13s7p

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marianwnw
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2019, 18:03
Lokalizacja: Wrocław

13s7p

Post autor: marianwnw »

Cześć, mam ok 100 ogniw i chciał bym zrobić baterię 13s7p w kształcie trójkąta ,nie bardzo wiem jak je połączyć czy są jakieś gotowe schematy na baterie tego typu? lub też jakiś prosty toturial w którym mógł bym się dowiedzieć więcej?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: 13s7p

Post autor: Eryk »

Baterię robisz w kształt np trójkąta ramy lub miejsca gdzie chcesz ją umieścić. Potem martwisz się o układ. Układasz tak aby ogniwa jednego segmentu były najbliżej siebie. W necie są szablony do popularnych koszyków plaster miodu lub chińskie. Jeżeli masz obawy że nie dasz rady to lepiej powierzyć pakiet do budowy osobą z wiedzą.
Awatar użytkownika
marianwnw
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2019, 18:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: 13s7p

Post autor: marianwnw »

Eryk pisze:
20 sie 2019, 19:05
Baterię robisz w kształt np trójkąta ramy lub miejsca gdzie chcesz ją umieścić. Potem martwisz się o układ. Układasz tak aby ogniwa jednego segmentu były najbliżej siebie. W necie są szablony do popularnych koszyków plaster miodu lub chińskie. Jeżeli masz obawy że nie dasz rady to lepiej powierzyć pakiet do budowy osobą z wiedzą.
Sprawa wygląda tak że wiem jakie będzie miała rozmiary ta bateria, Obrazek wiem jakie koszyki zastosuję- plaster miodu na 3 ogiwa a prześwit w ramie mam 50/40/60cm tak więc trochę miejsca mi zostanie na sterownik bądź na późniejsze projekty, rozchodzi mi się o to czy jest jakiś toturial zgrzewania szeregowo/równolegle, bo tego nie umiem za bardzo, mam już nawet zrobioną zgrzewarkę , taśma niklowana w drodze a resztę kupię jak się doinformuję.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: 13s7p

Post autor: Mariusz_p »

ODPOWIEDZ