycznym OS! Tylko ktoś nieświadomy jak ten silnik pracuje z alternatywnym softem.
Ja jeździłem bardzo długo i zmieniłem nie ze względu na pracę wspomagania tylko możliwość ustawienia progów wskazań i odcięcia baterii i większej mocy na pierwszym stopniu wspomagania. jakość samej pracy tensometru nie jest imho wyższa A nawet niższa bo fabryczny jest imho płynniejszy i wcale nie gorzej działa. ja naprawde nie widze powodu do zachwytu . ok , jak ktoś chce sobie skalibrować czujnik na bardzo słaby nacisk albo bardzo twardy to oczywiście że osf daje wieksze mozliwosci , ale fabryczne ustawienie jest wg mnie bardzo ok . jedynie jedynka jest tak słaba że prawie nieużyteczna i wskazania baterii oraz odcięcie baterii jest źle skalibrowane fabrycznie bo odcina za wysoko . stop silnika i podawanie mocy na fabryce jest bardzo dobre i absolutnie nie widzę potrzeby stosowania klamek hebla
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
29 lip 2022, 17:47
....... absolutnie nie widzę potrzeby stosowania klamek hebla
A co zrobisz stojąc na ruchliwym skrzyżowaniu jak mając gniazdo manetki (bez manetki) z jakiegoś powodu zewrze ci sygnał manetki (np. wilgoć) i rower wjedzie na skrzyżowanie (opisywane były takie przypadki na forum). Same hamulce mogą być za słabe a czas reakcji na zdarzenie to sekunda (w najlepszym przypadku), a hamowanie to następna sekunda.
https://www.google.com/search?q=czas+re ... utc=sp-006
Załączniki
czas reakcji.jpg
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Dzięki za ciekawa dyskusję.
Żeby była jasność do firmowych hamulców hydra chciałem dodać takie coś https://www.pswpower.com/products/tongs ... e-version-
Mam nadzieję że się da, koszt nie jest duży a chodzi właśnie o wyeliminowanie jakiegoś niezamierzonego wzbudzenia wspomagania.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
29 lip 2022, 18:26
pxl666 pisze:
29 lip 2022, 17:47
....... absolutnie nie widzę potrzeby stosowania klamek hebla
A co zrobisz stojąc na ruchliwym skrzyżowaniu jak mając gniazdo manetki (bez manetki) z jakiegoś powodu zewrze ci sygnał manetki (np. wilgoć) i rower wjedzie na skrzyżowanie (opisywane były takie przypadki na forum). Same hamulce mogą być za słabe a czas reakcji na zdarzenie to sekunda (w najlepszym przypadku), a hamowanie to następna sekunda.
https://www.google.com/search?q=czas+re ... utc=sp-006
nic nie zrobię. nie zdażyło się nikomu kogo znam . nie planuje tego podobnie jak bycia trafionym kawałkiem spadajacego satelity
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
29 lip 2022, 19:09
...... nie zdażyło się nikomu kogo znam ......
ale kilka postów wyżej masz tego typu zdarzenie (i to nie jedno)
markkar pisze:
29 lip 2022, 13:34
..... Sam miałem dwie takie sytuacje ........
co prawda z 800 watami przy szosowym przełożeniu hamulec powinien dać sobie radę, ale już przy górskim przełożeniu może być z tym kłopot.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
29 lip 2022, 22:13
pxl666 pisze:
29 lip 2022, 19:09
...... nie zdażyło się nikomu kogo znam ......
ale kilka postów wyżej masz tego typu zdarzenie (i to nie jedno)
ok ale to jedyny przypadek o którym słyszałem , nie będę budował na nim statystyki zwłaszcza że markkar uważa że na fabrycznym fw nie da sie jezdzic co jest całkowicie sprzeczne z moją opinią tym bardziej że użytkuję te silniki w warunkach dla nich ekstremalnych

wiec radze chłopu co uważam a on sam podejmie decyzje . niby dodatkowa kablologia na kierze nie przeszkadza ale ja wolę mniej bo już i tak mam dużo na kokpicie ...
borsuk
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 sty 2021, 9:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: borsuk »

pxl666 pisze:
30 lip 2022, 12:07
wiec radze chłopu co uważam a on sam podejmie decyzje ...
Jak dla mnie nieinstalowanie odcinania przez klamki to zwykłe oszołomstwo.
I nie bez przyczyny wszystkie fabryczne rowery są tak wyposażone.
Jest dokładnie tak, jak napisał markkar, na puszczenie korb silnik tak szybko nie reaguje jak przy wcisnięciu klamek.
Jest to istotne w trudnym terenie, poza tym przydaje się w różnych sytuacjach awaryjnych (o których nie chce mi się szczegółowo rozpisywać).
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

