sabvoton72150 problem z usb

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

próbowałem już wszystkich sterowników USB driver po kablu i w manager ciągle pokazuje nieznane urządzenie. Po podłączeniu USB do komputera w sterowniku zapala się czerwona dioda i zielona miga 13 razy. Może ma ktoś jakiś pomysł jak to wykryć po kablu, mam windows 10 64 bit
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: radasss »

Czasami przestaje działać kabel; tak miałem. Na kolejnym zadziałało. Ponadto wiedz, że Sabki im nowsze tym "coraz lepsze". Wielu kolegów z forum ma spore zapasy tego dobrodziejstwa i służą im nadal, ale jako przyciski do papieru. Mocno zalecam nie ustawiać prądu powyżej 80 A z baterii.
warsztatmotocykli.pl
grafffik

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: grafffik »

radasss o czym ty mówisz przecież to sabek z prądem do 150A :)
Marcin sprawdź sterowniki. tu leży problem.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: AST034 »

radasss pisze:
17 sty 2020, 7:53
Czasami przestaje działać kabel; tak miałem. Na kolejnym zadziałało. Ponadto wiedz, że Sabki im nowsze tym "coraz lepsze". Wielu kolegów z forum ma spore zapasy tego dobrodziejstwa i służą im nadal, ale jako przyciski do papieru. Mocno zalecam nie ustawiać prądu powyżej 80 A z baterii.
Sabek ustawiony na 150A, lata bez problemu, a przejezdzilem juz pare setek w tym setupie, sterownik zimny, nawet sie nie grzeje.

Jest jeden sabek 72150 z ruskim modem, 21S 240A z baterii i QS273. Ponad rok jezdzi. I to ten z tych nowych.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: radasss »

Gratki za wybitne szczęście. Napisz jeszcze jaki masz iloraz Sabków działających do działających jako przyciski papierowe :-) U mnie 1:3 z tym, że ten działający to stary, niebieski Sabek SSC 72080 kupiony lata temu u Tas'a.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: AST034 »

Hm, zadnego nie spalilem, na Ebandzie chlopaki maja 72150 podkrecone na 190A i juz dlugo jezdza. Musiales felernie trafic na te sygnowane jeszcze logiem sabvotona, kiedy firma zostala zamienione na mqcon, rzeczywiscie jest na ten temat duzo na endlesie. Wrzucam foto mojego sabka dla jasnosci:
Obrazek
grafffik

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: grafffik »

radasss pisze:
17 sty 2020, 9:14
Gratki za wybitne szczęście. Napisz jeszcze jaki masz iloraz Sabków działających do działających jako przyciski papierowe :-) U mnie 1:3 z tym, że ten działający to stary, niebieski Sabek SSC 72080 kupiony lata temu u Tas'a.
260 działających na 8 spalonych przez nasze eksperymenty
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: radasss »

Co do awarii jednego to mogę się przyznać, że być może z mojej winy - mosfet'y i ścieżki PCB odparowały, ale dwa kolejne działały i nagle bez żadnych fajerwerków dostały zwarcia na szynach zasilania procka. Mosfet'y są dobre, żadnych zwarć halli, manetki, etc. nie było. Na sterowniku KLS 7230 machina jedzie , aż miło. Niebawem montuję KLS 96601- 8080i. Jak nie dowalą za dużo na cle to w 3,5 kPLN się zmieszczę.
grafffik - a jak próby z ASI ?
Ostatnio zmieniony 17 sty 2020, 9:44 przez radasss, łącznie zmieniany 1 raz.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: AST034 »

grafffik pisze:
17 sty 2020, 9:38
radasss pisze:
17 sty 2020, 9:14
Gratki za wybitne szczęście. Napisz jeszcze jaki masz iloraz Sabków działających do działających jako przyciski papierowe :-) U mnie 1:3 z tym, że ten działający to stary, niebieski Sabek SSC 72080 kupiony lata temu u Tas'a.
260 działających na 8 spalonych przez nasze eksperymenty
Graffik do ilu amp DC i fazowego doszliscie na 72150 unlocked tak zeby sie nie spalil? Przyda sie na przyszlosc :D
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: radasss »

Jest gdzieś dostępny schemat ideowy Sabka ?
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

Tak, instalowałem według instrukcji Tasa. Błędów już nie wywala, świeci tylko czerwona dioda, na manetkę reaguje. Komputer dalej nie widzi, sprawdzane na 2 z win 10 64. Musze gdzieś dorwać takiego ze starszym systemem i sprawdzić czy tam wykrywa. Od chinoli też instalowałem usb drive i to samo. Grunt że działa bez ustawień ale z tego co czytałem to lepiej chyba tak nie jeździć bez skonfigurowania
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: AST034 »

Marcin pisze:
17 sty 2020, 10:16
Tak, instalowałem według instrukcji Tasa. Błędów już nie wywala, świeci tylko czerwona dioda, na manetkę reaguje. Komputer dalej nie widzi, sprawdzane na 2 z win 10 64. Musze gdzieś dorwać takiego ze starszym systemem i sprawdzić czy tam wykrywa. Od chinoli też instalowałem usb drive i to samo. Grunt że działa bez ustawień ale z tego co czytałem to lepiej chyba tak nie jeździć bez skonfigurowania
Nie, bo sterownik nie wie ile jest par magnesow. Sprobuj najlepiej na XP 32bit, ja zakupilem do tego celu specjalnie starego laptopa za £10, sterowniki weszly od razu, konfiguracja bez problemu.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2053
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Tooropek »

