Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: Gienadimon »

[film]
[/film]


No a reszta jest prosta.
Podwajasz przewody, gdybyś miał problem to zobacz na bloga pod tym samym tematem.

Tu raczej sklepy się reklamują i łapią potencjalnych klientów, albo osoby prywatne prubója dorobić.
Wszystko idzie o kasę!
adriuns
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 13:59
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: adriuns »

Gienadimon pisze:
11 sty 2019, 23:34

Tu raczej sklepy się reklamują i łapią potencjalnych klientów, albo osoby prywatne prubója dorobić.
Wszystko idzie o kasę!

Tez odczułem takie wrazenie, bo zadałem pytania a odpowiedz zeby od razu oddac niz samemu sie troche pomeczyc i nauczyc....
forum nie bedzie miało wiedzy merytorycznej dla innych...

Czyli rozumiem trzeba cały silnik wyciagnac i nie da sie tego zrobic zdejmujac jedną pokrywe od strony tarczy?
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: Gienadimon »

Jednak warto poświęcić czas i opanować temat samemu, bo wszystko masz na blogu u Tasa.
Jednak potrzeba stoickiego spokoju...
Wytrwałości :)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: tas »

w pobiedzialek krece material o dociaganiu szprych a po nim idzie film jak zabezpieczac termicznie i jak podwajac przewody
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: tatar »

Wychodzę z założenia,że jeżeli już wydałem pieniążki na silnik/nowy/,wolę oddać go specjaliście za drobne 150 zł,niż uczyć się i eksperymentować .Szkoda i czasu i pieniędzy na nowy silnik bądż jego poważniejszą póżniej naprawę.Wybór należy oczywiście do właściciela. ;)

edit. Forum bardzo szybko weryfikuje firmy i ,,prywatne osoby'',które żle wykonują usługi
adriuns
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 13:59
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: adriuns »

tatar pisze:
12 sty 2019, 0:09
Wychodzę z założenia,że jeżeli już wydałem pieniążki na silnik/nowy/,wolę oddać go specjaliście za drobne 150 zł,niż uczyć się i eksperymentować .Szkoda i czasu i pieniędzy na nowy silnik bądż jego poważniejszą póżniej naprawę.Wybór należy oczywiście do właściciela. ;)

edit. Forum bardzo szybko weryfikuje firmy i ,,prywatne osoby'',które żle wykonują usługi
Niby tak ale przez to nic sie nie naucze a jak sie cos zepsuje to nadal mi nikt nie pomoze....

Instalacje LPG sekwencje tez załozyłem sam bo jakos nie ufam specjalistom, i przez to jeszcze nigdy nie byłem u mechanika..a wszystko chodzi lux....

Gdybym miał 20 tys zł to nie bawiłbym sie w składanie tylko kupiłbym nowy rower
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: Rugos »

Nie przejmuj się zbytnio, podejdź do tematu na spokojnie i sam podwoisz przewody. Wystarczy wolne popołudnie i trochę spokoju bo na pewno na luzie nie zmieścisz przewodów ;)
ale wystarczy tylko trochę pokombinować i się powinno udać :)
adriuns
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 13:59
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: adriuns »

Rugos pisze:
12 sty 2019, 10:10
Nie przejmuj się zbytnio, podejdź do tematu na spokojnie i sam podwoisz przewody. Wystarczy wolne popołudnie i trochę spokoju bo na pewno na luzie nie zmieścisz przewodów ;)
ale wystarczy tylko trochę pokombinować i się powinno udać :)
Takie rady dają otuchy!;3

Juz nie pracuje w serwisie komputerowym + mniej spotkan z znajomymi ktorzy mysla tylko o Kasie....
Troche dołujace , ze ktos mysli ciagle pieniadzach Gdy Tobie zalezy tylko na odzyskaniu zdrowia
(niepełnosprawny tylko z 1 reką).....

