Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
biszkopt
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2019, 0:00

Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: biszkopt »

Witam
Teoretyzując.
Sytuacja wygląda następująco:
Zostaję zatrzymany do kontroli na rowerze, który ma ustawioną maksymalną prędkość na 25km/h. Na silniku brak jakichkolwiek danych na temat mocy.
Prędkość rzeczywista roweru to ok 60km/h, moc silnika to 1000W.

Czy ponowie policjanci mają jakąkolwiek możliwość sprawdzenia parametrów roweru?
Czy brak danych na silniku w jakikolwiek sposób wpłynie na dalszą kontrolę?
Czy wystarczy włączone ograniczenie (na KT-LCD 3) do 25km/h by panowie się nie mieli do czego przyczepić?
Czy jadąc na samej manetce z włączonym ograniczeniem do 25km/h panowie policjanci mogliby mnie za to zatrzymać i coś zrobić?

Przeszperałem forum, ale odpowiedzi na te konkretne pytania nie znalazłem.

Pozdrawiam, biszkopt
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: cerberus »

1. Sami policjanci na miejscu - nie, mogą co najwyżej zatrzymać pojazd do analizy
3. nie
4. tak
grafffik

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: grafffik »

w warszawie na bulwarach wiślanych policja jeździ na elektrykach o mocy 1500W i nawet o tym nie wiedzą sami policjanci
ganiają dzieciaki na hulajnogach, które ganiają między spacerowiczami. jak widzą kariwę czy falcona to nawet z ławki nie wstają, raz że wiedzą co to za sprzęt i że jak ktoś zacznie uciekać to nie mają szans, a jeszcze może komuś krzywdę zrobić jak wpadnie w tłum. zresztą na bulwarach przy weekendize to ciężko jechać szybciej niż 20km/h po ddr, chyba że jest się wypranym z móxgu..ale to już selekcja naturalna.
a policjanci przypadkowo spotkani gdzieś bliżej krzaków zawsze chętnie chcą sobie zrobić rundę jak nie ma ludzi w okół.

tyle w temacie prawa w PL. zachowujesz się jak człowiek - jesteś traktowany jak człowiek ;)
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: benju3 »

Bardzo ciekawy temat, niezależnie od mocy trzeba zachować zdrowy rozsądek , apropo też zamierzam zakupić KT45 i lcd 6 lub Greentime z SW900 z funkcją ustawienia prędkości do 25km/h a mam 60V. https://pl.aliexpress.com/item/32947763 ... 3e5f1Zbpap, nie wiem który będzie miał lepsze funkcje . Wiadomo to zabawy i przyspieszania Greentime wydaje się lepszy, natomiast zależy mi też na hamowaniu silnikiem, czyli Regen i soft start na długich wycieczkach. Greentime ma opcje których potrzebuje i chcę wprowadzić P.A.S . Oba mają taką możliwość. W mieście wiadomo staram się nie szaleć, natomiast w terenie wiadomo moc 60V wydaje się za mało. Z ciekawostek widziałem rower , który na 36V potrafi rozpędzić się do 60 km/h fabryczny.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: WojtekErnest »

benju3 pisze:
25 cze 2019, 9:18
.. Z ciekawostek widziałem rower , który na 36V potrafi rozpędzić się do 60 km/h fabryczny.
'Naturalna' max prędkośc przy napięciu 36-42V to jedynie 40 km/godz. Aby osiagnąc 60 to musiałoby byc b.duze przełożenie, korba z 56 zębami, a tylna 11z i silne wspomaganie pedałami i ... z góry.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: cyklista »

albo odpowiedni nawój silnika
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: WojtekErnest »

Widziales taki na rynku ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: equid »

A takie pytanie jesli sie ma np sterownik ml60A który ma osobny przewód do ograniczenia mocy, który zostanie zlutowany na stałe i zabezpieczony termokurczem i taki stan rzeczy bedzie podczas kontroli, czy takie cos sie tez nie będzie liczyć jako ograniczenie?
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: mr_x »

