Wysokość cła etc

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

Cześć

Planuję zamówić taki zestaw Zobacz, co znalazłem w AliExpress
http://s.aliexpress.com/ZN3Yba67

Gdzie znajdę info jaka będzie wysokość cła? A na marginesie-moze ma ktoś doświadczena z tym dostawcą i może się podzielić?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysokość cła etc

Post autor: EV-Maniak »

Najprawdopodobniej tak jak z telefonami z ali. Niby cła nie płacisz, ale Ci za to VAT dofasolą 22% i 15zl kosztów biurokratycznych ☹
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Dede »

Vat na 99,9% do zapłaty 22% a cło tez powinno byc naliczone ale to parę procent.
grafffik

Re: Wysokość cła etc

Post autor: grafffik »

ależ wy pierniczycie.
jak doliczają vat to doliczają i cło.
wpierw cło 8%
potem VAT 23%
do tego opłaty manipulacyjne ok 40-70zł.

czyli zestaw np. za 577$ - po kursie dolara 3.8 PLN + 8gr za obsługę wymiany przez bank, daje nam 2 235,44 PLN.
+ cło 8% = 2414 PLN
+ vat 23% = 2969 PLN
+ opłaty = 3040 PLN

Całkowity koszt zakupu zestawu 48V 17Ah z LCD to 3040 PLN. Taniej? Ni hu. ;) Co kupujesz za baterie hu.. ;) wie :x
----------------
stare dziady a podstawowych podatków nie znają. i jak w tym kraju ma być lepiej :lol: :lol: :lol:
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Dede »

grafffik pisze:
15 mar 2019, 17:10
stare dziady a podstawowych podatków nie znają. i jak w tym kraju ma być lepiej :lol: :lol: :lol:
Bo każda paczka inaczej liczna płaczę i zapominam o sprawie.

A teraz przyszła paczka ładowarki i podatek 23% i cło 2,1% do zapłaty miałem.
Kilka paczek miałem ze tylko podatek zapłaciłem bez cła ale była mała wartość.
A tak ogólnie to cło nie jest zawsze jednakowy i zależy co sie kupuje.
Opłata dla przewoźnika kariera sa tez różne opłaty.
Wiec jak tu podać konkretne szumy jak ruznica opłat jest różna.
grafffik

Re: Wysokość cła etc

Post autor: grafffik »

Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

Ok,dzięki za info. Bateria jest na ogniwach Tesli, tak twierdzą. Ponoć to porządny dostawca, takiego mi rekomendowano. 3k w totalu to i tak nieźle, odpowiednik w pl wycenialem na 4.5k.
janszot
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:32
Lokalizacja: bolszewo

Re: Wysokość cła etc

Post autor: janszot »

Właśnie zamontowałem zestaw zakupiony w tej firmie tyle że bez bateri i obręczy same szprychy .Paczka przyszła z Holandii bez dodatkowych opłat
grafffik

Re: Wysokość cła etc

Post autor: grafffik »

Przemoo pisze:
15 mar 2019, 22:25
Ok,dzięki za info. Bateria jest na ogniwach Tesli, tak twierdzą.
Obrazek
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

Grafik gratuluję, ten wpis przysporzy ci wielu nowych klientów.😎
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

Paczka przyszła bez cła,wysłana z eu.
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Rychu »

@Przemoo daj znać jak tam bateria na tych ogniwach Tesli się spisuje i czy trzyma parametry :)
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

Dam znać jak się ogarnę
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

90 km po Wawie i okolicach. 3 bieg najczęściej był używany.
grafffik

Re: Wysokość cła etc

Post autor: grafffik »

Przemoo pisze:
19 mar 2019, 15:55
Grafik gratuluję, ten wpis przysporzy ci wielu nowych klientów.😎
mordko to co to w końcu jest za ogniwo. 18650 ? czy Tesla ?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Umbur »