Postaram sie skupić, poczytać jeszcze , powoli i dokładnie wszystko rozebrac i zabezpieczyc......
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: tatar »

Nauka czasami kosztuje i tylko w tym kontekście ten post.Poza tym póżniej jest to jazda z duszą na ramieniu:dobrze zrobiłem?,czy coś się nie dzieje? itp.Chyba,że ktoś jest wolny od stresu.Na pomoc zawsze możesz liczyć na tym forum,pod warunkiem,że będziesz uważnie czytał to,o czym inni piszą,bądż napisali wcześniej/szukajka/ i potrafił z tych wiadomości skorzystać ;)
adriuns
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 13:59
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: adriuns »

tatar pisze:
12 sty 2019, 10:23
Nauka czasami kosztuje i tylko w tym kontekście ten post.Poza tym póżniej jest to jazda z duszą na ramieniu:dobrze zrobiłem?,czy coś się nie dzieje? itp.Chyba,że ktoś jest wolny od stresu.Na pomoc zawsze możesz liczyć na tym forum,pod warunkiem,że będziesz uważnie czytał to,o czym inni piszą,bądż napisali wcześniej/szukajka/ i potrafił z tych wiadomości skorzystać ;)
Mój ojciec robi zawsze szybko i niedokładnie później trzeba robic drugi raz po pewnym czasie

Ja robie zawsze 2-3 x dłuzej ....powoli i starannie(sprawdzam po 3x przed podłaczeniem) do tej pory ta strategia sie sprawdzała bo wszystkie rzeczy zrobione raz do tej pory działaja i tylko patrze na nie... Głownie naprawiam smartfony, stacjonarki, laptopy+ samochody , Regeneracji akumulatorów kwasowych od Tirów, wozków widłowych, paneli słonecznych i to wszystko niestety sam...

Jestem Samotnikiem mam wolny pokoj + duzo czasu to pasowałoby cos podłubac:)
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: GiantTrance3KW »

tas pisze:
12 sty 2019, 0:08
w pobiedzialek krece material o dociaganiu szprych a po nim idzie film jak zabezpieczac termicznie i jak podwajac przewody
Panie Tasie :D Czy nasz maestro mógłby uwzględnić przy tej okazji instruktaż wymiany czujników halla i łożysk w takim np NC ? ;)
Po filmiku z otwierania silnika (wielkie dzięki za to - świetny filmik ;) ) chciałbym zrobić kompleksowy serwis swego silnika, tylko nie wiem jakie czujniki hali do takiego silnika nc 10x6 ? (na stronie nexuna niestety nie znalazłem) jak również nie wiem jakie łożyska - rozmiary tam idą ? (takie info byłoby cenne ;) ) szczególnie gdy rower cały czas jeszcze jeździ :D i jest używany, więc zakupiłbym z chęcią dedykowane łożyska i czujniki halli przed rozebraniem silnika i jego naprawą ;)
Będę wdzięczny za informację, która myślę innym użytkownikom tez się przyda :)
Pozdrawiam serdecznie Pana Marcina i całą ekipę ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: tas »

oki wymiana czujników halla
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: GiantTrance3KW »

tas pisze:
12 sty 2019, 14:07
oki wymiana czujników halla
Siemanko :lol:

Panie Tasie panie Tasie :D kiedy ten obiecany filmik o wymianie halli ?

Pytanie nr dwa czy do nc 10x6 jak z moich wstępnych ustaleń z pomocą kolegów ;) jeszcze przed otwarciem silnika wynikło, czy obydwa łożyska o nr 6003 2RS ?
Wolałbym się jeszcze upewnić ;) bo wszyscy których pytałem wcześniej mówią że Tas będzie wiedział na pewno :)

Wielkie dzięki za filmik o dociąganiu szprych i wcześniejsze również - to jest kwint esencja przekazywania praktycznej wiedzy dla potomnych :D

Pozdro dla całej ekipy i również dla Pana Andrzeja - serwis klasa ! ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: tas »

filmik się opóźnia :(
ale będzie :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Silnik Nine Continent 9C - Zabezpieczenie

Post autor: GiantTrance3KW »

Ok ;)
Trzymamy za słowo i czekamy dalej :lol:
ODPOWIEDZ