Silnik bionx przednie koło

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kkk
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:21

Silnik bionx przednie koło

Post autor: kkk »

Witam wszystkich.
Piszę pierwszy post, choć forum przeglądałem wcześniej jako gość.
Planuję zelektryfikować mój analogowy rower (trekking, miejski, koła 28", rama 21.5", przekładnia rohloff speedhub w tylnym kole).
Nie chcę rezygnować z rohloffa, nie chcę mid drive, bo szkoda męczyć rohloffa, więc pozostaje silnik w przednim kole.
Jeżdżę raczej po mieście (asfalt, ścieżki, chodniki, bez szaleństwa). Po prostu czasami brakuje siły podjechać na stromej ulicy, dlatego chciałbym mieć wsparcie elektryczne.
I teraz pytanie: czy taki silnik, jak w załączniku (bionx 3 generacji ze względu na w miarę niską masę) po przerobieniu na zewnętrzny sterownik i oczywiście po zdemontowaniu kasety nadaje się do koła przedniego? Zdjęcia pozyskane z tego forum.

pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
1.jpg (30.69 KiB) Przejrzano 2673 razy
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Silnik bionx przednie koło

Post autor: pxl666 »

Może chłop chce stoczyć i wybijać oś?
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik bionx przednie koło

Post autor: Zxc843 »

Lepiej kup silnik na przód bionxa.
KRAKÓW
kkk
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:21

Re: Silnik bionx przednie koło

Post autor: kkk »

OK. Jaki zatem polecacie silnik na przód? Przypominam, że rower trochę już waży, chciałbym ograniczyć masę roweru i nie wkładać tam ciężkiego silnika. Z drugiej strony jakoś nie mam zaufania do chińszczyzny, dlatego zainteresowałem się bionxem.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Silnik bionx przednie koło

Post autor: AST034 »

kkk pisze:
03 paź 2019, 11:12
OK. Jaki zatem polecacie silnik na przód? Przypominam, że rower trochę już waży, chciałbym ograniczyć masę roweru i nie wkładać tam ciężkiego silnika. Z drugiej strony jakoś nie mam zaufania do chińszczyzny, dlatego zainteresowałem się bionxem.
99% czesci do ebike jest produkowane w chinach, lepiej schowaj uprzedzenia i kup jakis maly zestawik. Osobiscie uwazam tez, ze kilogram w ta czy czy w ta strone nie ma znaczenia, bo silnik Ci to zrekompensuje. 28 cali to mozna wlozyc fajna przekladniowke do tylu, sterownik 20A, bateria w bidon hailong i masz sprzet do jazdy po miescie. jesli silnik na przod to pamietaj, ze to tez obciazenie przedniego widelca, trzeba blokady obrotu i niekoniecznie bedziesz zadowolony. Pomysl nad hubem z tylu.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik bionx przednie koło

Post autor: Zxc843 »

Nie miałem bionxa na przód ale zgaduje że sprawuje się tak samo dobrze jak wersja na tył.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Silnik bionx przednie koło

Post autor: Umbur »

Do przodu max. 250-350W. Ciężar z przodu robi swoje, zwłaszcza przy jeździe "po krawężnikach". Lepiej zrezygnować z rohloffa na rzecz HUBa, albo kupić drugi rower (choćby za kilkaset złotych) tylko pod przeróbkę.
LukaszWwa
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:53

Re: Silnik bionx przednie koło

Post autor: LukaszWwa »

Nie wyobrazam sobie gdybym mial przedni naped i dodalbym gazu na mokrej nawierzchni na zakrecie. Pewnie w maliny bym poszedl.
ODPOWIEDZ