Dwie baterie. Czy wystarczy jedna ładowarka?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Dwie baterie. Czy wystarczy jedna ładowarka?

Post autor: Batory »

Witam,
Połączyłem dwie osobne baterie do jednego sterownika a ten do jednego silnika, bo jedna wielka bateria nie mieściła mi się w pojemniku.
Każda z tych baterii ma własnego BMS-a, połączyłem baterie plus do plusa, a minus do minusa. Zwiększyłem pojemność, a tym samym zasięg, nie zwiększałem napięcia.
Z każdego BMS-a wyprowadziłem osobne przewody i gniazdka do ładowarki i po wycieczce ładuje każdą baterie osobną ładowarką bez rozpinania ich w trakcie ładowania.
Moje pytanie jest takie czy testował ktoś może takie podłączenie ale tylko z jedną ładowarką, jestem ciekaw czy po podłączeniu jednej ładowarki druga bateria też się naładuje pomijając wejście BMS-a "C-"?

Z góry dziękuję za pomoc
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Dwie baterie. Czy wystarczy jedna ładowarka?

Post autor: Inc0 »

Mam podobne rozwiazania dwie baterie kazda ze swoim BMS połaczone równolegle i miałem przeboje podczas łądowania baterii ,nie rozłaczonych od siebie ,dwoma ładowarkami u ciebie nie było ekscesów typu jedna bateria sie łądowała duzo szybciej od drugiej.
Wpływ na odpowiedz na postawione przez ciebie pytanie może mieć informacja czy bMS maja wspólne wyjście ładowania i rozładowania
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Dwie baterie. Czy wystarczy jedna ładowarka?

Post autor: Batory »

Inc0 pisze:
01 kwie 2019, 19:21
Mam podobne rozwiazania dwie baterie kazda ze swoim BMS połaczone równolegle i miałem przeboje podczas łądowania baterii ,nie rozłaczonych od siebie ,dwoma ładowarkami u ciebie nie było ekscesów typu jedna bateria sie łądowała duzo szybciej od drugiej.
Wpływ na odpowiedz na postawione przez ciebie pytanie może mieć informacja czy bMS maja wspólne wyjście ładowania i rozładowania
Baterie mam zbliżone pojemnością do siebie, a także dwie ładowarki 36V 3A są identyczne, ale szczerze to nie zauważyłem czy któraś się ładuje szybciej, ponieważ zostawiam je na całą noc i rano są już obie naładowane. Ale postaram się to zaobserwować następnym razem?

BMS-y mają "B-" "C-" i "P-" także nie sądzę aby miały wspólne wyjście ładowania i rozładowania.
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
ODPOWIEDZ