Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
M883
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, 22:30

Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: M883 »

Witajcie!

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem e-bike'a. Silnik mxus 3k turbo, sterownik gt-1500, bateria 16s, 29 Ah. Rama od Pegasusa Solero.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony - zasięg jest potężny i jazda to wielka przyjemność. Jest tylko jedno "ale". Rowerek rozpędza się do jakichś 53-55 km/h i potem kicha. Wiadomo, że ta prędkość maksymalna nie jest tak bardzo potrzebna, ale czasem by się przydała. Jak czytam o gościach, co wyciągają z 65V ponad 60 km/h, to zastanawiam się czy wszystko ok. Nie chodzi tu tylko o prędkość, ale przede wszystkim o moment obrotowy. Na podjazdach jednak to trochę muli jak na 3kw i moment podawany przez producenta. Da się z tym coś zrobić? Czy nie ruszać? Mieszkam w Poznaniu, więc górek nie ma za dużo, ale latem planuję się wybrać w góry (na asfalty) i trochę mnie martwi ten lekki "muł"...
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: AST034 »

Selektor predkosci w tym sterowniku daje wybor predkosci, nie mocy, napisz jakie masz ogniwa w baterii i jaki bms.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: Dede »

Nie napisałeś jaki nawój masz silniku jesli masz powolny to szybko nie pojedzie.
Ze inne osoby jadą szybciej to może mają szybszy nawój silniku.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: Inc0 »

Kolega dobrze sugeruje jesli nie masz odpowiednio podłaczonego selektora predkosci ( 50%/100%/120%) to sterownik z automatu przyjmuje opcje 100%, inna opcja to "wąskie "gardło" np bms puszcza tylko 30A , albo sterownik jest fabrycznie uposledzony i zapodaje mniej niz powinien, nie wydaje mi sie żeby to był wolny nawój bo 55km/h temu przeczy jak również słabe przyspieszenie wskazuje na niedobór A
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: Mariusz_p »

45A to nie jest jakas magiczna moc :) może dlatego. Najlepiej byłoby umówić się z kimś kto ma podobny setup i porównać.
Skąd masz tego 3k?
M883
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, 22:30

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: M883 »

Z drugiej ręki rowerek, ale zbudowany przez Elektro-bike. 16x4. BMS i ogniwa muszę sprawdzić. Może winna jest masa całkowita, czyli 38 kg koń + 100 kg jeździec?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: Umbur »

Przy pełnym aku, tj. ok. 67V i tym setupie powinien jechać około 65km/h. Z tego co wiem, to w Elektro-bikes selektor prędkości podłączają najczęściej na przełączniku kierunkowskazów. Przełączenie skrajnie w lewo lub prawo powinno dać max prędkość.
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: GiantTrance3KW »

M883 pisze:
05 wrz 2019, 22:43
Z drugiej ręki rowerek, ale zbudowany przez Elektro-bike. 16x4. BMS i ogniwa muszę sprawdzić. Może winna jest masa całkowita, czyli 38 kg koń + 100 kg jeździec?
Mam praktycznie tą samą konfigurację, "koń" waży 35kg jeździec z 95kg w lekkim ubraniu a w zimowym czy z plecakiem podchodzę pod Twoją wagę, i powiem tak - maszyna idzie jak burza i łaski nie robi ;) musi iść jak przecinak - oczywiście selektor prędkości musi działać ok i cała reszta - trzeba posprawdzać.
Jeszcze dodam że ważne są opony i ciśnienie - opory toczenia czy silny wiatr mogą wpłynąć na osiągi ale to nie aż tak drastycznie żeby mulił..
Jakie podkowy - znaczy koła ma ten "koń" ? :lol: bo mówimy o 26 calach mam nadzieję ;)
mój koń idzie tak jak Umbur napisał wcześniej lub czasem jak warunki sprzyjają ciut szybciej ;) ..lubię zapier...ć :lol:
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: Hurczak »

Jak chcesz to możemy się zgadać w przyszłym tygodniu, mam co prawda słabszy setup (NC 10x6, 13s, 45A, sterownik sinus), ale będziesz mieć punkt odniesienia.
M883
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, 22:30

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: M883 »

Na razie wysłałem mejla do Elektro. Zobaczymy co odpiszą w temacie. Hurczak, dzięki za propozycję. Może się uda, zobaczymy jak z pogodą :)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: PoulN »

Jak miałem GT1500 + Mxus'a 30H (10x6), to leciał w bezwietrzną pogodę 70km/h :) przy max baterii 67V.
Całkowita waga z kierownikiem ~100kg. Ogólnie rwał ładnie.

W GT podczas pracy hallotronowej po wł. 3speed jest tryb 120%
Z Mxus'em 3k powinien zasuwać, jakby jeszcze cyną podlać do 60A, to już w ogóle.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
M883
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, 22:30

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: M883 »

Dzisiaj zrobiłem kolejną próbę. Na maksymalnej manetce przy 70 % baterii i 61,5 V - 52,5 km/h :( Co robić? Elektrobikes jeszcze nie odpisał... Może jakiś Poznaniak jest chętny do ogarnięcia? Mam dwie lewe do elektroniki...
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Czy z moim rowerem wszystko w porządku?

Post autor: Inc0 »

a jestes pewien że pomiar prędkosci jest prawidłowy bo moze od tego trzeba by zaczać?
zeeltom pisze:
09 wrz 2019, 1:29
M883 pisze:
08 wrz 2019, 23:44
... Na maksymalnej manetce przy 70 % baterii i 61,5 V - 52,5 km/h :( Co robić? ...
Zwolnić, albo zarejestrować rower jako motocykl.
heheh dobre :lol:
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