Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

Witam,
szukam roweru elektrycznego, najlepiej górala, ew. te crossowe ( czy jakoś tak :P ).
Szukam czegoś od 750w w górę... czym więcej tym lepiej :lol:
Mid driv'y, albo rear driv'y - "łobojętnie" na dobrą sprawę
Mój budżet to ok. 4tyś. ( w uzasadnionych przypadkach może być dajmy na to, te 300-500zł wincyj )

Znalazłem na razie jakiegoś B'twina 340, 1500W, 15Ah - gość mówi, że vmax to 60, a maksymalny zasięg 100km - cena 3699zł do negocjacji...
Problemem jest to, że jest na V-brake'ah :roll: Nie brzmi to zbyt bezpiecznie... jeśli się da, to zainwestuje w hydrauliczne, tarczowe, no ale czy warto i czy się da właśnie, to nie wiem
Drugi to taki rowerek: https://www.olx.pl/oferta/rower-elektry ... Bbd1X.html
No ale kurde ta baza... Żeby mu to tylne koło nie odpadło na hopkach :lol:

Nie będę go używał do jakiegoś downhillu ale jednak fajnie by było czasem pośmigać po lasach itd.

A może samemu "ogarnąć" części i jakiś rowerek i działać?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Zxc843 »

Radziłbym samemu ogarnąc czesci i rowerek i bedzie gitara. Powinno wyjść w podobnej cenie niż 4k ale będzie lepsza rama, polecana rama rowerowa full to Kona stinky ona juz bardziej wyczynowa i droższa, są też inne tańsze ramy o ktorych nie wiadomo czy sa dobre ale mają miejsce na akumulator i jest to np. kross crime , giant nrs i inne. Co do elektryki to myśle ,że standardowo bidonik 17,5ah 48v od glebora ,mariusza_p lub kogo ci sie podoba, zestaw to glebor ma i cos moze doradzic.
KRAKÓW
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Zxc843 »

Jeżeli chodzi o baterię to po blacie i wpisach na FB to wydaje mi się że bateria zrobiona jest przez forumowicza, Mariusza_p, mam baterie od niego, dobrze zrobiona, podwójny termokurcz. Sam nie wiem czy się nie połasic na tą baterię co ma 48v 23ah żeby dać na bagażnik i mieć ogromny zasięg. Pomyślalbym nad tym zestawem , żeby zobaczyć co glebor ma np. albo poszukać voilamarta na olxie np. https://www.olx.pl/oferta/zestaw-naped- ... Bf1I9.html
Tylko trzebaby się zapytać jaki tam sterownik dokładnie jest żeby wiedzieć czy bateria by nie była zbyt dużym prądem obciążona. Albo to https://www.olx.pl/oferta/naped-elektry ... ATlf6.html
To tak na szybko znalezione, szukaj na olxie lub allegro pod nazwą "zestaw do konwersji roweru" lub podobnie.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: tatar »

szukanie na OLX czyAllegro,to pójscie na łatwiznę i w zasadzie większe koszty.mamy tu fajnych i ludzi i forum ,więc może warto poszukać w tym miejscu i dobrać zestaw ,który będzie z pewnością tańszy i z gwarancja użyteczności. ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Zxc843 »

Jeżeli chodzi o cenę zestawów to wątpię że znajdziesz taniej u kogoś łatwo dostępny zestaw, sprawdzałem jak sam szukałem zestawu, i na olxie jest zdecydowanie taniej do porównania np. z gleborem ale trzeba wiedzieć że na olx to raczej gwarancji nie doświadczysz.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Mariusz_p »

Tak, to moja :) polecam się na przyszłość. Można napisać również tutaj.

Jak chcesz po taniości to coś koło 1100 można złowić na ebay UK ten zestaw (Voliamart) z przesyłką do PL. Płatność PayPalem więc dość bezpiecznie.
Jak byś chciał to poszukam gdzieś dokładnych namiarów na sprzedawcę.

Pierwsze pytanie - ile ważysz i jak szybko chcesz jeździć?
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

Mariusz_p pisze:
27 sie 2019, 10:10
Pierwsze pytanie - ile ważysz i jak szybko chcesz jeździć?
Cześć, ważę około 65kg, jak szybko? Tak szybko jak się da :lol: ( a tak na poważnie, fajnie by było tak te ok. 55km/h wyciągnąć )
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Mariusz_p »

65kg to dobra waga.. Pytam, bo zestaw voilamart nie jest bardzo mocny. Na 65kg wystarczy i 26A sterownik (1000w nominal). Ale wziąłbym tak z 1500w co by zaraz za mało nie było. Większy daje rade nawet z cięższymi zawodnikami :) jak masz aspiracje na leśne ścieżki mocy nigdy za mało.
Mieszkasz w terenie płaskim, czy gorzystym?
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

