Rower Gazelle Inergy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

witam forumowiczów

mam problem z rowerem gazelle inergy ,

kupiłem jakiś rok temu dla żony , używany

fajny dopóki żona niechcący nie uszkodziła tego panelu na kierownicy - wymieniłem na używkę

podziałała ze 2 miesiące i koniec z nią

kupiłem nowy panel , założony wraz z jego podstawą i niestety rower nie reaguje , tzn nie włącza sie ten panel

3 sklepy/firmy próbowały znaleźć problem ale nie dali rady ,

szukam kogoś co się na tym zna = ja w temacie roweru jestem kompletnym laikiem ,

mogę podjechać z tym rowerem , mieszkam w Pabianice , łódzkie , do max 100 km ,
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: tatar »

Jeżeli przy wymianie podstawy nie zostały zamienione przewody,spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut.Podłącz akumulator i zakręć ręką tylnym kołem Powinien aktywować się wyświetlacz
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

nie pomogło !

a kabelków nie można zamienić , to jest podstawa z kabelkiem i malutką wtyczką

https://sklepebike.pl/pl/p/Display-ster ... nnergy/276

+ do tego podstawa o której powyżej pisałem

https://sklepebike.pl/pl/p/UCHWYT-NA-DI ... y-2010/342

w obudowie akumulatora jest lampa tylna , na niej guziczek od włączania , wciskam światełko mruga diodami z 5 sekund i gaśnie , tak za każdym razem , panel na kierownicy martwy
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: wibi »

Naciśnij ten guzik lampki dwa razy,powinna się uruchomić bateria a w konsekwencji i wyświetlacz.
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

przecież pisałem że wciskałem , wielokrotnie ,

potnę ten złom fleksem za niedługo
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: WojtekErnest »

Przed pocieciem, rozbierz, wywal ye dziwne sterowniki, BMS i złóż od nowa na typowych czesciach.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

kurde , nie wiem czy w dobre forum trafiłem

pisałem już że nie znam się na rowerach na baterie

czytacie cały wątek ?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Goliath »

W każdym Twoim wpisie... czuć Twoją irytacje :cry:
Wyluzuj :roll: bo z takim podejściem, to nikt nie będzie chciał Ci pomóc :?
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

ta wyluzuj , baba skrzeczy że taki rower mi kupiłeś a chodzę pieszo itp itd

irytacja jest bo niby takie technologie , tacy spece wszędzie a okazuje się że coś się zepsuje to tak jak ze wszystkim , najlepiej nowe a to wyrzucić

nie cierpię takiego społeczeństwa i jego podejścia

ech gdzie te czasy co naprawiało się wszystko , nawet nie naprawialne
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: WojtekErnest »

piotr880 pisze:
02 gru 2018, 17:18
..
ech gdzie te czasy co naprawiało się wszystko , nawet nie naprawialne
Bo od co najmniej 20 lat elektronika uzytkowa jest częsciowo programowana, a w przypadku urządzeń najbardziej znanych firm, kodowana aby ingerencja, kopiowanie i naprawianie było b.utrudnione lub NIEOPLACALNE.
I tak jest zapewne z Twoim przypadkiem. Taniej jest NIE wyrzucić, ale zastąpić niektóre podzespoły innymi uniwersalnymi i tanimi podzespołami. A rower taki stanowi jedynie bazę mechaniczną.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: wibi »

piotr880 pisze:
02 gru 2018, 14:58
przecież pisałem że wciskałem , wielokrotnie ,..
Napisałem wyraźnie,DWA RAZY ale ty uważasz ,że DWA to znaczy wielokrotnie.Procedura obecnie powinna wyglądać tak : odłącz baterię na kilkanaście minut, przyjmijmy 30 min., włącz ją-włóż w uchwyt, naciśnij DWA RAZY i tylko DWA RAZY, gdy nie zadziała podłącz ładowarkę do baterii,sprawdź czy ładuje,jeśli nie ładuje być może uszkodzona bateria dlatego ponownie wyjmij baterię (nie wiem czy to typ na bagażnik czy przy sztycy siodełka) i sprawdź stan naładowania naciskając przycisk JEDEN RAZ, jeśli diody nie wskażą stanu naładowania naciśnij DWA RAZY i po chwili Jeden raz,gdy diody się nie zapalą uszkodzona bateria,gdy się zapalą włóż w uchwyt rowerowy i uruchom wyświetlacz. I bez emocji, koledzy wyżej już napisali, że urządzenia są kodowane tak też może być w tym przypadku ale to zależy od modelu i rocznika roweru,starsze nie były kodowane ale miały bardzo delikatne baterie które w przypadkach rozjazdu cell w baterii nie aktywowały baterii i roweru nie dało się uruchomić.
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