Wyłącz w win10 podpisywanie cyfrowe sterowników i uwierzytelnianie z zewnętrznych źródeł. Ustawisz to w menu serwisowym windowsa, tutoriale sa na YT. Wtedy zainstalujesz sterownik albo z instalatora albo z menedżera urządzeń.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

ok. Dzieki biore sie do roboty
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

Zadziałało. Jest komunikacja. Ale sprawa nie spotykana. Nie miałem drugiego takiego przewodu, ale miałem przedłużkę usb 2 metry od rekordera do kamery i przez ten kabel działa. Dziwne bo do laptopa mam podpięty dalej ten sam przewód co wcześniej, tylko tyle że go przedłużyłem do sabka 2 metry tym od kamery. HA !
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: ap0f1s »

Problem z komunikacją zależy też od chipsetu na płycie głównej, U siebie w warsztacie na kompie strasznie wolno łączy i aktualizuje dane znowu na innym działa od razu po połączeniu. Po wymianie płyty głównej działa elegancko. Miałem też problem, że nie można było się w ogóle połączyć albo trwało to wieki. Taki urok układów na bazie ch340.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: AST034 »

Marcin pisze:
17 sty 2020, 11:26
Zadziałało. Jest komunikacja. Ale sprawa nie spotykana. Nie miałem drugiego takiego przewodu, ale miałem przedłużkę usb 2 metry od rekordera do kamery i przez ten kabel działa. Dziwne bo do laptopa mam podpięty dalej ten sam przewód co wcześniej, tylko tyle że go przedłużyłem do sabka 2 metry tym od kamery. HA !
A nie wpinales czasem kabla odwrotnie? Grubsza czesc do portu usb komputera, ciensza do sterownika. Inaczej nie zadziala.
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

Nie. Wpinałem też na dwa sposoby żeby się upewnić. Już poustawiałem i potem jeszcze wrócę do ustawień żeby zwiększyć w polach bo tak skromniutko dałem na początek :)
grafffik

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: grafffik »

AST034 pisze:
17 sty 2020, 9:44
Graffik do ilu amp DC i fazowego doszliscie na 72150 unlocked tak zeby sie nie spalil? Przyda sie na przyszlosc :D
sam doszedłem ostatnio do 200A z B, fazowego nie pamietam. osobiście uważam, że jest potencjał na więcej ale jak wystrzeli do trzeba uważać :D
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

Obrazek

Odezwę się jeszcze w tym wątku żeby nie zakładać nowego tematu. Problem polega na tym że sterownik pracuje w trybie dc limit current (1zakladka), czyli ogranicza się do tego ustawienia. W zakladce TEMP wylączenie Motor Temperatur Sensor nic nie zmienia, jedynie przestaje wyświetlać temperaturę silnika. Dodam że wolałbym jeździć na tym co ustawione w Boost dc current(1zakładka) i ewentualnie gdy temperatura podskoczy wtedy mógłby wskoczyć na Dc limit current (ustawił bym wtedy 30A) a tak dla bezpieczeństwa mam tylko 70A żeby go nie przegrzać. Przewodów z drugiej kostki nie mam podłączonych tj, reverse, brake, 3speed, bo mi to nie potrzebne. Myślałem jeszcze żeby zlutować przewody na ten 3speed i wtedy może sterownik załączy się na normalną jazdę ale wydaje mi się że to nie logiczne.
Załączniki
sabvotonconfig333.jpg
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: pumexior »

Wygląda na to, że masz podobny przypadek jak ja. Sterownik również z niewiadomych przyczyn pracował na dc limit current pomimo iż odczyt temp był prawidłowy. Ostatecznie zrezygnowałem z tej funkcji czyli ustawiłem limit tak jak boost. Sabek i tak się nie nadaje do zabezpieczania silnika, ja korzystam jedynie z pomiaru tzn w czasie jazdy czasami odpalam aplikacje na tel i sprawdzam temperaturę, a zabezpieczenie silnika jest zrobione klasycznie, przez wyłącznik termiczny w silniku. I Ciebie chyba też to czeka :) Swoją drogą to chyba nie każdy sabek tak ma, w niektórych ta funkcja chyba działa poprawnie.
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

Rozumiem Pumexior.
1.Jaki nadajnik podłączyłeś w usb sterownika żeby czytać na telefonie?
2.Czy aplikacja działa na OS i android?
3.Ile mogę ustawić w Boost, aku mam 20s17p z sonyVTC5 i bms 120A.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: pumexior »

1. Jedyny jaki można tzn adapter bluetooth dedykowany do sabka, dokładnie taki https://pl.aliexpress.com/item/32812220 ... b201603_53
2. Nie powiem Ci w tym momencie czy na ios jest aplikacja, na androida jest, tylko trzeba pamiętać, że nie ma tych wszystkich ustawień, które są w programie na pc.
3. Wygląda na to, że ograniczeniem w Twoim przypadku jest bms, czyli na pewno nie przekraczaj 120A i ustaw raczej mniej, bo sterownik może pociągnąć nieco więcej niż ustawiłeś.
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: sabvoton72150 problem z usb

Post autor: Marcin »

ok dzięki. To chyba zostawię te ustawienia tak jak jest. A jak kupię adapter bluetooth to wpisze w dc limit 100A i będę obserwować temperaturę. Dziwi mnie tylko że BMS ma po dwa gniazda xt90 a ma tylko 120A.
ODPOWIEDZ