Bateria dylemat

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

Witam. Jestem na etapie składania swojego pierwszego roweru , zakupiłem zestaw voilamart 1000W 48V , mam już wszystko poza baterią która jest chyba najdroższa z zestawu i tu moje pytanie bo znalazłem na aliexpress baterię 48v 10,5Ah (link poniżej) za około 350zł . Jakiś gość kupił te baterię i je rozebrał no i okazało się że bateria zamiast 30A bms ma 15A bms natomiast jej pojemność to ok.7,8ah ale pomyślałem że może by kupić dwie takie sztuki i połączyć je równolegle ze sobą i tym sposobem miałbym baterię ponad 15Ah za ok700zł. Co myślicie o takim rozwiązaniu , zda to egzamin bo cena kusi. 387,10 zł | LiitoKala e-bike akumulator 48 v 10ah akumulator litowo-jonowy zestaw do konwersji roweru bafang 1000 w i ładowarka
https://s.click.aliexpress.com/e/bz56JlZe
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

To też jest wyjście ale na razie traktuje to jako ostateczność ,na razie szukam jakiegoś gotowca a przez zimę się doszkole i może bym coś swojego zmontował
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bateria dylemat

Post autor: WojtekErnest »

Jesteś na forum, na którym jest wiele osób robiących rózne pakiety do odsprzedaży. I zapewne nie ma tu nikogo kto by stwierdził że :
- jakieś chińskie gotowce są lepsze
- zakup gotowego pakietu akumulatorowego za granicą jest lepszy z uwagi na gwarancję
A ceny, jakość to sprawa indywidualna. Czytaj dział sprzedam.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

A w jaką pojemność celować żeby trochę pojeździć zaznaczam że raczej nie będę jeździł na manetce tylko że wspomaganiem
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

No silnik ma 1000w przy 48v co do prędkości to raczej nie będę przekraczał 35km/h
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Bateria dylemat

Post autor: AST034 »

Grubyzzz pisze:
03 sie 2019, 20:56
A w jaką pojemność celować żeby trochę pojeździć zaznaczam że raczej nie będę jeździł na manetce tylko że wspomaganiem
Kup/zbuduj najwiekszy akumulator jaki mozna zmiescic w Twojej ramie, wieksza ilosc ogniw=mniejszy prad na jedno ogniwo=dlugie zycie akumulatora.
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

Budował będę przez zimę bo się muszę doszkolić co i jak tzn. lutować umiem łączyć szeregowo i równolegle też umiem natomiast jestem całkowicie zielony co do bms-a kompletnie nie wiem jak to ustrojstwo podłączyć
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Bateria dylemat

Post autor: Dede »

Grubyzzz pisze:
03 sie 2019, 21:12
Budował będę przez zimę bo się muszę doszkolić co i jak tzn. lutować umiem łączyć szeregowo i równolegle też umiem natomiast jestem całkowicie zielony co do bms-a kompletnie nie wiem jak to ustrojstwo podłączyć
Jak umiesz zbudować baterie to BMS bedzie bez problemu podłączyć to tylko jedno wejście z akumulatora do BMSa i jedno wyście do sterownika a pozostałe tylko przewody od balancera nie jest taki trudny do montażu ten BMS.

Zbuduj własny akumulator na wymiar bedzie lepszy od chińskiego.
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

A lutowaliscie swoje baterię bo podobno to szkodzi
grafffik

Re: Bateria dylemat

Post autor: grafffik »

tak jak pisze zeeltom. :)
nie kupuj baterii z ali, bo dobrze na tym nie wyjdziesz. serio. pisze z doświadczenia klientów.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Bateria dylemat

Post autor: Yasiu77 »

Możesz sobie wyliczyć zasięg baterii z wzoru P = U x I Przykładowo: Akumulator 13s ok 48V czyli 13 x nominalne 3,6V na celę tj. 46,8V. I teraz liczymy pojemność, czyli jeśli mamy przykladowy pakiet 13s6p na ogniwach np sanyo GA 3,5 Ah to liczymy z "p" 3,5 x 6 i mamy 21. Mając te dwie dane mnożymy je i 46,8 x 21[ V x A] = 982,8 [W] i to jest pojemność przykładowego akumulatora a teraz jak wyliczyć zasięg:
Przy prędkości 25km/ bez wiatru zużywamy ok 10w na jeden km w miejskim rowerze czyli 982,8/10 i mamy zasięg ok 98km. W cięższych konstrukcjach zużywamy ok 12w na km a jadąc szybciej oczywiście zużycie bardzo wzrasta.
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

Kurde myślałem że może co z tego będzie bo chciałem coś kasy przyoszczedzic a tu dupa a najlepsze jest to że jak nie potrzebowałem baterii ale się tak rozglądałem po Olx to było ich od groma a teraz jak człowiek potrzebuje to nic nie ma☹️
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Bateria dylemat

Post autor: Yasiu77 »

Nie idź w olx :) Umiesz lutować przynajmniej kabelki? Możesz dać do zrobienia komuś sam pakiet czyli np zgrzane ogniwa w koszykach bez dołączonego bmsa i wyjdzie to taniej. Bms sam sobie przylutujesz. Tu na forum sporo ludzi zgrzewa, możesz też napisać do tasa na pakiety@nexun.pl niech to wyceni.
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

