KT48SVPRCK-JLS02, 48V, 45A (sinus) ogranicznik prędkości

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Lonerider
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 9:37

KT48SVPRCK-JLS02, 48V, 45A (sinus) ogranicznik prędkości

Post autor: Lonerider »

Czy ten sterownik steruje mocą czy prędkością?
https://nexun.pl/pl/p/KT48SVPRCK-JLS02% ... -sinus/558
Czy będzie działać to ograniczenie https://ebike.nexun.pl/ograniczenie-moc ... -przycisk/

Pozdrawiam Wojtek
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: KT48SVPRCK-JLS02, 48V, 45A (sinus) ogranicznik prędkości

Post autor: mr_x »

Sterowniki KT mogą sterować mocą lub prędkością (wymagany LCD do ustawienia parametrów). Ograniczenie w pewnym zakresie również jest w ustawieniach.
Lonerider
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 9:37

Re: KT48SVPRCK-JLS02, 48V, 45A (sinus) ogranicznik prędkości

Post autor: Lonerider »

Dzięki, zastanawiam się czy jest sens oszczedzic na LCD. Z czasem zrobie własny komputerek z pomiarem mocy itp. LCD do tych sterowników ma wyświetlanie błędów na przykład czujników Halla. To na pewno jest jakaś wartość.

Pozdrawiam Wojtek
m.j.
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:31

Re: KT48SVPRCK-JLS02, 48V, 45A (sinus) ogranicznik prędkości

Post autor: m.j. »

Moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać. W sumie za pomocą tego wyświetlacza można sobie już poprawnie skonfigurować sterownik pod siebie. Ja miałem wkładać watomierz, ale KT-LCD3 w zupełności mi wystarcza i już nie widzę takiej potrzeby (jedynie co to watogodziny czasem by się przydały ale po napięciu też można oszacować stan baterii przy małej wprawie już nie mówiąc o zgrubnym pomiarze stanu baterii w lewym górnym rogu). Co prawda mój egzemplarz LCD zawyża nieco napięcie (sprawdzałem na multimetrze), ale to w sumie nie problem bo sterownik odcina tak jak powinien. Ogólnie za te pieniądze uważam że nie ma co narzekać na jego funkcjonalność. Nie wiem czy coś lepszego samemu można stworzyć (no chyba tylko dla podglądu A i Wh) jeśli nie jesteśmy na poziomie profesjonalisty w dziedzinie elektroniki.
ODPOWIEDZ