Kilka dni temu dostałem info z poczty, że przyszła moja paczka z Ali i mam dosłać dokumenty zakupu. Sprzęt był za 170$, więc uniknąłem cła (zaczyna się od 170€), za to dowalili mi VAT + dodatkowe koszta. Wyszło dodatkowo 152zł. Strach pomyśleć jakbym wziął coś w granicach 2K.
Generalnie zaczynają coraz bardziej trzepać i trzeba mieć na uwadze, że przy większych gabarytach paczki jest pewnikiem, że dojdą dodatkowe koszta. :|
Awatar użytkownika
Pan_drzej
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 23 lip 2019, 21:13

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Pan_drzej »

u mnie o nic nie pytali tylko wyliczyli z tego co chińczyk napisał
druga spraw, że chińczyk wysłał na poczte polska zamiast na kuriera
stawka celna 4.70 jako obręcze kół. Więc pewnie nie do końca tak jak powinno być
vat 23
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

Szczerze przyznam, że nie wiem o co chodzi z problemem cła. Przez ostatni rok zamówiłem z CN,różnymi kanałami, około 100-120 przedmiotów, na ok.30k pln łącznie. Większość to bzdety, ale sporo też grubszych zamówień. Nigdy nie płaciłem cła. NIGDY-tak, serio.

To nie jest szczęście, trzeba wybierać odpowiednie metody przesyłki i tyle.

A co do baterii z mojego bajka i jej rzekomej słabej jakości jak tu się jeden osobnik podniecał. 😄Dokupiłem drugie 17.5 ah-lokalnie na ogniwach LG. Zasięg jest praktycznie ten sam. Na zestawie zrobione 2.5k km.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Umbur »

Dużo zależy od gabarytów przesyłki i "widzi mi się" celnika.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Wojtek »

"Generalnie zaczynają coraz bardziej trzepać i trzeba mieć na uwadze, że przy większych gabarytach paczki jest pewnikiem, że dojdą dodatkowe koszta. :|"

Coś jest na rzeczy, mi teraz każą przesłać papiery od zakupu za 15 USD, a paczka mała pitulinka. Pewnie ni ma pinindzy w kasie państwa i robią takie naloty. I to przed wyborami, a co będzie po? Jak mi wezmą jeszcze drobnicę do arduino, co jest w drodze, to zacznę budować trajkę na węgiel. Jak postęp to postęp, no nie?
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Wojtek »

No to pozamiatane. Teraz chcą nie tylko VAT i cło (kwoty do 22USD i 45USD za prezent nie są już interpretowane jako graniczne do zwolnienia z VAT-u i cła), ale chcą też deklarację zgodności. Poczytałem trochę w internecie, za chwilę będą pewnie chcieli polską instrukcję obsługi, nadruk na płytce elektronicznej RoHS, przyporządkowanie Dyrektyw i Rozporządzeń europejskich, przyporządkowanie polskich aktów prawnych dla wyrobu, czy co tam jeszcze trzeba, by być w 100% w zgodzie z prawdziwymi bądź wydumanymi aktami prawnymi. A najlepsze jest to, że pytali o metkę. Ludzie piszą, że chcą najpierw jedno, potem drugie, zwodzą, przeciągają i w końcu odsyłają do sprzedawcy, gdy minie ochrona kupującego. Niedawno też dziwiłem się co się wyrabiało z głupią lampką tylną, taką za 2 dolary. Zamawiałem po kolei u trzech różnych sprzedawców, zanim w końcu jedna dotarła, pozostałe było widać w śledzeniu przesyłek, że wróciły do Chin.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysokość cła etc

Post autor: EV-Maniak »

Przemoo pisze:
01 paź 2019, 10:49
(...)
To nie jest szczęście, trzeba wybierać odpowiednie metody przesyłki i tyle.
(...)
Jeśli to nie tajemnica , podziel się tymi metodami 😉
Jakie formy przesyłki wybierać np. z aliexpress?
Awatar użytkownika
matys
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 lut 2018, 17:23