dzisiaj jeszcze raz wykonam te czynności ,

rower stary rocznik ma 10 lat - 2 serwisy rowerowe które chciały pomóc stwierdziły że bateria jest dobra - diody się zapalają ale gasną po ok 5 sekundach

ale ok sprawdzę jeszcze raz po kolei

a ten modem/displey ma być założony czy dopiero po próbie aktywowania go wpiąć w uchwyt na kierownicy ?

tak wygląda ten rower
https://www.google.pl/search?q=Rower+Ga ... C0-__dq83M:
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

@ verre - trudno dziw się dalej ,

ale nie śmieć tego tematu , proszę

dziękuję za dobre rady w sprawie roweru , znajdę chwilkę to pokombinuję jeszcze według porad @wibi
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: tas »

piotr880, spokojne podejście do tematu i znacznie szybciej dostaniesz pomoc bo irytacja przelewa się na irytacje czytelników i nikt na tym nie zyskuje :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

ok , jestem spokojny , taki niestety mam charakter ,

wiem że raczej nikt oprócz autoryzowanego serwisu mi nie pomoże

wielu radzi = wywal wszystko zrób e-bika ,

nie mam absolutnie zamiaru rezygnować z próby naprawy , co najwyżej wyślę do serwisu , i na pewno nie będzie to koszt typu 2-5 tysięcy bo od takich kwot zaczyna się zabawa z e bik-iem , bo za tyle kupię dla żony drugi rower , lub 2 zwykłe , wodotryski żonie nie sa potrzebne , tylko czasem wspomożenie gdy jest ciężej jechać , tyle w temacie
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Witt »

Piotr880 ale to żadne usprawiedliwienie, mam taki sam charakter, ale to forum ludzi cierpliwych, tylko musisz czytać ze zrozumieniem.
Miałem identyczny problem i od 14 miesięcy jeżdżę Batavusem bez zbędnej naprawialnej "za koszmarne" pieniądze elektroniki. Jest tu osoba, która na tym forum reklamuje swoje usługi podpięcia baterii, zagadaj z nią może ma taki rodzaj "komputerów" do "uruchamiania" Twojego brandowego e-bike, który pozwoli Ci za 200-300 zł cieszyć się jego dawną funkcją. Ale musisz też wiedzieć że wielu z nas przeczytało wszystko lub prawie wszystko co płynie ze obcojęzycznych stron a dotyczy GAZELLI I BATAVUSA w sprawie przejęcia "władzy" nad elektroniką. I to co radzi WIBI, a działa np. w Batavusie, niekoniecznie zadziała u Ciebie. Parowanie, po awarii, to jedyne wyjście. Mógł pójść sygnał (fake) z Twojego komputerka do głównego sterownika, że masz niebrandowy i już będziesz musiał lecieć do serwisu. Możesz mieć uszkodzony jeden z kilku czujników temperatury i nieuruchomisz roweru. Takie naprawy wyceniono mnie na 900-1200 zł. Za te pieniądze, zamówiłem małą baterię (drugą), sterowniki w reklamowanych na forum forum/klamki/przyciski/manetki/bms.