Wydaje mi się, że może być różnie. Jeśli trafisz na naprawdę upartą kontrolę, to ona nie musi znać się na tym i wiedzieć, że ta blokada tak działa. Na 90% nic nie będzie, ale zawsze jest cień szansy, że jednak coś pójdzie nie po naszej myśli. Obym się mylił.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: WojtekErnest »

equid pisze:
25 cze 2019, 12:58
.. który zostanie zlutowany na stałe i zabezpieczony termokurczem i taki stan rzeczy bedzie podczas kontroli,
Raczej nie zakladaj ze policjant będzie analizowal kabelki....
Jak będziesz jechał szybko pojazdem skuteropodobnym, to zatrzyma za wyglad... A razie konfliktu zabiorą na badanie tech. Nikt na miejscu nie bedzie przeciez analizowal samodziala...
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Lonerider
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 9:37

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: Lonerider »

Policją bym się specjalnie nie przejmował. Będziecie szaleć po miescie to bedziecie płacić i słusznie moim zdaniem. Raz od wielkiego dzwonu na zlecenie z góry policaje zrobia łapankę dadza po 200 zł mandatu (np. za "stwarzanie zagrożenia') i tyle. I powiem że zapłacicie chętnie unikając sądu i analiz roweru :)

Problem to bedzie jak walniecie w kogoś np w babe z wózkiem - wtedy żaden myk was (mnie) nie uratuje. Jak TAS napisał w innym watku, biegły w sądzie odpowie na proste pytania. Czy silnik miał wiecej jak 250 wat? Czy rower mógł jechać szybciej niż 25 km/h? I tyle. Nikt się nie podłozy w waszej obronie szukając że może było ograniczenie w sofcie. Prokurator chce sukcesu, Policja chce sukcesu, sędzia chce miec porzadek w papierach i zająć się następną sprawą. Obronca bedzie skladał wnioski i nic to nie da. Nikt wam nie uwierzy że było jakieś ograniczenie. Biegłemu mocy silnika znalezionej w dokumentach nikt nie podważy. I za to mu płacą. Nie będzie szukał który kabelek miał ogranicznik. Papier rządzi.

A jak bedziecie mieli 100% koszerny rower z kompletem kwitów producenta to ocenią stan techniczny , czy klocki nie zużyte itp... A jak rower bedzie ze sklepu w super stanie to pozostanie "niedostosowanie predkosci do warunków" i na to już nic nie poradzicie.

Kask integralny to wasze bezpieczenstwo i ważna prywatność w dobie kamer :) . Mówicie przepraszam i w długą .....

I piszę to jako osoba zostawiona po wypadku ze złamaną nogą na drodze. Baba co spowodowała wypadek dała w długą i nikt jej nie szukał. Pogotowie mnie pozbierało na policję nikt nie czekał. Nie było pewnie nawet komu wezwaćn to nie przyjechali. Życie to nie film.

Poz,
Wojtek
Mateusz78721
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 03 maja 2018, 23:51
Lokalizacja: Wloszczowa

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: Mateusz78721 »

Ten sterownik co podlinkowałeś(https://pl.aliexpress.com/item/32947763 ... 3e5f1Zbpap) obsługuje wyświetlacz SW900? Wszytskie Gt taki obsługuja? Np taki GT 1500?

benju3 pisze:
25 cze 2019, 9:18
Bardzo ciekawy temat, niezależnie od mocy trzeba zachować zdrowy rozsądek , apropo też zamierzam zakupić KT45 i lcd 6 lub Greentime z SW900 z funkcją ustawienia prędkości do 25km/h a mam 60V. https://pl.aliexpress.com/item/32947763 ... 3e5f1Zbpap, nie wiem który będzie miał lepsze funkcje . Wiadomo to zabawy i przyspieszania Greentime wydaje się lepszy, natomiast zależy mi też na hamowaniu silnikiem, czyli Regen i soft start na długich wycieczkach. Greentime ma opcje których potrzebuje i chcę wprowadzić P.A.S . Oba mają taką możliwość. W mieście wiadomo staram się nie szaleć, natomiast w terenie wiadomo moc 60V wydaje się za mało. Z ciekawostek widziałem rower , który na 36V potrafi rozpędzić się do 60 km/h fabryczny.
grafffik

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: grafffik »

przypominam tylko że wg. prawa w pojeździe typu ebike może być napięcie max 48V w nominale. czyli pakiet 13S
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: cerberus »