Re: Wysokość cła etc

Post autor: matys »

Na Ali zamawiam od jakiś dwóch lat, w sumie coś koło 400 paczek
Celna przez ten czas zatrzymała mi DWIE paczki, z czego jedna wiedziałem, że będzie zatrzymana bo szła DHL i wartość 1500 zł byłą
Słyszałem, że ostatnio się bardziej wzięli za robotę, więc albo mam szczęście, albo to kwestia formy wysyłki - ja zawsze biorę ASS (Aliexpress Standard Shipping) nawet jak mam dopłacić parę złotych.
Ostatnio zamówiłem 10 opasek mi band 4 od Xiaomi, wszystkie doszły w dwa tygodnie bez żadnych komplikacji, także ten :D
Kross Evado 1.0 Mxus V3 Turbo 20s2p HC Turnigy GT1500
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Dede »

Naj lepiej brac Aliexpress Standard Shipping.
Jak idzie kurier to moim przypadku jeszcze nie dostali paczki bo była chinach a juz chcieli dokumenty co i za ile a paczka była bardzo mała i waga tez bardzo mała ale wartościowa.
Kurier sie nie opłaca drogo i 100% pewne ze do oclenia.

Wolę dopłacić do Aliexpress Standard Shipping bo raz paczka nie przyszła jak raz wziąłem pocztą chińską śledzenie było do granicy a Polsce brak śledzenia i gdzieś sie straciła.
Awatar użytkownika
Radzu
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2019, 9:50

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Radzu »

Widzę że w temacie narosło tyle mitów że trzeba by to powyjaśniać.
Z chin zamawiam od wielu lat, sam nie pamiętam od ilu i zamawiałem stamtąd setki paczek, zarówno takich poniżej dolara do kilku tyś. zł.
Sklepy to głównie www.banggood.com, www.gearbest.com jak i aliexpress.com.

Na te wszystkie zamówienia cło a w zasadzie vat bo na elektronikę cło jest 0% zostało mi naliczone tylko kilka razy.
Z moich doświadczeń z WER Zabrze (to ma bardzo duże znaczenie pod jaki WER się podlega i w różnych rejonach sytuacja może zupełnie inaczej wyglądać) to nie ma żadnych prawidłowości na to czy zostaną naliczone opłaty. Dużo czytałem że na to czy opłaty naliczone ma wpływ wymiar, waga i wartość paczki. Niejednokrotnie przychodziły mi duże paczki, rekord to 65cm lampa czyli paczka ponad 70x70cm i obyło się bez żadnych opłat. Z kolei na początku roku musiałem płacić za malutką kamerkę sportową zapakowaną jak setki paczek wcześniej.
Oczywiście wszystkie powyższe uwagi dotyczą standardowych, najczęściej darmowych przesyłek które idą 2-6 tygodni.
Inaczej sprawa wygląda gdy bierze się kuriera, paczki które idą kurierem nie trafiają na WER tylko są poddawane opłatom zawsze i nieraz słyszałem o sytuacjach gdzie opłaty przekroczyły wartość paczki (przy tanich paczkach).
Są też wszelkiego rodzaju Priority line i inne takie które pomimo przesyłki poniżej 2 tygodni omijają opłaty, ale to zależy od poszczególnych sklepów, a i zasady działania niektórych takich przesyłek potrafią się zmieniać.
Kolejna opcja to Polskie/Europejskie magazyny, zamawiając z takiego magazynu przedmiot zazwyczaj będzie droższy ale jest to traktowane jako zakup w ramach unii i tego opłaty nie obejmują.
Inna ciekawostka, ostatnio bardzo dużo tanich paczek które idą z chin i są widoczne na trakingach, przychodzą z polskim adresem nadania. Prawdopodobnie jest to wysyłane w kontenerze do jakiejś polskiej firmy gdzie firma ta zakleja chińską naklejkę i wysyła już to lokalnie.
W takim wypadku oczywiście przesyłka też nie podlega żadnym opłatom bo to owa firma powinna załatwić wszystkie formalności z urzędem celnym.