Więc przy swojej sprawnej baterii:
- wywaliłem elektronikę w baterii, włożyłem swojego BMS
- wywaliłem sterowniki z koła - wrzuciłem zewnętrzny
- wywaliłem całe okablowanie i założyłem swoje klamki hamulcowe, manetkę, czujnik pas i kable.
I zmieściłem się (bez robocizny) w 400 zł.
A przy takim rowerze jak masz Ty wywaliłbym tylko na samą elektronikę min. 800 zł, założyłbym porządne bmsy/sterowniki.....
Chyba, że uznasz, że to nie warte Twojej uwagi to napisz na PRIV za "uszkodzonego" może się dogadamy i odkupię od Ciebie ten rower:)

Posłuchaj rady o wiele mądrzejszych ode mnie: WojtekErnest, czy Wibi.
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

dzięki za dobrą poradę

niedługo zrobi się biało i będzie czas na ten rower ,

tylko już z 1 specem z Łodzi rozmawiałem i powiedział mi za zmianę z tego co mam na e bika 2300 zł , i to nie jestem pewny czy z robocizną czy bez

dlatego nie byłem z tego zadowolony

na pewno jeśli będę chciał sprzedać , nie sprzedam poniżej 1000 zł , a raczej powyżej , na razie rower ma zdjętą baterię i displey i robi za zwykły rower z sporą ilością przerzutek w kole
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: wibi »

Ponieważ bateria wydaje się sprawna to problem jak piszesz jest w wyświetlaczu.Rozumiem, że pierwszy wyświetlacz został uszkodzony przez żonę a drugi,używany działał dwa miesiące i nagle przestał, dlaczego przestał nie wiadomo. Raczej tak sam od siebie to on (wyświetlacz) nie przestaje działać a jeśli przestaje to problem może być w stykach podstawki względnie w kabelku który może być przerwany (złamany). Nie wiem ile do wyświetlacza idzie od sterownika kabelków (ile jest styków w podstawce) ale sądzę, że być może na jeden styk przychodzi pełne napięcie baterii (jeśli wyświetlacz pokazuje stan naładowania). Spróbuj albo zrobić zdjęcie tej podstawki albo w ostateczności narysuj np.w paint'cie jak te styki są rozmieszczone i jak wyglądają.Zmierz też napięcia na tych stykach gdy wyświetlacz wyjęty z podstawki.Mam jakiś wyświetlacz z Batavusa i tam są trzy styki "+","-" i "sygnał",być może u ciebie też tak jest tzn.3 styki, więc zmierz napięcia pomiędzy nimi by móc określić który za co odpowiada. Jeśli żadnych napięć nie ma należy sprawdzić czy kabelek do podstawki nie ma jakiejś przerwy,szczególnie na zasilaniu i o wynikach poinformuj na forum.W poprzednich postach kol.tatar pytał o zamianę kabelków (tzn.czy wyświetlacz do podstawki nie był włożony odwrotnie?) gdyż taki "zabieg" na pewno mógł uszkodzić wyświetlacz, napisz coś o tym.Piszesz również, że byłeś w serwisie, czy próbowano tam podłączyć inny wyświetlacz? jeśli tak to co się działo.To na razie tyle,reszta jak dasz nam jakiś materiał do diagnozowania.
piotr880
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:05

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: piotr880 »

ten co kupiłem nowiutki w pudełku nie można inaczej kostki od podstawy inaczej wpiąć , na mierzeniu się nie znam , dlatego ciągle podpytuję czy jest ktoś w pobliżu Łodzi co by to posprawdzał , ale Wy swoje - zmień na bika zmień na bika !

to podstawka https://www.narowery.pl/pl/p/Podstawka- ... 2010r./852

to displey https://www.rowerystylowe.pl/p-1670/dis ... le-innergy

naprawdę nie chcę w ten rower samemu ingerować bo może się to źle dla roweru skończyć
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: wibi »

Rozumiem.Ponieważ wiem, że na forum jest kilku kol.z Łodzi to widać temat ich nie zainteresował,spróbuj więc napisać PW do kol."Zeeltom" jest chyba z Żyrardowa a to dość blisko i On doświadczony specjalista w ebikach.Poproś go aby zerknął do tematu i doradził względnie spróbował rozwiązać problem.Nic więcej nie mogę Ci doradzić gdyż mieszkam za daleko.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: tatar »

Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: tatar »

