Dwie ładowarki w jedną?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Damian9413
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2019, 22:49

Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: Damian9413 »

Witam czy da się połączyć dwie takie same ładowarki 13s 4A żeby ładowało 13s 8A przy czym zachować możliwość zmiany pomiędzy 4A i 8A ?
Albo jeżeli podłącze dwa gniazda xlr do baterii i podłącze 2 ładowarki to będzie to działać ?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: Tooropek »

Tak, pisz do uzytkownika sambor albo jan westfalia. Oni mają takie zrównoleglone ładowarki.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: chudybws »

Albo po prostu wspinasz w rozgałęźnik 'złodziejkę' w zależności od potrzeby jedną lub dwie ;)
Awatar użytkownika
kinats
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 23 kwie 2019, 4:06

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: kinats »

zeeltom pisze:
30 sie 2019, 4:07
Można śmiało łączyć dwie ładowarki równolegle, ale, dla dobra sprawy, sprawdź, czy mają identyczne napięcia wyjściowe (choć nie jest to specjalnie krytyczne). Przełączanie 4-8A robisz po stronie 230V, jakimś włącznikiem, lub przełącznikiem.
Ja tak ładuje pakiet od deski, 42V 1,5A na ładowarkę, na multimetrze niby pokazuje takie samo napięcie, a jedna ładowarka rozpina się z 5 minut wcześniej niż druga, ta która na zielono się już świeci, dziwnie świergoli, ale poza tym nic się nie dzieje. Ja sobie zlutowałem trójnik, podpinam albo jedną, albo dwie, w zależności od potrzeby.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: Mariusz_p »

kinats pisze:
18 paź 2019, 19:13
zeeltom pisze:
30 sie 2019, 4:07
Można śmiało łączyć dwie ładowarki równolegle, ale, dla dobra sprawy, sprawdź, czy mają identyczne napięcia wyjściowe (choć nie jest to specjalnie krytyczne). Przełączanie 4-8A robisz po stronie 230V, jakimś włącznikiem, lub przełącznikiem.
Ja tak ładuje pakiet od deski, 42V 1,5A na ładowarkę, na multimetrze niby pokazuje takie samo napięcie, a jedna ładowarka rozpina się z 5 minut wcześniej niż druga, ta która na zielono się już świeci, dziwnie świergoli, ale poza tym nic się nie dzieje. Ja sobie zlutowałem trójnik, podpinam albo jedną, albo dwie, w zależności od potrzeby.
Dobrze, że tylko swiergoli, a nie dymi;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: Yasiu77 »

Ja tam się nie znam ale jakbym tak już kryzysowo ładował takie świergoczące i nawet nie świergoczące cudawianki to ja bym wolał trzymać je na zewnątrz.
Awatar użytkownika
kinats
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 23 kwie 2019, 4:06

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: kinats »

Tak ogólnie to przy takim ładowaniu spokojnie można jedna wypiąć przed końcem, bo końcówka to wiadomo jak jest
Mateusz78721
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 03 maja 2018, 23:51
Lokalizacja: Wloszczowa

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: Mateusz78721 »

A jeżeli ładowarki będą innej firmy, bądz innego amperarzu?
mówimy o doładowaniu bateri, nie do pełna.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Dwie ładowarki w jedną?

Post autor: EV-Maniak »

Ja bym się nie bawił w spinanie ładowarek. Lepiej odżałować kasy, kupić porządna ładowarkę , a nie cudiwać. Z tym nie ma żartów.
ODPOWIEDZ