Ranking silników - czy jest coś takiego

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Marek47
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2018, 19:31

Ranking silników - czy jest coś takiego

Post autor: Marek47 »

Witam,
Czy jest jakiś ranking silników albo czy przynajmniej była próba stworzenia czegoś takiego
biorąc pod uwagę różne kryteria.

Prosto było by posegregować różne silniki względem mocy nominalnej 200, 500 1000W itd ale chodzi
o bezawaryjność, głośność, kulturę pracy itp itd.
Ktoś może napisać ale jak to przecież te silniki są bezawaryjne i 20 tys spokojnie wytrzymują.
Zgodził bym się z tym gdyby nie dziesiątki postów z różnymi problemami/wadami itd.

Używałem silnika z rodziny NC i mogę napisać kilka wad i zalet - i w dużej części były by to
opinie zbieżne z innymi na tym jak i bliźniaczym forum.

Natomiast mając w planach budowę nowego roweru zawsze jest próba wertowania dziesiątek
stron, wyciąganie zalet i wad różnych silników co jest męczące, czasami opinie są rozbieżne i pojawiają się dylematy.

Mając taką listę (sprawdzone konstrukcje) planowanie podzespołów było by zdecydowanie łatwiejsze.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ranking silników - czy jest coś takiego

Post autor: Umbur »

Nie jesteś w stanie czegoś takiego zrobić, bo jest:
1. Zbyt wiele zmiennych.
2. Zbyt wiele rodzajów.
3. Zbyt duże zróżnicowanie zapotrzebowań.
4. Losowe problemy z jakimś silnikiem na ileś wyprodukowanych.
5. Chiński rynek nie znosi przestojów i co chwila pojawia się coś nowego - Nikt nie zdąży wszystkiego przetestować zanim wejdzie znowu coś nowego.

Zróżnicowanie:
1. Masz silniki HUB i MID.
2. Przekładniowe i 1:1.
3. Z różnym nawojem.
4. Do różnych zapotrzebowań mocy - inny potrzebujesz dla 250W, inny dla 3kW, inny dla 6kW itd.
5. Możesz kupić silnik z zapasem mocy, a jak go podepniesz pod 250W to się okaże, że nie jedzie.

Nie da się tego wrzucić w jeden ranking, dlatego nowi muszą polegać na wiedzy bardziej doświadczonych kolegów.
Marek47
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2018, 19:31

Re: Ranking silników - czy jest coś takiego

Post autor: Marek47 »

W sumie ogólnych scenariuszy nie ma tak dużo, a troszkę szkoda że nie ma w jednym miejscu.
Nie mniej jednak przyjmuję wiadomości że zrobienie czegoś takiego nie jest łatwym zadaniem.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ranking silników - czy jest coś takiego

Post autor: Mitar »

Może ranking nie ale można by wypisać silniki i ich zastosowanie oraz mocne i słabe strony.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ranking silników - czy jest coś takiego

Post autor: Umbur »

Mitar pisze:
29 maja 2019, 8:59
Może ranking nie ale można by wypisać silniki i ich zastosowanie oraz mocne i słabe strony.
Mamy chętnego. Działaj. :D
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ranking silników - czy jest coś takiego

Post autor: tas »

Już to widzę, 20 rankingowych, 20 wizji i biedne ludki będą wiedzieć mniej niż wiedziały przed lekturą :D
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Ranking silników - czy jest coś takiego

Post autor: Maran_hand »

Na forum pewnie na palcach - i to bez zdejmowania butów ;) - można policzyć osoby które miały do czynienia z więcej niż 2, 3 silnikami. Więc niewiele jest osób kompetentnych by stworzyć taki ranking. Inna sprawa że charakterystyka pracy tego samego silnika będzie zupełnie inna na różnych voltach. Poza tym poprawcie mnie jeśli się mylę, ale ten sam silnik może być mega porażką albo super sprzętem, wszystko zależy od zastosowanego sterownika i jego ustawień.
Podsumowując, taki ranking opierał by się na subiektywnych odczuciach użytkowników a jak wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali. Więc byłby mało wiarygodny.
Ja mam jedną złotą zasadę do której się stosuję. Biorę zawsze dużo mocniejszy silnik niż mi potrzeba. Bo lepiej mieć więcej niż mniej ;)
ODPOWIEDZ