Tak naprawdę problem rozwiązuje tylko serwis z autoryzacją ,mający dostęp do bazy danych produktu.Za każdym razem musisz zgłosić się tam z rowerem.Po numerze ramy/takiVIN/ sprawdzają w bazie w Holandii i jeżeli rower nie jest zgłoszony jako powiedzmy,kradziony,dokonują weryfikacji usterki ,która zwykle dotyczy programowania,Nikt inny nie naprawia,bo nie ma dostępu do bazy danych,a jeżeli już to na zasadzie różnych magicznych sposobów/obejść/,chyba że jest to usterka mechaniczna,która nie spowoduje rozprogramowania.W niektórych modelach wymiana wyświetlacza,też wiąże się z ponownym zaprogramowaniem tegoż do danego roweru.Taki to urok holenderskich ebików;ładne,mechanicznie trwałe,ale też kłopotliwe jeżeli chodzi o elektronikę
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: WojtekErnest »

Holendrzy radzą co z tym zrobic....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Darecki70
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2020, 11:04

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Darecki70 »

Kupiłem używany rower Gazelle Orange Pure Inergy, po kilu jazdach mam problem ze stabilnością roweru, głównie rozchodzi się o tylne koło, śliska się, mam trudności z jazdą na prost, jeżdżę lekkimi zakosami, wczoraj dwa razy bym się przewrócił, jazda stała się niebezpieczna i mało komfortowa. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jaka może być przyczyna usterki , gdzie ewentualnie w Łodzi można by było naprawić usterkę.Proszę o pomoc.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4987
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: tkoko »

A szprychy są naprężone, i nie zerwane. Na łożyskach piasty nie ma luzu ?
Darecki70
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2020, 11:04

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Darecki70 »

Szprychy są naprężona, jak kręcę kołem w powietrzu to nie widzę żeby koło buksowało, dopiero pod naciskiem jak jadę to coś się dzieje, sorry nie jestem w tych sprawach za mocny, dlatego proszę o poradę.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Umbur »

Wygląda jakby "pływało" na łożyskach piasty (chyba, że jeszcze jest mało powietrza :) ). To mechaniczna usterka, więc powinien sobie z nią poradzić każdy serwis rowerowy. Jeżeli nie czujesz się na siłach, znajdź taki w okolicy, naprawa nie powinna być droga. Może wystarczy coś dociągnąć.
Darecki70
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2020, 11:04

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Darecki70 »

Bardzo dziękuję za pomoc, skorzystam z tej porady, właśnie się umówiłem na wizytę w zakładzie napraw rowerów.Dzięki😀
tkoko
Forumowicz
Posty: 4987
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: tkoko »

Darecki70 pisze:
08 maja 2020, 12:28
Szprychy są naprężona, jak kręcę kołem w powietrzu to nie widzę żeby koło buksowało, dopiero pod naciskiem jak jadę to coś się dzieje, sorry nie jestem w tych sprawach za mocny, dlatego proszę o poradę.
Aby sprawdzić łożyska, nie kręć kołem, tylko poruszaj rafką "na boki", czy nie ma luzu. Sprawdź jeszcze czy nie poluzowała się któraś nakrętka w piaście.
dackstab
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:08

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: dackstab »

Witam, chciałbym zapytać mam gazelle innergy i chodzi o Display sterownik manipulator gazelle innergy nie czasami jest nieczytelny licznik (część cyferek ginie ) , czy to już koniec trzeba kupić nowy ( inny ) czy da się jakoś może gdzieś styki przeczyścić lub coś w tym rodzaju. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 cze 2021, 13:20 przez dackstab, łącznie zmieniany 2 razy.
Siupsiup3
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2021, 21:42

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Siupsiup3 »

Hej. Miałam podobny problem i kwestia była taka, ze kabel który idzie z prawej strony słabo łączył. Sprawdz może to :)
Peterchmura
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2023, 20:06

Re: Rower Gazelle Inergy

Post autor: Peterchmura »

Dobry wieczór, odnośnie tematu chciałbym zapytać może tutaj jest jakiś szpec od elektryka Gazelle Innergy. Otóż po wymianie opony tylnej ustawiłem wszystko od nowa a rower sam jedzie. Robie instalacje przez mode+światła ustawiam imbusem na 47 daje next next i czasem jest dobrze , przejadę 10 km i będzie dobrze a za chwilę zaczyna jechać bez pedałowania i niewiem gdzie szukać przyczyny. W drugim natomiast wystarczyło że napiąłem lekko łańcuch bo widział mi sie luźny i też to się zaczęło robić ale rzadziej.
ODPOWIEDZ