borsuk pisze:
30 lip 2022, 12:44
pxl666 pisze:
30 lip 2022, 12:07
wiec radze chłopu co uważam a on sam podejmie decyzje ...
Jak dla mnie nieinstalowanie odcinania przez klamki to zwykłe oszołomstwo.
I nie bez przyczyny wszystkie fabryczne rowery są tak wyposażone.
Jest dokładnie tak, jak napisał markkar, na puszczenie korb silnik tak szybko nie reaguje jak przy wcisnięciu klamek.
Jest to istotne w trudnym terenie, poza tym przydaje się w różnych sytuacjach awaryjnych (o których nie chce mi się szczegółowo rozpisywać).
może jestem oszołomem ale 3ci tysiąc robię (jazda rekreacyjna - nie jeżdżę rowerem codziennie do pracy) w warunkach ogólnie górskich (szlaki piesze a nie rowerowe) i NIE WIDZĘ POTRZEBY . mam takie prawo i taką opinię i wsio .
z kilkunastu rowerów fabrycznych które widziała moja dupa(haibike, focus, trek, spec, cube itd) ŻODYN nie ma klamek z czujnikami ... ŻODYN , niewiem kto tu jest oszołomem
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Cześć

Masz szybkie pytanie żeby mieć zestaw do którego mogę podłączyć odcięcie wspomagania przez klamki hamulca muszę brać wersję 8pin. Ta wersja jest od razu dostępna z klamkami hamulca ale niestety są to klamki pod linkę nie hydrauliczne
https://www.pswpower.com/products/europ ... e-lever-88

I tu pojawia się pytanie da się z tych klamek wymontować sam przewód i przełożyć go do moich hamulców czy muszę kupić jeszcze osobno za 10 dolców właśnie komplet samych przewodów?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

Carpatree pisze:
03 sie 2022, 22:32
Cześć

Masz szybkie pytanie żeby mieć zestaw do którego mogę podłączyć odcięcie wspomagania przez klamki hamulca muszę brać wersję 8pin. Ta wersja jest od razu dostępna z klamkami hamulca ale niestety są to klamki pod linkę nie hydrauliczne
https://www.pswpower.com/products/europ ... e-lever-88

I tu pojawia się pytanie da się z tych klamek wymontować sam przewód i przełożyć go do moich hamulców czy muszę kupić jeszcze osobno za 10 dolców właśnie komplet samych przewodów?
prosciej jest dokupić czujniki. przypomnij się jutro sprawdzę może mam bo kupiłem i nie założyłem
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

pxl666 pisze:
03 sie 2022, 23:40
Carpatree pisze:
03 sie 2022, 22:32
Cześć

Masz szybkie pytanie żeby mieć zestaw do którego mogę podłączyć odcięcie wspomagania przez klamki hamulca muszę brać wersję 8pin. Ta wersja jest od razu dostępna z klamkami hamulca ale niestety są to klamki pod linkę nie hydrauliczne
https://www.pswpower.com/products/europ ... e-lever-88

I tu pojawia się pytanie da się z tych klamek wymontować sam przewód i przełożyć go do moich hamulców czy muszę kupić jeszcze osobno za 10 dolców właśnie komplet samych przewodów?
prosciej jest dokupić czujniki. przypomnij się jutro sprawdzę może mam bo kupiłem i nie założyłem

Tak wiem że jest prosciej i taki miałem plan ale do czujników i tak trzeba mieć 8pin a ta wersja występuje tylko już właśnie w zestawie z klamkami dlatego zastanawiałem się czy nie będzie to dublowanie. Dodatkowo same czujniki nie są na stanie i idą z Chin. Potem jeszcze patrzałem i wydaje mi się że nie da się przełożyć bo te w kolanach są wkręcane ale gdybyś dał radę zerknąć to byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

czujniki sie podlacza do vlcd5 , niewiem jak z vlcd6 moze jest inna wiązka
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

W mojej konfiguracji będzie vlcd5 w wersji 8 pin
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

Carpatree pisze:
04 sie 2022, 8:41
W mojej konfiguracji będzie vlcd5 w wersji 8 pin
niestety juz nie mam . ale normalnie podłączasz je do displaya
Astrolux
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2021, 12:12

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Astrolux »

Carpatree pisze:
03 sie 2022, 22:32
Mam szybkie pytanie żeby mieć zestaw do którego mogę podłączyć odcięcie wspomagania przez klamki hamulca muszę brać wersję 8pin.
Dlaczego twierdzisz że do hamulca trzeba wersję 8 pin? 8 pin ma dodatkowo 2 przewody do manetki (+5V i wyjście). 6 pin z VLCD5 wpinasz przewody do LCD z hamulca i działa. Po co klamki na linkę brać w zestawie jak masz hydraulikę. Tylko że nie ma na PSWpower takiego zestawu 6 pin z VLCD5. W zeszłym roku taki kupiłem dla żony bez klamek, a zamontowałem jej ze swojego zestawu który kupiłem 8 pin z klamkami.
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Panowie mam jeszcze jedno pytanie jako że założyłem już silnik zastanawiam się czy mam go jeszcze jakoś uszczelnić tj np w miejscu gdzie wychodzi okablowanie z silnika jest tam spora luka.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