Lonerider pisze:
25 cze 2019, 20:40
Problem to bedzie jak walniecie w kogoś np w babe z wózkiem - wtedy żaden myk was (mnie) nie uratuje. Jak TAS napisał w innym watku, biegły w sądzie odpowie na proste pytania. Czy silnik miał wiecej jak 250 wat? Czy rower mógł jechać szybciej niż 25 km/h? I tyle. Nikt się nie podłozy w waszej obronie szukając że może było ograniczenie w sofcie. Prokurator chce sukcesu, Policja chce sukcesu, sędzia chce miec porzadek w papierach i zająć się następną sprawą. Obronca bedzie skladał wnioski i nic to nie da. Nikt wam nie uwierzy że było jakieś ograniczenie. Biegłemu mocy silnika znalezionej w dokumentach nikt nie podważy. I za to mu płacą. Nie będzie szukał który kabelek miał ogranicznik. Papier rządzi.

A jak bedziecie mieli 100% koszerny rower z kompletem kwitów producenta to ocenią stan techniczny , czy klocki nie zużyte itp... A jak rower bedzie ze sklepu w super stanie to pozostanie "niedostosowanie predkosci do warunków" i na to już nic nie poradzicie.

Poz,
Wojtek
Albo będzie miał wszystko w dupie, a rodzaj pojazdu ustali sąd na podstawie zeznań świadków tak jak np. w sprawie gdzie autobus zabił 10-latka na elektrycznej hulajnodze, gdzie sama hulajnoga nie została przez nikogo (nawet biegłego) zbadana, a kwalifikacja pojazdu nastąpiła na podstawie zeznań śwadków i zapisów z monitoringu :)
Dlatego warto pedałować choćby w powietrzu i trzymać się prędkości osiągalnych na zwykłych rowerach analogowych, bo kamery i świadkowie są wszędzie...
ANDROZ
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:41

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: ANDROZ »

Dzień dobry koledzy
Mam zupełnie przeciwny problem a chodzi o ustawienie na wyświetlaczu maksymalnej prędkości i żeby była ona realizowana przez kontroler.
Mam display SLCD 5 oraz KT LCD 8 ustawiam parametry tzn maksymalną prędkość, średnicę koła, czujnik prędkości - umieszczony wewnątrz silnika , a osiągana maksymalna prędkość jest rzędu 43 km/godz - kontroler S12S - nie odcina zasilania do silnika mimo znacznego przekroczenia prędkości. Silnik mam w przednim kole jest to silnik przekładniowy. Moje pytanie co źle robię, że nie mogę uzyskać blokady aby maksymalna prędkość była taka jak ustawiam n displayu. Liczę, że na tak szerokim forum ktoś rozszyfrował taki problem. Pozdrawiam ANDROZ
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: mr_x »

Może masz wpisaną złą wartość liczby par magnesów razy współczynnik redukcji przekładni (parametr P1). Musisz wiedzieć, ile ma twój silnik.
ANDROZ
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:41

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: ANDROZ »

Tą sprawę analizowałem i po konsultacji z dostawcą od dostawcy silnika parametr P1 mam ustawiać -214 - i tak ustawiłem a silnik mam Q128 500 W 36 V o przekładni 13/2. Na displayu ustawiam 25 km/h a silnik kręci do maksymalnej prędkości - na luzie to 42 km/h i jakby nie reagował w ogóle na ustawioną prędkość. Dzięki za zainteresowanie - proszę o dalsze wsparcie. Pozdrawiam ANDROZ
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: WojtekErnest »

Takie info z W-wy : Obywatelski projekt :
" by warszawska policja wprowadziła ponadnormatywne patrole rowerowe. Środki na ich finansowanie miałyby pokryć właśnie zasoby budżetu obywatelskiego. Projekt został zdyskwalifikowany w pierwszej weryfikacji. Powód? Rowery stanowią... zagrożenie dla życia i zdrowia funkcjonariuszy."
Boją się mocnych 'rowerów ' :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: tatar »

Tak.Słyszałem,że nie ma chętnych funkcjonariuszy na patrole rowerowe. paranoja? ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: pxl666 »

No w fotelu się nie rozłożysz, na łeb pada ...pedałować trzeba ...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ustawiona prędkość max 25km/h a prawo

Post autor: pxl666 »

Jakby płacili za jakieś obywatelskie patrole...To hoho
ODPOWIEDZ