Bionx 2 generacja przeróbka jaki sterownik 60v czy 48v?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
czerczil
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2020, 0:53

Bionx 2 generacja przeróbka jaki sterownik 60v czy 48v?

Post autor: czerczil »

Witam zakupiłem silnik taki jak w temacie zamierzam go przerobić na zewnętrzny sterownik.
Moje pytanie brzmi jaki sterownik mi polecicie do tego silnika chciałbym coś mocnego aby już nie ingerować w konstrukcje całego ukladu po jakimś czasie jak zabraknie mi mocy ?
Zależy mi głównie na prędkości jak najszybszej oczywiście i jaka mogę uzyskać max ? na dobrej jakości damce koło 28 konstrukcyjnie delikatnie będzie wzmocniona i amortyzowana.
Drogi na jakich będę się poruszał to napewno nie miasto tylko boczne drogi bez samochodów bez dziur i zadko uczęszczane przez samochody.
Fajnie jak by ktoś może z was miał do od sprzedania jakieś części jakue będą mi potrzebne a zchęcią bym kupił?
A więc jaki ten sterownik 60v czy 48v ile AMP i jakie mniej wiecej prędkości na danych sterownikach z góry dzięki za odpowiedź :) w budowie bateri pod dany sterownik też bym potrzebował porady mój kuferek będzie mieścił około 200 ogniw jak i spis potrzebnych mi zeczy do złożenia tego rowerka to znaczy czujnik PAS jakiś wyświetlacz manetka i te sprawy. Jestem mile zainteresowany jeśli ktoś chce się pozbyć elementów potrzebnych mi do złożenia tej układanki chętnie odkupię :)
Zdjęcie silnika wraz z felga- https://zapodaj.net/295e2a4c9163b.jpg.html
Ostatnio zmieniony 06 cze 2020, 4:30 przez czerczil, łącznie zmieniany 1 raz.
ervinste1411
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2020, 9:15

Re: Bionx 2 generacja przeróbka jaki sterownik 60v czy 48v?

Post autor: ervinste1411 »

Siemka. Jestem swierzy w temacie i mogę się mylić, ale z tego co ja się orientuje to 1V = 1Km/h
mari888
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:29

Re: Bionx 2 generacja przeróbka jaki sterownik 60v czy 48v?

Post autor: mari888 »

Ja mam 48V z bionx, sterownik 30A ale prawie nigdy nie jedze na max wspomaganiu bo to rower miejski, kolo 28 cali, predkosc max kolo 50 Km/h, tego co mowia to 30 A to max dla tego silnika, ja nie testowalem wiecej, nie wiem tez jak silnik znosi taki prad przez dluzszy moment np pod gore, nie widzialem tez konstrukcji na bionx 60V
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Bionx 2 generacja przeróbka jaki sterownik 60v czy 48v?

Post autor: Zxc843 »

moj bionx krecil koło 0,7km/h z 1V
KRAKÓW
czerczil
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2020, 0:53

Re: Bionx 2 generacja przeróbka jaki sterownik 60v czy 48v?

Post autor: czerczil »

DIeki Wielkie za odpowiedź :) temat uważam za zamknięty zakupiłem już sterownik i jestem w trakcie przeróbki silnika. :)
ODPOWIEDZ