sterownik do Voilamart 1500W

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navaho
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2019, 9:54
Lokalizacja: Wrocław-Coventry

sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: Navaho »

Zakupiłem zestaw z silnikiem Voilamart 1500W bez sterownika i BMSa. W dołączonym manualu nie ma żadnej sugestii dotyczącej osprzętu. Rower będzie używany las i i jakieś górki np. Ślęża na pierwszy ogień. Czy do tego silnika wystarczy sterownik 30-35A czy też celować w 45-50A ??? no bo BMSa dobiorę do mocy sterownika jak i liczbę - p - w akumulatorze.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: Goliath »

Bms bierz z zapasem "amper" w stosunku do potrzeb starownika, oraz dobierz BMSa pod kątem liczby "S" sekcji akumulatora ;)
Awatar użytkownika
Navaho
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2019, 9:54
Lokalizacja: Wrocław-Coventry

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: Navaho »

Nie czepiaj się mojego nazewnictwa bo jeszcze parędziesiąt godzin temu nie miałem pojęcia o istnieniu jakichkolwiek części do ebika oprócz akumulatora i silnika. Jakby nie było piszę w dziale dla początkujących i merytorycznie nie popełniłem chyba błędu. Prawda kolego ? Po drugie dzięki ,że na temat bo pytałem o sterownik. Po trzecie w natłoku chętnych do pomocy nowemu forumowiczowi, kupiłem 50cio amperowy sterownik czyli temat zamknięty.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: Goliath »

"Kolego" Navaho - Jesteś z nami od niedawna i zapewne masz dużo pytań na początku.
Znajdziesz tu wiele "dobrych dusz" które Ci pomogą i doradzą, wystarczy mieć tylko trochę pokory i zmienić formę swoich wypowiedzi. :twisted:

Ale od początku. ;)


Po pierwsze :idea:
Navaho pisze:
12 kwie 2019, 7:49
Nie czepiaj się mojego nazewnictwa bo jeszcze parędziesiąt godzin temu nie miałem pojęcia o istnieniu jakichkolwiek części do ebika oprócz akumulatora i silnika.
Gdzie ja w swojej wypowiedzi "czepiam się" nazewnictwa :?:
Mógłbym... już w pierwszym Twoim zdaniu, ale tego nie zrobiłem bo to przecież "dział dla początkujących" jak sam to ująłeś :mrgreen:
Navaho pisze:
11 kwie 2019, 20:41
Zakupiłem zestaw z silnikiem Voilamart 1500W bez sterownika i BMSa.
... gdzie słowo kluczowe "zestaw" odnosi się do silnika /zazwyczaj zaplecionego w określoną obręcz/ wraz z dokładnie dopasowanym/dobranym do niego sterownikiem + osprzęt typu: manetka, klamki hamulcowe z wyłącznikiem, opcjonalnie jakiś wyświetlacz/wskaźnik napięcia oraz czujnik PAS.
BMS dobierany jest "indywidualnie" do akumulatora z uwzględnieniem max. poboru sterownika.


Po drugie :idea:
Navaho pisze:
12 kwie 2019, 7:49
...dzięki ,że na temat bo pytałem o sterownik.
Nie znam charakterystyk tego silnika, zwłaszcza że nie podałeś napięcia nominalnego przy którym chcesz go użytkować w terenie oraz czy chcesz sterownik sinusoidalny czy też zwykłego blokowca... a to ma znaczenie. :shock:
Dlatego nie chciałem podsuwać konkretnego sterownika. :shock:
Za to w drugiej części swojego zapytania zamieściłeś taką o to informacje...
Navaho pisze:
11 kwie 2019, 20:41
no bo BMSa dobiorę do mocy sterownika jak i liczbę - p - w akumulatorze.
... i nie myśląc, że jest to forma "pytania retorycznego"... wolałem ukierunkować Cię i dopowiedzieć trochę informacji na ten temat.
Najwidoczniej... to mój błąd. :|


Po trzecie :idea:
Navaho pisze:
12 kwie 2019, 7:49
...w natłoku chętnych do pomocy nowemu forumowiczowi, kupiłem 50cio amperowy sterownik
Swojego posta z zapytaniem napisałeś w czwartek o 20:41... a już w piątek z rana masz "pretensje" do użytkowników że nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie?? To nie jest płatna infolinia gdzie pomoc "otrzymasz" od ręki 24h/dobę :|
Wielu użytkowników wchodzi na forum w wolnych chwilach, kiedy "na głowie" nie ma rodziny, pracy i całego domu... :?