Ale jak już paczka wpadnie na opłaty to co ?
Po pierwsze pojawia się w trakingu że paczka została zatrzymana w cle. Nie zawsze od razu to oznacza naliczenie opłat, bo czasami po kilku godzinach pojawia się kolejny wpis że paczka została zwolniona z cła.
Następnie zostaje nam czekać na list z WER, będzie tam informacja że dostali paczkę z takim a takim numerem i proszą o dosłanie dokumentów w celu naliczenia opłat.
Z tego co pamiętam trzeba im odesłać skan dowodu osobistego, potwierdzenie z banku/paypala o dokonanej opłacie za przedmiot, oraz fakturę/rachunek/screen z potwierdzeniem zakupu. Można to wysłać mailem, ale znacznie szybciej jest wysłać to mailem na adres podany w liście.
Ja odpowiedzi na taki mail nigdy nie dostałem odpowiedzi, koledze z innego regionu odesłali maila że przyjęli.
Ważne jest żeby przy wysyłaniu takiego maila w tytule umieścić nr księgi magazynowej który jest podany w liście żeby wiedzieli o którą paczkę chodzi.
No i jeśli wszystko jest ok to paczka zostanie przesłana dalej i po kilku dniach zapuka listonosz który odda paczkę dopiero gdy się mu zapłaci sumę wyliczoną przez urząd.

Ile tych opłat ?
Polecam skorzystać z poniższego linku gdzie można wyliczyć szacowaną wysokość opłat:
https://vat.alipaczka.pl/

Nigdy nie byłem pytany o żadne deklaracje zgodności czy inne dokumenty dotyczące samych przedmiotów, a zamawiałem nawet kilka "krótkofalówek" czy innego sprzętu radiowego który powinien spełniać normy i do korzystania z którego wymagane są licencje.

W przypadku WER Zabrze nie zauważyłem żadnego zwiększonego "trzepania" paczek, a ostatnio jak wróciłem z delegacji po miesiącu jak mnie nie było to czekało na mnie 25 paczek.
W przypadku innych WER'ów może sytuacja wyglądać inaczej, więcej informacji można znaleźć na forach poświęconych zamawianiu z chin.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Mariusz_p »

Amen
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Wysokość cła etc

Post autor: chudybws »

WER Komorniki też spokój, dziesiątki paczek i dobre parę tysięcy złotych. Tak jak wyżej kolega wspomniał gearbest i banggood wystarczy wybrać piority line i wtedy paczka trafia do europejskiego oddziału i tam jest przepakowana i wysyłana jako z kraju UE- brak opłat.
Na Aliexpress już nie ma takiego pewnika dlatego tam zamawiam raczej tańsze rzeczy. No chyba że wybierze się wysyłkę z magazynu UE. Jeszcze ani paczki mi nie zatrzymali. Co do Aliexpress Standard Shopping nie można chyba być pewnym że nie trafi do oclenia. ASS jest znacznie szybszym sposobem wysyłki (paczkę nadaje Aliexpress który trzyma towar sprzedawcy w swoim magazynie) ale pewnikiem na ominięcie opłat nie jest. Za to DHL jest pewnikiem na dodatkowe opłaty ;)
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Wysokość cła etc

Post autor: maciek72 »

U mnie od jakiegoś czasu niemal wszystko leci przez Komorniki.
Nie płacę bo to ehh nawet po parę groszy (naklejki,śrubki itp)
Ale potem pocztex to wszystko mi przywozi i zastanawiam się kto za to płaci?
MACIEK
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Wysokość cła etc

Post autor: chudybws »

maciek72 pisze:
05 paź 2019, 11:31
U mnie od jakiegoś czasu niemal wszystko leci przez Komorniki.
Nie płacę bo to ehh nawet po parę groszy (naklejki,śróbki itp)
Ale potem pocztex to wszystko mi przywozi i zastanawiam się kto za to płaci?
Chiński rząd. Płacą za wysyłki na eksport żeby zalać cały świat swoimi wyrobami, niszcząc zachodnią konkurencję cenami i uzależnić rynek od siebie.

