Jaki silnik wybrać?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DawidMikulski
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2019, 11:36
Lokalizacja: Krk

Jaki silnik wybrać?

Post autor: DawidMikulski »

Witam.
Wybrałem podzespoły których użyje do budowy mojego roweru, chciałbym zamawiać części i mam problem z zakupem silnika.
Wybór padł na Mxsus XF40 45H 4T, na Aliexpress oraz na Nexun.pl jest niedostępny. Rapid M-3000 z e-biker.pl odpada, bo uzwojenie 3T.

Gdzie jeszcze dostane silnik z porównywalnymi parametrami do Mxusa?
Proszę nie zarzucać mi lenistwa, naprawdę przewertowałem kupę stron i nie mogę znaleźć.

Edit: Jest jeszcze QS Motor 3000W 205 (50H) V3 z www.evracing.cz
Ale czytając posty na forum nie jestem zbytnio do niego przekonany:
Sietas pisze:
06 gru 2018, 19:46
W skrócie - błędy w uzwojeniach (największa wada) , brak uszczelnienia osi, mocowanie faz do kabli na zaciski zamiast lutowania (da się ręką wyciągnąć czasami), zadziory na blachach (silnik potrafi się zablokować o magnesy albo stukać), ogromne naprężenia na pokrywach

Nigdy nie widziałem takiej ilości błędów. To nie dotyczy się wszystkich qs 35H, ale jakieś 80% z aktualnych dostaw. Pierwsza seria jaką np ma Mitar była bez żadnych wad
Do tego dochodzi waga 12.5kg (Mxus 3K 9.2kg) no i cena: 359euro, czyli jakieś 1650zł z wysyłką.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2019, 21:53 przez DawidMikulski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Jaki silnik wybrać?

Post autor: Inc0 »

jesli nie mozesz znalezc takiego nawoju jaki potrzebujesz to go stwórz kup silnik z jakimkolwiek nawojem nawet zjarany i go przewiń
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Jaki silnik wybrać?

Post autor: GrzegorzS »

DawidMikulski pisze:
05 sie 2019, 19:40

Gdzie jeszcze dostane silnik z porównywalnymi parametrami do Mxusa?
Proszę nie zarzucać mi lenistwa, naprawdę przewertowałem kupę stron i nie mogę znaleźć.
https://www.olx.pl/oferta/silnik-ebike- ... B0B8s.html
Awatar użytkownika
DawidMikulski
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2019, 11:36
Lokalizacja: Krk

Re: Jaki silnik wybrać?

Post autor: DawidMikulski »

@Inc0 Samo złożenie baterii w trakcie którego jestem absorbuje dużo czasu i pracy. Nie mam też żadnego doświadczenia, niby temat nie wydaje się być zbytnio skomplikowany, ale spalonych Mxusów nigdzie na sprzedaż nie widziałem.

@GrzegorzS Na "markowe" QSy ludzie narzekają, więc boje się pakować w totalny noname.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Jaki silnik wybrać?

Post autor: Inc0 »

... raczej nikt ci na złotej tacy nie poda tego co sobie wymyśliłeś szukaj pytaj ogłaszaj się taka jest moja rada ty zrób z tym co chcesz gl.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Jaki silnik wybrać?

Post autor: shadow »

Na markowe Qs-y raczej nikt nie narzeka.istnieje tylko obawa przed różnej maści podróbkami ,ale też niewiedza na temat nowych rodzajów wykonania silników./ chińska automatyzacja / :)
ODPOWIEDZ