Skuter elektryczny Grace LiIon

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Eney
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2020, 21:10

Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: Eney »

Siema
Z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział.
Zainteresował mnie skuter elektryczny Grace wersja Litowo-jonowa dystrybutor iamelectric. Skuter kosztuje 7.5 k i jest to spora sumka nie ukrywając więc przed zakupem chciałem się poradzić czy nie będzie to kit. Za 8k mam też fajny skuter Hawk i zastanawiam się czy nie lepiej dołozyć te 500 za jakość, bo wizualnie bardziej podoba mi się Grace. Jeżeli będzie potrzeba to mogę wkleić fotki obu skuterów, ale można z łatwością wygooglować je. Jeżeli macie jeszcze inne skutery elektryczne, które polecacie też tak w tej okolicy cenowej to chętnie się nimi zainteresuję.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: gienek333 »

Jeżeli jesteś odrobinę "techniczny", to moim zdaniem lepiej kupić coś starszego na ołowiu (aku Pb) i zbudować (zlecić) zbudowanie dobrego aku Li-ion.
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: Perszing1800 »

@gienek333 a znasz jakieś sprawdzone modele starszych skuterów?Takie żeby w 2 osoby spokojnie można było jeździć.
Wiem że jest vectrix i bmw c-evolution ale cena nie ten tegez :D
sta-szek
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 28 lis 2019, 12:37

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: sta-szek »

a może taki? https://allegrolokalnie.pl/oferta/skute ... ryczny-kyb jak ma papiery to idealna baza.
800 + 200 wysyłka + 6000 za nowe, zajebiste baterie i masz skuter na lata, moim zdaniem lepszy niż z salonu jeżeli chodzi o baterię
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: gienek333 »

Jak chcesz jeździć w dwie osoby, to moim zdaniem silnik centralny, albo z przekładnią (jak w Vectrixie). Ja mam Peugeot Scootelec, zeszłowieczna konstrukcja, ale daje radę. Jest na 18V, ale fabryczny komputer jest pod aku zasadowe i co jakiś czas domaga się "wateringu" , więc nie jest prosto założyć aku Li-ion (ale jak się uporam z remontem domu to będę to robił). Można też wywalić całą elektronikę i założyć sterownik Curtis od wózka na 24V (7S Li-ion). Za 6000 to można aku do samochodu zrobić, a nie do skutera ;) .
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: Perszing1800 »

Wiem jakie to aku,takie same jak w p106 electric,podejmowałem próby reanimacji takich akumulatorów bo chciałem sobie skompletować do p106 właśnie ale na 6 czy 8szt udało mi się zreanimować 2szt po wcześniejszej wymianie elektrolitu.
Cały czas myślę o zastępstwie samochodu.Co prawda mam rower no ale skuterem wygodniej chyba.
Albo 3 kołowy z dachem wtedy można jeździć niezależnie od pogody.
Eney
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2020, 21:10

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: Eney »

Byłby to mój pierwszy skuter i pojazd elektryczny, jestem praktycznie nie w temacie :) Wcześniej na spalinowym jeździłem tyle co u kumpla. Lubię kupować w salonie, lubię mieć serwis "w razie czego". Jak macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie zobaczę. Mój budżet to 10 tyś.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: gienek333 »

Ja lubię mieć serwis w swoim garażu ;). Przy skuterze (jeżdżąc normalnie, tzn ile fabryka dała) trzeba liczyć 3-4 kWh/ 100 km. Bateria 60V 20 Ah ma 1.2 kWh, czyli ok 30 km :( . Budowane z ogniw aku "na lajcie" można nabyć za 500zł/kWh. Czyli takie aku to 600 zł. Nawet ostatnie ogłoszenie z bazarku VTC5 po 7 pln przy 17S i 8P to koszt 952 zł ( a to jednak wyczynowe ogniwa).
Eney
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2020, 21:10

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: Eney »

Jak wygląda proces tworzenia takiego aku ?? Ile to zajmuje i jakie są koszty zlecenia? (orientacyjnie) Wcześniej się nie spotkałem z takim czymś. Jestem mało techniczny, większość czasu spędzam w robocie, mało czasu mam na majsterkowanie :/
miki97
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2020, 21:26

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: miki97 »

moja dziewczyna ma skuter grace z dwiema bateriami li-ion co daje 2x większy zasięg. dobry skuter, sam jeździłem. nie potrafię odnieść tego do innych modeli, bo nie znam, ale dla mnie grace był super.
Eney
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2020, 21:10

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: Eney »

Sory za późną odpowiedź, tak naprawdę dopiero teraz wróciłem do tematu. Kase mam i jestem gotów coś kupić. Czytałem opinie, że Grace jest dla niskich uzytkowników, ja mam 1,75m, będzie na mnie dobry, czy za mały?
miki97
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2020, 21:26

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: miki97 »

będzie dobry.
Eney
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2020, 21:10

Re: Skuter elektryczny Grace LiIon

Post autor: Eney »

Kontaktuje się jeszcze z paroma sklepami i wybiorę coś dla siebie, dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