Mariusz_p pisze:
27 sie 2019, 11:26
Mieszkasz w terenie płaskim, czy gorzystym?
Raczej płaski, ale mam aspiracje na leśne ścieżki, a tam górki i inne pagórki nie trudno spotkać :)

Edit: mam na myśli pagórki przeważnie, nie są to jakieś 'hardkorowe" góry :mrgreen:
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: chudybws »

Też w dobrej cenie z wysyłka EU(Berlin) sterownik 30A, wszystko na złączkach hermetycznych. Można złożyć bez użycia lutownicy.
https://www.yosepower.com/en/product/Hu ... l-125.html
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Mariusz_p »

Myślę, że taki zestaw spokojnie by wystarczył

Do tego bidon 17Ah i w 3-4h przerobisz rower w fajny ebike

Biorąc pod uwagę bazę za około 1500-1700 zł będzie całkiem całkiem

Miałem wkleić to z UK, ale widzę, że oferta się skończyła więc lipa. Może coś poszukam nowego w podobnych pieniądzach.
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

Okej!
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc, dam znać jak temat się ruszy.
Edit.: Nie chcę by być wybredny w tej cenie, może za dużo wymagam, ale vmax 43km/h hmm... Liczyłem na przynajmniej 50-55, muszę sobie to przyswoić :lol:
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Zxc843 »

1000w voilamart mało? :/ Mam 350w i da się jechać ponad 40, dam sterownik od voilamarta 26A to się poczuje jak na flakonie :D
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Zxc843 »

Jak chcesz większą prędkość max to trzeba wyższe napięcie a nie kojarzę żeby baterię bidonowa robiło się z 16s, ewentualnie 14s ale to dużej różnicy chyba nie będzie.
KRAKÓW
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

To już ten z voilmarta ma podobno większego vmaxa od tego z Berlina ( poniżej ) - ale zgaduje że coś za coś..? W czym ten voilmart jest gorszy od tego z linku tu: https://www.yosepower.com/en/product/Hu ... l-125.html ?
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: ximad »

Pamiętaj że na prędkość 55km/h wypadałoby mieć przyzwoity rower. Dobre hamulce, wytrzymały amor (co by sie nie wyrwał przy gwałtownym hamowaniu jak u Taby ostatnio ;) ).
Po górkach/lesie i tak raczej 55 nie pojedziesz, chyba że przelatujesz przez jakiś las ubitą drogą. W terenie od prędkości ważniejsza jest raczej dynamiczna jazda, przyspieszanie,moment obrotowy, nie v-max.
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

ximad pisze:
28 sie 2019, 12:02
Pamiętaj że na prędkość 55km/h wypadałoby mieć przyzwoity rower. Dobre hamulce, wytrzymały amor (co by sie nie wyrwał przy gwałtownym hamowaniu jak u Taby ostatnio ;) ).
Po górkach/lesie i tak raczej 55 nie pojedziesz, chyba że przelatujesz przez jakiś las ubitą drogą. W terenie od prędkości ważniejsza jest raczej dynamiczna jazda, przyspieszanie,moment obrotowy, nie v-max.
Zdaję sobie sprawę, szukam rowerów na hydraulicznych hamulcach najlepiej dobrej klasy...
Wiem, wiem, prędkość akurat nie do lasu, bo właściwie robie 50% las, 50% miasto/drogi
Ogólnie pewnie wrzucę jeszcze nad jakimi się zastanawiam, ale najpierw chciałbym ogarnąć elektryke

Edit.: taki zestaw się pojawił, ale chb jeszcze wolniejszy :P https://www.olx.pl/oferta/zestaw-ebike- ... 5bbdec416b
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: chudybws »

Ten z Berlina jest wolnobieżny, 8x8 nawój. Nie wiem jaki ma Voilamart a raczej szybszy. U mnie pokazuje że jest 106szt ale przy próbie dodania do koszyka wyskakuje że zakupiona ilość nie może być większa niż zapas produktu.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Zxc843 »

Można jeździć szybko w lesie ale tylko po równych szutrach.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: Zxc843 »

1. Ma zapleciony silnik w koło ale za to nie ma firmowego silnika mxus noi jest najtańszy z tych trzech.
2. Ma silnik mxus ale nie jest on zapleciony i trzeba doliczyć obręcz , szprychy i ewentualną usługę zaplecenia w koło, jego plusem jest wyświetlacz najnowszy ale za to najwyższa cena
3. Podobnie jak w 2. Tylko że jest starszy wyświetlacz

Jakbym ja miał wybierać do swojego roweru to bym wybrał opcje nr.1
KRAKÓW
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: chudybws »

Trzeci ma najmocniejszy sterownik za to drugi jest na hermetycznych złączkach co dla mnie osobiście jest dużym atutem.
paei100
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 19:44

Re: Poszukiwania taniego roweru elektrycznego.

Post autor: paei100 »

Okeej, dzięki za odpowiedzi, już mi to rozjaśniło temat, ale jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania to piszcie :)
ODPOWIEDZ