Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
mmazi
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 7:55
Lokalizacja: Mielec

Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: mmazi »

Hej,
Na tym forum jestem nowy 😊, w domku mam Chevroleta Sparka EV (136KM i 542Nm) , Outlandera PHEV i takie oto ;


Obrazek


Nazwany pieszczotliwie przez moja córkę ; Pan Samochodzik. Jest to czysty chinol, bez prawa jazdy 👌 tylko dowód osobisty dla osób które ukończyły 18 lat przed 1995r.
Jedzie max 50km/h i ma 72V i 45AH akumulatorów PB żelowe. Przy spokojniej jeździe mojej żony (35-45km/h) zasięg około 120km.
Ma ogrzewanie , elektryczne szyby, wycieraczkę, spryskiwacz i radio bluetooth. Ma nawet kamerę cofania 😎.
Problem jest taki, ze te akku nie wytrzymają za długo a w zimie to wiadomo... grzanie, wentylator czy wycieraczka biorą prąd.

Szukam kogoś kto zrobi mi pakiet na litówkach - 72V 50-60Ah. Silńik bldc 2kw i inne media.
Ja sam wymieniam oświetlenie przód bo dzienne świecą 2x55W (na ledy zmienię) a tył jest na LED już. I dodam termostat do ogrzewania, bo teraz grzeje i do 30 stopni w kabinie.
Poza tym, bardzo zwrotny i wjedzie wszędzie ...
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: Zxc843 »

Fajna bryka
KRAKÓW
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: Rychu »

Widziałem kiedyś w ogłoszeniach elektrycznego Sparka i zaskoczyłam mnie jego spora moc. To musi być fajne auto do zawstydzania innych ;)
Pan samochodzik to chyba chińska kopia Renault Twizy, ale bez jednego kółka.
mmazi
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 7:55
Lokalizacja: Mielec

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: mmazi »

Spark , owszem. Niewiele po ad 7s do 100km/h. Potrafi zerwać przyczepność przy 60-70km/h na suchym. Kontrola trakcji ma bardzo dużo do roboty w tym aucie :). Poza tym bardzo fajny z LG akumulatorami - chłodzone i grzane cieczą o pojemności coś w granicach 15kwh. Co wystarcza w zupełności do przejechania w zimie przy -17: 90km z grzaniem na 22 stopnie i grzanym fotelami, w lecie do 150-160km z klimatyzacją (delikatna raczej jazda) lub 130km jadąc tak, żeby było przyjemnie :) w USA użytkownicy robią 120-130mil na ładowaniu - ja nie potrafię, bardziej 130-140max latem.

Pan samochodzik jeździ codziennie od pewnego czasu, ale obawiam się żywotności akumulatorów PB. Dlatego szukam kogoś, kto by mi zrobił pakiet do niego z BMS i ładowarką.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: Yin »

Nie przejeżdżałeś Panem samochodzikiem miesiąc - dwa temu przez Katowice? Bo identyczny myśliwiec mijałem :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
mmazi
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 7:55
Lokalizacja: Mielec

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: mmazi »

Nie, nie ;) to jest tylko do sklepu :)- jednorazowo max 35km
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: tatar »

Polecałbym kontakt z PiotrW w sprawie aku.,ale na forum jest pare innych osób robiacych pakiety.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: Przemek »

fajny, ma jakąś nazwę ?
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: Rysiekkk »

mmazi
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 7:55
Lokalizacja: Mielec

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: mmazi »

Anaig 2000 :)
mmazi
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 7:55
Lokalizacja: Mielec

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: mmazi »

Pan Samochodzik otrzymał pakiet liion 72V 62Ah z BMS i 7a ładowarką. Jest to maksymalny pakiet jaki wejdzie do kosza po akumulatorach PB. Waga pakietu to mniej niż dwa żelowe akumulatory! Po przejechaniu 50km z maksymalną prędkością, brak ubytku „kresek naładowania” na liczniku. Poprzednio pokazywało ubytek 1 kreski po przejechaniu 20-25km. Szacuję zasięg na 200-250km przy obecnym pakiecie na jednym ładowaniu. Fajnie się tym maluchem jeździ. Chociaż dla mnie mógł by jechać przynajmniej 70km/h ale żonie wystarcza. Ogólnie jest dobrze :) A fakt iż śmigamy za darmo wszystkimi naszymi pojazdami jest wręcz zachęcający do jeżdżenia.
Jak by ktoś pytał, to pakiet wykonał MarianProjekt.
krzysztofH40
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2020, 11:49

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: krzysztofH40 »

Witam, zakupiłem Anaig 2000 ZT95, niestety wydajność akumulatorów 6-45Ah pozostawia wiele do życzenia, chcę założyć swiatła LED do jazdy dziennej lecz nie wiem jak się dostać do stacyjki i zdjąć leflektor, ktoś podpowie? Zamiana akumulatorów mam w planie na jesień przeczytałem że ktoś założył pakiet do pojazdu, czy mogę się dowiedzieć o koszt takiej wymiany? Po Katowicach często się poruszam , dojazd do pracy, w tym względzie pojazd się sprawdza, jedynie na wzniesieniach jest lekki problem , ale daje radę , POZDRAWIAM.
mmazi
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 7:55
Lokalizacja: Mielec

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: mmazi »

krzysztofH40 pisze:
17 cze 2020, 12:08
Witam, zakupiłem Anaig 2000 ZT95, niestety wydajność akumulatorów 6-45Ah pozostawia wiele do życzenia, chcę założyć swiatła LED do jazdy dziennej lecz nie wiem jak się dostać do stacyjki i zdjąć leflektor, ktoś podpowie? Zamiana akumulatorów mam w planie na jesień przeczytałem że ktoś założył pakiet do pojazdu, czy mogę się dowiedzieć o koszt takiej wymiany? Po Katowicach często się poruszam , dojazd do pracy, w tym względzie pojazd się sprawdza, jedynie na wzniesieniach jest lekki problem , ale daje radę , POZDRAWIAM.

Pakiet kosztował 5000zł. Dzienne LED nie wiele ci dadzą do zasięgu. Tam są żarówki 35W... nie warto.
borsuk
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 sty 2021, 9:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pan Samochodzik - 3 kołowy Chinol

Post autor: borsuk »

mmazi pisze:
15 wrz 2020, 14:51
Pakiet kosztował ...
A jakie mogą być wymiary takiego pakietu? W zasadzie wystarczy mi informacja czy w oryginale są tam 2 rzędy po 3 akumulatory żelowe ustawione jeden na drugim, czy jakoś inaczej. Wymiary pojedynczego żela Chaowei 6-EVF-45 znam.
Zamierzam zakupić taki pojazd na wiosnę, a teraz zimą chciałbym już złożyć sobie do niego akumulator li-ion.
ODPOWIEDZ