U mnie Pocztex przywozi paczki wysyłane ASS, zwykłe raczej listonosz.
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Wysokość cła etc

Post autor: maciek72 »

Ja wiem że z chin do Polski to ich rząd ale z komornik do mnie to już chyba nie.Niewiem
MACIEK
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wysokość cła etc

Post autor: pxl666 »

skąd info ze rzad chrl płaci za jakieś wysyłki z aliexpress ?? iluminaci ? płaska ziemia ?? reptilianie i chemtrailsy...
chiny po prostu produkują tanio i otrzymują niski kurs juana ... zauważ ze produkty gdzie nie ma w opcji "free shipping" są często tańsze bo koszt przesyłki jest ukryty w cenie . de facto często sprzedawca wystawia np kabel za 45 zeta a shipping 60 zeta i jak ktoś klika szybko na telu to zdziwko...
lipa na ali jest taka ze nie można listować po koszcie całkowitym - z przesyłka . tylko albo cena produktu albo cena z opcją free shipping ...
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wysokość cła etc

Post autor: tas »

pxl666, informacje o dotowaniu przesyłek z chin przez dotacje rządowe jest do znalezienia w gogole w jakieś 10 sek
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wysokość cła etc

Post autor: pxl666 »

Dej. Szukam i znajduje jedynie info nt zmowy przewoźników i aliexpress oraz problemów jakie generuje "flat rate" dla różnych poczt poza chińską, ale nie żeby chiński rząd płacił za moją przesyłkę
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysokość cła etc

Post autor: pape »

Spytałem się eksperta - możliwe, ale mało prawdopodobne.
Informacje (też te budżetowe) są pod całkowitą kontrolą, więc w internecie to raczej są spekulacje.
Jeżeli już to duże firmy (raczej o globalnym zasięgu) mogą stosować dumping, rząd raczej nie.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Mariusz_p »

pxl666 pisze:
07 paź 2019, 19:52
Dej. Szukam i znajduje jedynie info nt zmowy przewoźników i aliexpress oraz problemów jakie generuje "flat rate" dla różnych poczt poza chińską, ale nie żeby chiński rząd płacił za moją przesyłkę
Idź na pierwsze lepsze szkolenie nt importu z Chin i też to usłyszysz. Przesyłki są dofinansowane. Te drobne. Z Ali. Mają ambicje być fabryka świata i zdaje się, że im się to udaje.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wysokość cła etc

Post autor: pxl666 »

Staaary ale rada...mam iść na SZKOLENIE bo w internetach jakieś bujdy czytam. A to szkolenie to przeprowadza jakis natchniony czystą prawdą mistyk , któremu ktoś głupot do łba nakładł...taak?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysokość cła etc

Post autor: WojtekErnest »

Nie ma tajemnicy, że małe opłaty za transport są dzięki temu, że paczki od nich idą do Europy np. przez Bangladesz – coś takiego umożliwia cennik Światowego Związku Pocztowego, który jest podstawą rozliczania się między sobą poczt z różnych krajów.
Tracą na tym kraje EU. Według danych Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, straty te w państwach UE wynoszą rocznie do 5 mld euro. Nadto niektóre towary są np. od spółek zarejestrowanych w Hongkongu, z zerowym VAT-em – jednak wysyłane są z Polski prze polską spółkę
W Polsce należności celno-podatkowe nałożono w ubiegłym roku na minimum 77 tys. przesyłek i ściągnięto w ten sposób jedynie ok. 12 mln zł. Z kolei w pierwszym półroczu z minimum 42 tys. przesyłek ściągnięto 6,4 mln zł.
Poczta Polska ma za zadanie monitorować przesyłki z chińskich sklepów, a następnie zgłaszać skarbówce, kto nie zapłacił podatku od tych zakupów.