Na razie kontaktowałem się z marianprojekt bo jest z tej samej miejscowości co ja ale cena jaką mi podał jak dla mnie jest dosyć spora biorąc pod uwagę że ogniwa daje drugiej kategorii , nie wiem o co chodzi ale tak mi powiedział
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Bateria dylemat

Post autor: Yasiu77 »

Policz tak: Cena ogniwa + 1 złoty za taśmę i izolatory plusa i koszyki + ok 2 zł za zgrzanie ogniwa. Czyli cena ogniwa +3 x ilość ogniw i mniej więcej masz pakiet. Gdybyś sobie kupił ogniwo z depakietu czyli drugiej kategorii jak to mówi Marian za ok 5 złotych, to pakiet 13s6p z 78 ogniw wyjdzie ok 624 złote. Napisz do Piotrka z Nexuna na pakiety@ . Też są niedaleko
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

czy nexun to nie jest przypadkiem gość z węgierskiej górki? Bo jeżeli tak to z nim rozmawiałem i on nie zgrzewa pakietów
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bateria dylemat

Post autor: WojtekErnest »

Myśl kompleksowo. Czyli czy wiesz na 100% jaki kształt ma miec ten pakiet i gdzie będzie mocowany ? Bo kupowanie klocka na OLX bo 50 zl taniej nic nie oznacza dla Twoich zamiarów.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

Klocek raczej wejdzie bo rama dosyć spora. Kurde chciałem jakąś baterię na szybko załatwić żeby jeszcze w tym roku pojeździć i się nacieszyć natomiast przez zimę mam zamiar zrobić swój pakiet ale ogniwa muszę pozamawiac z aliexpress ,mam już sprawdzone liitokala 3000mah podobno są to ogniwa LG ,mam je w efajku i za tą cenę są naprawdę przyzwoite ale muszę to wszystko zamawiać na raty i pewnie skompletowanie wszystkich ogniw zajmie ze 2 miesiące a ja bym chętnie się już pobawił😀
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bateria dylemat

Post autor: pxl666 »

Poszukaj depakietow jakichś. Idzie wyrwać za dobry grosz. Zawsze możesz wziąć słabsze prądowo ale więcej i sumarycznie aku będzie cięższy ale tani o sporej pojemności. Lutownica i działasz. Owszem trzeba uważać ale do opanowania. Masz wiedzę na później i oszczędzasz
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bateria dylemat

Post autor: WojtekErnest »

Grubyzzz pisze:
04 sie 2019, 19:08
Klocek raczej wejdzie bo rama dosyć spora.
Klocek musi mieć OKRESLONE wymiary, niekoniecznie regularne. A to oznacza pakiet robiony na zamówienie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Bateria dylemat

Post autor: Goliath »

Kiedyś Tas oferował "ogniwa leżaki" w bardzo fajnej cenie. Chyba ceny zaczynały się od 2 zł /ogniwo.
Na pierwszy pakiet jak znalazł... wystarczy trochę zabawy z lutownicą ;)
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Bateria dylemat

Post autor: shadow »

i I tak ogniwa od tasa są bezkonkurencyjne,jeżeli chodzi o cenę i wartość realną/przede wszyskkim sa dokładnie zmierzome/,więc bez sensu jest czasami wydawć kilkakrotnie więcej na swój pierwszy pakiet.zrobiłem z nich już kilka pakietów i nie żałuje wyboru. :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Bateria dylemat

Post autor: Dede »

Ja tez kupowałem u Tasa bedzie juz sumie prawie 1000sztuk ogniw i polecam.
Cos tu kombinujesz na wszytkie strony zrób raz a dobrze więc zrób sobie fajną skrzynię na baterie na wymiar twojego roweru puzniej zrób sobie baterie na wymiar tej krzyni a nie odwrotnie bo będziesz żałować.

Ja tez buduje swój rower i juz trwa rok chciałem zrobić na wiosnę a będzie na jesień ale najważniejsze zrobić raz a dobrze bo puzniej nie ma czasu na zmiany i chęci na przeróbki.
Awatar użytkownika
noel841106
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2019, 12:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Bateria dylemat

Post autor: noel841106 »

W zeszłym tygodniu zelektryfikowałem rower żony. Aku zrobiłem sam. Ogniwa kupiłem panasonica 2900PF za 3zł za szt. Holdery wydrukowałem, pakiet polutowalem kupioną na aliexpress lutownicaą 250w. Złożenie aku zajęło 30minut i kosztował 120zł +10 na holdery.
Bms jeszcze płynie z chin, ale rower robi 40km. Da się tanio i dobrze. Mam u siebie już dwa lata aku 14s7p też lutowany i działa idelanie.
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Bateria dylemat

Post autor: Grubyzzz »

No mi się temat rozwiązał bateria już kupiona 48v 17.5ah bidon nowa za 1000 więc cena chyba ok . Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na pewno skorzystam z waszych rad i jeszcze nie raz się udzielę na forum bo przy składaniu roweru pewnie napotkam jakieś problemy co do baterii to na pewno przez zimę zrobię skrzynkę no i bateryjkę . Myślę że temat można zamknąć jeszcze raz dziękuję.
ODPOWIEDZ