Po czwarte :idea:
Navaho pisze:
12 kwie 2019, 7:49
...kupiłem 50cio amperowy sterownik czyli temat zamknięty.
Coś mi się wydaje że temat "zestawu" i sterownika jeszcze wróci... ale dla mnie to już "temat zamknięty" :mrgreen:

Pozdrawiam...
"kolega" Goliath :)

EDIT
Poprawiłem zapis nicku. ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2019, 15:25 przez Goliath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: tatar »

Też mi się wydaje,że ,,natłok chętnych do pomocy" radykalnie się będzie zmniejszać,jeżeli będziesz tak podchodził do oferujących Ci pomoc i nie doceniał dobrego żartu ;) .Mamy na tym forum naprawdę fajne grono ludzi ,którzy cenią fachowość i lubią pożartować,więc trochę luzu :D
Awatar użytkownika
Navaho
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2019, 9:54
Lokalizacja: Wrocław-Coventry

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: Navaho »

Coś mi się wydaje że temat "zestawu" i sterownika jeszcze wróci
i już wrócił he he. Okazało się ,że ten zestaw ma sterownik wbudowany w koło... czyli nie dokupujemy innego. Odkryłem to oglądając filmik na you tubie w 1.45 minuty . Dziwne dla mnie (laika jeszcze w temacie) że gość mówi o wbudowanym 35 amperowym sterowniku. Nie za mało na 1500w? Wysłałem pytanie do sprzedawcy. W manualu nic o parametrach nie wspominają. Czyli BMS nie mniej niż te 35A ??? Co do formy mojego ostatniego posta… Jeśli wyobrazicie sobie, że podczas jego pisania też chichałem to nabierze on trochę innego znaczenia. Nie chciałem nikogo urazić. Sorrasy jeśli tak. No i jeszcze odkręcałem nocny zakup tych nieszczęsnych sterowników (buduję dwa identyczne rowery) tak ,że przyznaję nie bardzo zastanawiałem się nad formą. PAX PAX i All You Need Is Love. I proszę nie przekręcać mojego nicka!!! (Teraz też chicham)
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: GrzegorzS »

35A to i tak nie mało, tym bardziej że 2 elementy grzejne są w jednej obudowie.
BMS 40A może być.

Ten silnik ma nominalnie max 1000w.
Są wersje 500, 750 i 1000W
Sterownik to sinus który miał poniżej 30A.
Mało prawdopodobne aby twój miał 35A.
Jest to silnik ze statorem aluminiowym.

Obrazek
Awatar użytkownika
Navaho
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2019, 9:54
Lokalizacja: Wrocław-Coventry

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: Navaho »

Być może masz rację choć wydaję mi się, że to jednak nie te same silniki ( może powinienem napisać-nie całkiem takie same). 1000czka nie ma chyba przetłoczeń na obudowie i waży prawie 2 kilo mniej. Ale co by tam w środku nie było to w tej chwili muszę dobrać BMSa i byłbym zadowolony gdyby wystarczył 35 amperowy ( 8 funtów szt.-x 2) niż 40-50 amperowy ( 50 funtów szt.-x2).
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: sterownik do Voilamart 1500W

Post autor: WojtekErnest »

Navaho pisze:
12 kwie 2019, 7:49
Nie czepiaj się mojego nazewnictwa bo jeszcze parędziesiąt godzin temu nie miałem pojęcia o istnieniu jakichkolwiek części do ebika oprócz akumulatora i silnika.
Właśnie dlatego dziwi nas, że już kupujesz podzespoły nie zapoznając się z tematyką.
Wtedy na konkretne pytania będzie więcej róznych odpowiedzi i podpowiedzi wariantów.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