W sierpniu ubiegłego roku Ministerstwo Finansów wydało komunikat, w którym przypomniało klientom AliExpress, że od zakupów na platformie należy zapłacić podatek VAT, niezależnie od ich wartości.
Chiny wprost nie informują o dotowaniu swoich towarów lub firm ale wywiad gospodarczy wielu krajów, ma infomację o pośrednich metodach wspierania finansowego. A skutkiem tego są sankcje stosowane przez USA i EU i 'wojna' ta się rozszerza na coraz większą skalę.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wysokość cła etc

Post autor: pxl666 »

Czy gdzieś tam masz na myśli że jeśli dziś za zapłaciłem cła bo nie naliczyli, to poczta to raportuje i kiedyś się zgłosi skarbowy ?
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Wojtek »

Mówi o VAT, na, który przepisy są teraz interpretowane tak, że nie obowiązuje kwota wolna do 22€ za zakup i do 45€ za gift. Cło jest od 150€.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysokość cła etc

Post autor: WojtekErnest »

pxl666 pisze:
09 paź 2019, 22:10
Czy gdzieś tam masz na myśli że jeśli dziś za zapłaciłem cła bo nie naliczyli, to poczta to raportuje i kiedyś się zgłosi skarbowy ?
Informacje są gromadzone i wykorzystywane wybiórczo. Do tego polski rząd wbrew przepisom unijnym nie respektuje miedzynarodowej zasady o zwolnieniu z podatkow, kontroli giftow.
Kojarzenie danych z przesylek (automatyczny scan) jest nie tylko po nazwisku czy adresie odbiorfy ale obejmuje nr telefonu i adres email, gdy takie dane sa nadrukowane.
Z drugiej strony nikt nie jest w stanie egzekwowac w 100% takich restrykcyjnych zasad w stosunku do obywateli i drobnicy towarowej.
Ale mechanizm nękania jest i wygląda na to ze będzie rozwijany. Szczegolnie na pierwszy ogien osoby prywatne które rownolegle prowadzą działalność gosp, choćby w postaci mikrofirm jednoosobowych.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Wojtek »

No, to teraz wszystko jasne! Nie wpadłem na to! Zapewne niesamowicie, niesprawiedliwie, na krzywdzie innych, jak badylarz za komuny, dorobię się na gratach do własnego roweru za 15USD! Bo zgubiłem, i teraz po pół roku, jak kupiłem drugą sztukę, chcą ode mnie certyfikaty, dopuszczenia, piętrzą problemy. A nie mam nic wspólnego z branżą rowerową, nawet wentyla nie sprzedałem. Eeech, może trochę się rozpędziłem, ale w tym co piszesz coś jest.
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

W zasadzie koledzy wyżej wyjaśnili całość wyżej,ale...
Na aliexpress zazwyczaj wystarczy wybrać aliexpress standard shipping-praktycznie zerowa szansa na cło. Towar trafia np.do Paryża, potem do nas. Zazwyczaj te paczki obsługuje potem (a może już od momentu wspomnianego Paryża?)Świat Przesyłek.
Banggood,Gearbest - wybierać priority line, ewentualnie priority direct mail, tu jest prawie 100% pewności braku cła. W gearbest czasem jest też dostawa ...koleją.

Największa rzecz gabarytowo jaką zamawiałem to lampa,jakieś 120x70, bez opłat. No i wspomniany rower.

Co do dotowania rządu CN wysyłek to jest w tym pewna prawda, ale i z drugiej strony pamiętajmy,że ceny produkcji w CN są śmieszne. To co widzicie na Ali to zapewne kwota zazwyczaj ok. 2-3 razy wyższa niż koszt produkcji-i jest to cena dla obcokrajowców. Jak zobaczyłem ceny dla chińczyków to się prawie za głowę złapałem. Aliexpress + ww.sklepy w zasadzie z nas zdzierają...

