Wysokość cła etc

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wysokość cła etc

Post autor: darki »

EV-Maniak pisze:
20 lis 2019, 19:00
No niby można uniknąć opłaty, ale wówczas paczka wraca do nadawcy - tak mi powiedział celnik :roll:
No oczywiście, że wraca :D
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysokość cła etc

Post autor: EV-Maniak »

darki pisze:
20 lis 2019, 19:11
EV-Maniak pisze:
20 lis 2019, 19:00
No niby można uniknąć opłaty, ale wówczas paczka wraca do nadawcy - tak mi powiedział celnik :roll:
No oczywiście, że wraca :D
I co wówczas? Kasa przepada? Czy sprzedawca mi oddaje kasiorkę?
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Mel48 »

Jak do tej pory cło + vat mnie omija zamawiam od 2 lat głównie z aliexpress drobne rzeczy oby tak dalej
teraz czekam na - płace przez PAYPAL
https://pl.aliexpress.com/item/40000215 ... lporf&mp=1
https://pl.aliexpress.com/item/40000318 ... 5c0fiYnvUa
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, 12:56 przez Mel48, łącznie zmieniany 3 razy.
rolo
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2019, 17:42

Re: Wysokość cła etc

Post autor: rolo »

Zawsze trzeba kazać wpisywać Chińczykom niską kwotę produktu, mniejszy vat będzie, gorzej jak urząd celny zażąda dokumentów zapłaty
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysokość cła etc

Post autor: EV-Maniak »

rolo pisze:
22 lis 2019, 19:35
Zawsze trzeba kazać wpisywać Chińczykom niską kwotę produktu, mniejszy vat będzie, gorzej jak urząd celny zażąda dokumentów zapłaty
Ojojoj... tak to nie róbcie, bo badają wnikliwie i może być nie ciekawie. Ja dostarczałem zrzuty ekranów dwa razy, bo za pierwszym było im mało. Żądają nie tylko dowodu kwoty przelewu z banku , ale i po wirtualnym koszyku wnikliwie pyrają. W sumie dostarczyłem im 5 różnych zrzutów i dowodów co jest w środku paczki. No i pozwoliłem sobie do nich zadzwonić i porozmawiać dlaczego tak robią... Wyszła nowa ustawa o zakupach online. Wszystko podlega opłacie Vatu, albo cła i do tego opłaty pocztowe ze dwie . Pięknie ...
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Wysokość cła etc

Post autor: ap0f1s »

Henio zawsze są opłaty to że cię omijalo i teraz musisz płacić to znaczy że mało kupowales. Dużo paczek też mi przechodzi ale czasem muszę płacić a na firmę i kurierem to zawsze masz do zapłaty.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Wojtek »

A o znak CE, ROHS, zgodność elektromagnetyczną, polską instrukcję od kogoś oprócz mnie już wołali?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wysokość cła etc

Post autor: pxl666 »

zasadniczo zastanawiam się co kupujecie ? silniki sterowniki ?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysokość cła etc

Post autor: EV-Maniak »

Od momentu wyjścia ustawy VAT jest nałożony na każdy zakup online z krajów trzecich , czyli z poza Łunii. Nie ważne , że magazyny Chińczycy mają nawet w Polsce .
Tanie, czy drogie zaczynają walić VAT nawet na pierdułki za 30zł. A jak jest więcej i towar droższy to dochodzi cło. No i poczta zabiera nie tylko za wysłanie , ale i koszty biurokratyczne z sufitu. Tak sobie wymyślili bym mieć kasę w budżecie państwa. Powstają nawet, specjalistyczne punkty odpraw celnych .
rolo
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2019, 17:42

Re: Wysokość cła etc

Post autor: rolo »

EV-Maniak pisze:
22 lis 2019, 21:51
rolo pisze:
22 lis 2019, 19:35
Zawsze trzeba kazać wpisywać Chińczykom niską kwotę produktu, mniejszy vat będzie, gorzej jak urząd celny zażąda dokumentów zapłaty
Ojojoj... tak to nie róbcie, bo badają wnikliwie i może być nie ciekawie. Ja dostarczałem zrzuty ekranów dwa razy, bo za pierwszym było im mało. Żądają nie tylko dowodu kwoty przelewu z banku , ale i po wirtualnym koszyku wnikliwie pyrają. W sumie dostarczyłem im 5 różnych zrzutów i dowodów co jest w środku paczki. No i pozwoliłem sobie do nich zadzwonić i porozmawiać dlaczego tak robią... Wyszła nowa ustawa o zakupach online. Wszystko podlega opłacie Vatu, albo cła i do tego opłaty pocztowe ze dwie . Pięknie ...
Zależy, jak idzie pocztą i urząd złapie to zawsze chcą skanów i wydruku z banku, ale takie UPS i inne firmy kurierskie raczej też, walą VAT na podstawie zadeklarowanej wartości produktu
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wysokość cła etc

Post autor: pxl666 »

Ja tam niewiem jaki vat, jak narazie nic mi nie doszło ale pewnie temu że kupuje niedrogie ehh. Najdroższe co kupiłem to był chyba sterownik kt z lcd3
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Wysokość cła etc

Post autor: Mel48 »

jak na razie cła się nie płaci - za elektroniczne rzeczy-https://www.fotosik.pl/zdjecie/2b83de61abefca85
ODPOWIEDZ