Carpatree pisze:
13 sie 2022, 18:57
Panowie mam jeszcze jedno pytanie jako że założyłem już silnik zastanawiam się czy mam go jeszcze jakoś uszczelnić tj np w miejscu gdzie wychodzi okablowanie z silnika jest tam spora luka.
ten plastik to tylko zaślepka. uszczelnienie jest pod tym
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Dzięki za pomoc
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Hej potrzebuje znowu małej pomocy. Po montażu wyświetlacz nie pokazuje mi prędkości tj mam wspomaganie ale nie widzę prędkości. Wchodziłem w menu i rozmiar koła jest prawidłowy.
Jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem na pedale mam stuki przy mocniejszym pedałowaniu mieliście coś podobnego?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

Carpatree pisze:
14 sie 2022, 10:56
Hej potrzebuje znowu małej pomocy. Po montażu wyświetlacz nie pokazuje mi prędkości tj mam wspomaganie ale nie widzę prędkości. Wchodziłem w menu i rozmiar koła jest prawidłowy.
Jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem na pedale mam stuki przy mocniejszym pedałowaniu mieliście coś podobnego?
ustawienie magnesu i podlaczenie czujnika. stuki ? gdzie dokładnie? najczęściej stuka łożysko platformy jak jest stare
Astrolux
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2021, 12:12

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Astrolux »

Albo za słabo dokręcone korby.
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Kurde wczoraj napisałem odpowiedź ale widzę że się nie dodała.
Czujnik już działa po prostu nie zamontowałem magnesu w , połowie' czujnika.
Co do stuków to była wina pedała po mocniejszym dociągnięciu przestało, rowerek zrobił już 40km i naradzie wszystko wporzo:)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

Carpatree pisze:
15 sie 2022, 18:15
Kurde wczoraj napisałem odpowiedź ale widzę że się nie dodała.
Czujnik już działa po prostu nie zamontowałem magnesu w , połowie' czujnika.
Co do stuków to była wina pedała po mocniejszym dociągnięciu przestało, rowerek zrobił już 40km i naradzie wszystko wporzo:)
A jak wrażenia? osf czy fabryka ?
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: slow »

750W dla kobiety?
A powiedz jeszcze w jakim terenie będzie rower używany.
Na prostej asfaltowej drodze 120W (1 stopień wspomagania) dla mnie to aż nadto i rower mi się szybko do ponad 30km/h rozpędza a ważę ok 85kg.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

slow pisze:
15 sie 2022, 22:05
750W dla kobiety?
A powiedz jeszcze w jakim terenie będzie rower używany.
Na prostej asfaltowej drodze 120W (1 stopień wspomagania) dla mnie to aż nadto i rower mi się szybko do ponad 30km/h rozpędza a ważę ok 85kg.
ale teraz rusząw teren i będą wyplaszczac wzniesienia
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

pxl666 pisze:
15 sie 2022, 20:17
Carpatree pisze:
15 sie 2022, 18:15
Kurde wczoraj napisałem odpowiedź ale widzę że się nie dodała.
Czujnik już działa po prostu nie zamontowałem magnesu w , połowie' czujnika.
Co do stuków to była wina pedała po mocniejszym dociągnięciu przestało, rowerek zrobił już 40km i naradzie wszystko wporzo:)
A jak wrażenia? osf czy fabryka ?

Wrażenia super, na chwilę obecną firmowy soft. Fajnie się zbiera jak się mocniej pojedzie. W przyszły weekend będzie test górski bo też raczej po płaskim jeździł.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: pxl666 »

poka foty
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

pxl666 pisze:
16 sie 2022, 18:24
poka foty


Dwie szybkie fotki.
Do zrobienia jeszcze:
1. Wymiana przewodu hamulcowego tak aby dało się jeszcze wyżej ustawić mostek
2. Zwijka kabli pod bateria jest pod oświetlenie i tu pytanie czy macie jakieś propozycje jakie 'lampki' można tam podpiąć
Załączniki
Kr
Kr
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Tooropek »

Kolego jeszcze przyda się jakaś biała naklejka z czerwonymi akcentami na boki bidonu, popatrz u marrkara na sklepie czy znajdziesz taką naklejkę. Wygląd roweru jest jak najbardziej okej na tsdz2 i bidonie, lest lekko, fajnie, estetycznie ale jednak do pełni szczęścia jeszcze bym trochę zamaskował bidon tym bardziej, że jest to rower dla kobiety.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Carpatree
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:53

Re: TSDZ2 dla kobiety dobór

Post autor: Carpatree »

Tooropek pisze:
20 sie 2022, 18:29
Kolego jeszcze przyda się jakaś biała naklejka z czerwonymi akcentami na boki bidonu, popatrz u marrkara na sklepie czy znajdziesz taką naklejkę. Wygląd roweru jest jak najbardziej okej na tsdz2 i bidonie, lest lekko, fajnie, estetycznie ale jednak do pełni szczęścia jeszcze bym trochę zamaskował bidon tym bardziej, że jest to rower dla kobiety.

Dzięki
Masz rację już poczyniłem pierwsze kroki ale to jest plan na jesień. Na pewno będzie jakaś grafika:)
ODPOWIEDZ