A i jeszcze jedno-na ciężkie,unikatowe tematy czasem warto wybrać Skypax.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Wysokość cła etc

Post autor: MixhaL »

Też kiedyś zamówiłem lampę, 1.5m długości i 25 cm szerokości. Przyszło bez opłat, dziwne.
Nie wiem jak to jest ale każda paczka jaka przychodzi nawet najmniejsza ma na sobie pieczątkę urzędu celnego.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysokość cła etc

Post autor: WojtekErnest »

MixhaL pisze:
13 paź 2019, 9:32
..ale każda paczka jaka przychodzi nawet najmniejsza ma na sobie pieczątkę urzędu celnego.
I scan (OCR) naklejki zapisany w hurtowni danych....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Przemoo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:30

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Przemoo »

MixhaL pisze:
13 paź 2019, 9:32
Też kiedyś zamówiłem lampę, 1.5m długości i 25 cm szerokości. Przyszło bez opłat, dziwne.
Nie wiem jak to jest ale każda paczka jaka przychodzi nawet najmniejsza ma na sobie pieczątkę urzędu celnego.
Dziwne.... Od czasu jak to napisałeś sprawdzałem drobiazgowo każdą paczkę jaka przychodziła. Odebrałem jakieś 20 szt i na żadnej nie było pieczątki,nie przypominam też sobie by takowa kiedyś była.
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Camis »

Wojtek pisze:
04 paź 2019, 16:46
(kwoty do 22USD i 45USD za prezent nie są już interpretowane jako graniczne do zwolnienia z VAT-u i cła)
Nigdy nie były przy zamówieniach wysyłkowych. To jeden z mitów powielanych na rożnych stronach i forach.

Z cła masz zwolnienie do kwoty 150 euro.

Radzu pisze:
04 paź 2019, 19:35
Na te wszystkie zamówienia cło a w zasadzie vat bo na elektronikę cło jest 0% zostało mi naliczone tylko kilka razy.
Nie na całą elektronikę cło wynosi 0%, lepiej wcześniej zajrzeć do ISZTAR i sprawdzić.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Wojtek »

Ha, ha, to powiedz to celnikowi.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysokość cła etc

Post autor: EV-Maniak »

Jak mi kuźwa dowalili dzisiaj CłA, Vatu, opłat pocztowych z sufitu, to masakra!
Za dwa wolnobiegi DNP orginalne prawie 50zł DOPŁATY !
Ale mnie wkurzyli!
Nie dadzą żyć człowiekowi!
A wysyłka ze Szwecji była!
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wysokość cła etc

Post autor: darki »

EV-Maniak pisze:
20 lis 2019, 17:48
Jak mi kuźwa dowalili dzisiaj CłA, Vatu, opłat pocztowych z sufitu, to masakra!
Za dwa wolnobiegi DNP orginalne prawie 50zł DOPŁATY !
Ale mnie wkurzyli!
Nie dadzą żyć człowiekowi!
A wysyłka ze Szwecji była!
Heniu nie przejmuj się tak. Powinieneś zakładać z góry opłaty Vat cło itp wówczas nie ma rozczarowania i przykrości.
Jak dla mnie to jak najbardziej normalne postępowanie służb i nie ma w tym nic dziwnego. Po prostu płać i płacz ;).
Aaaa byłbym zapomniał może tez udać głupa i powiedzieć, że nic nie zamawiałeś wówczas ominiesz opłaty.
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysokość cła etc

Post autor: EV-Maniak »

No niby można uniknąć opłaty, ale wówczas paczka wraca do nadawcy - tak mi powiedział celnik :roll:

Się kuźwa czepili maluczkich. Niech se pobiorą od bogaczy jak im coś budżecie nie sztymuje...
ODPOWIEDZ