Problem z ruszaniem

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
wszystkozajete
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2019, 21:03

Problem z ruszaniem

Post autor: wszystkozajete »

Cześć,
Ostatnio po ponownym złożeniu roweru (z powodu naprawy silnika) napotkałem pewien problem podczas ruszania. W przypadku gdy podniosę koło i wcisnę manetkę do oporu, silnik rozkręca się bardzo powoli, gdy później zatrzymam koło i od razu energicznie wcisnę manetkę rower dostaje 'kopa' i silnik rozkręca się nieporównywalnie szybciej. Podczas próby energicznego ruszania pod obciążeniem (całe 80kg+rower :D) silnik się 'dławi', przerywa i ma problem z ruszeniem, w tym wypadku pomaga jedynie powolne operowanie manetką i mała pomoc w postaci pedałowania. Powyżej pewnej prędkości rower reaguje już na manetkę bezproblemowo i przyspiesza energicznie. Wszystkie przewody przejrzane i polutowane na nowo, żadnych złączek oprócz xt60 na baterii. Sterownik nowy, samonauka przeprowadzona, silnik świeżo po wymianie halli u electrobikes. Prędkość maksymalna i zasięg bez zmian.
Macie może jakieś pomysły w czym może tkwić problem?

Silnik mxus 30h, po wymianie halli na nowe oraz przewodów fazowych na grubsze u electrobikes
Sterownik GT 1500 nowy z nexuna
bateria 13s6p
BMS 50A
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ruszaniem

Post autor: Przemek »

piszesz że masz GT 1500 robiłeś mu samo naukę ? mój też czasami potrafi zgłupieć to samo nauka mu pomaga
wszystkozajete
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2019, 21:03

Re: Problem z ruszaniem

Post autor: wszystkozajete »

Niestety chwilowo nie mam jak podmienić sterownika, samonaukę zrobiłem na nowo i nic nie pomogło. Dzisiaj bliżej przyjrzałem się manetce i zauważyłem że jest dość mocno napięty przewód podczas skręcania kierownicą, być może podczas ostrego skręcenia coś w manetce mogło się naciągnąć/naderwać i mógł się uszkodzić obecny w niej czujnik halla, skutkowałoby to wyżej opisywanymi przeze mnie objawami?
Jeszcze myślałem o tym czy czasem podczas ruszania prąd pobierany przez sterownik nie jest jednak trochę większy niż podawany przez producenta 45 A, co skutkowałoby odcięciem 50 amperowego BMSa, jest możliwa taka sytuacja?
wszystkozajete
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2019, 21:03

Re: Problem z ruszaniem

Post autor: wszystkozajete »

No to w takim razie popróbuję z nowym sterownikiem :). Dzięki za wskazówki, jak się uda wyeliminować problem to dam znać co było przyczyną.
ODPOWIEDZ