Testy E bike

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
czarnyrafal
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2019, 20:37

Testy E bike

Post autor: czarnyrafal »

Witajcie
Przymierzam się do budowy własnego ebike i powiem szczerze że jeszcze nie zdecydowałem czy przerobić mój MTB czy iść bardziej w stronę Falcona , itp.
Gdzie ( najlepiej Wa-wa lub okolice) można przetestować jakieś e bike ? czy może ktoś z obecnych forumowiczów mógłby dać mi się przejechać ?
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Testy E bike

Post autor: elektrotonus »

Chłopaki czasem w soboty organizują spotkania na bulwarach. Jakie masz oczekiwania w stosunku do mocy i prędkości roweru ?
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Testy E bike

Post autor: PoulN »

Konwersja zwykłego roweru, a konstrukcja oparta na którejś z dedykowanych ram, to dwie całkiem różne "kategorie" wagowe.

MTB - kompromis między mocą, wagą. Na co dzień, miasto, ścieżki rowerowe, nie rzuca się tak w oczy, dojazdy do pracy itd..
CUSTOM - duża moc i zasięg, zazwyczaj dwa razy cięższy. Zabawa w terenie i ew. na mniej uczęszczanych drogach.
Co nie oznacza oczywiście, że nie można szalec MTB w terenie, a Falconem pomykać do pracy :D
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
czarnyrafal
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2019, 20:37

Re: Testy E bike

Post autor: czarnyrafal »

Jak narazie to myśle że rower z silnikiem o mocy 2kw. Spełnił by moje oczekiwania , ale chciałbym jakiś wypróbować.
Rower ma służyć na dojazdy do pracy i jakieś wycieczki po lesie.
Do ciężkiego terenu mam motocykl enduro 250 , ale nie wykluczam przesiadki na mocny e bike.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Testy E bike

Post autor: Mariusz_p »

Myślę, że celuj jednak w 3kW i coś pokroju 3k turbo 50-60A albo qs 205 35h, 6t na 16s jak masz i jeździłeś moto. Poniżej - > za mały fun :)
Matsbikero
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2019, 12:41
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Testy E bike

Post autor: Matsbikero »

Custom to custom . Najlepszym rozwiązaniem jest rama Falcon .
Po niedługim czasie będzie Ci brakować mocy ,dobrej amortyzacji ,zasięgu ,wytrzymałości ramy ,szerokiego koła itd . A tak kupujesz raz i masz spokój :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Testy E bike

Post autor: pxl666 »

A chcesz pedałować czy nie bo to kluczowe pytanie jest
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Testy E bike

Post autor: AST034 »

Idz bardziej w strone Falcona/Sparka. Oszczedzisz kasy i nerwow skladajac pierwsza konstrukcje ktora pojdzie do sprzedania dosc szybko, od razu bierz dedykowana rame, tylko nie chinska/ukrainska typu Enduro/E-Kross a polską porzadnie wykonaną. Ogniwa zalezy jakie prady i zasieg chcesz osiagnac, chcesz moc = nizszy zasieg, chcesz duzy zasieg to niestety nizszy prad a co za tym idzie i moc. Fajne ogniwa mozesz tu na forum w naprawde rozsadnych cenach.
czarnyrafal
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2019, 20:37

Re: Testy E bike

Post autor: czarnyrafal »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi !
Widzę że przeważa opcja falcon/spark itp.
Co do pedałowania to myślę że raczej tak , to ma być e bike - mocny , ale jednak rower .

Chyba bedę musiał poczekać do wiosny żeby coś potestować i wtedy zapadnie decyzja w którą stronę iść.
ODPOWIEDZ