WITAM WSZYSTKICH

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Bartek ol
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2021, 20:19

WITAM WSZYSTKICH

Post autor: Bartek ol »

Witam, od niedawna użytkuje napęd Bafang 750. Działał bez zarzutu. Dzisiaj działa wyświetlacz , pokazuje wszystko tylko napęd nie działa / nie pomaga . Ktoś poradzi w czym problem ? Co mogę sprawdzić ? Co mogło się stać ?
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Re: WITAM WSZYSTKICH

Post autor: Pirat »

Sprawdź czujnik prędkości na kole
tkoko
Forumowicz
Posty: 4983
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: WITAM WSZYSTKICH

Post autor: tkoko »

Bartek ol pisze:
20 cze 2021, 20:24
Witam, od niedawna użytkuje napęd Bafang 750. Działał bez zarzutu. Dzisiaj działa wyświetlacz , pokazuje wszystko tylko napęd nie działa / nie pomaga . Ktoś poradzi w czym problem ? Co mogę sprawdzić ? Co mogło się stać ?
Na początek rozłącz przewody na złączach, posprawdzaj czy nie widać jakiś uszkodzeń mechanicznych, przetarć, ostrych zagięć itd. Złącz ponownie wszystkie złącza i sprawdź czy to coś pomogło. Jeżeli nadal nie ma wspomagania, rozłącz wyświetlacz na złączce (z pięcioma PIN'ami), i w gnieździe idącym do sterownika złącz "P+" z "PL" (PIN 1 i 2), sprawdź wcześniej gdzie masz "masę". Silnik po obrocie korbą powinien wspomagać. Jeżeli tak nie będzie zapewne jest awaria wewnątrz silnika, hale, sterownik, ale to powinien sterownik wyświetlić jako "error code" na wyświetlaczu.
Załączniki
BBSHD1.JPG
Bartek ol
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2021, 20:19

Re: WITAM WSZYSTKICH

Post autor: Bartek ol »

Dzięki, tak właśnie zrobiłem i wszystko działa😀
ODPOWIEDZ