Jakość ramy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Jakość ramy

Post autor: Pirat »

Czy taka rama nadaje się do konwersji na mid-a? To chyba jedne z ram, które można w miarę tanio zakupić, czy też lepiej celować w coś lepszego? Widelec na pewno do wymiany, nie wiem też czy tylny amortyzator też się nadaje?
Załączniki
Screenshot_20200519-083221.png
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Jakość ramy

Post autor: Tooropek »

Szczerze na Twoim miejscu nie interesował bym się tym rowerem. Starocie na starym osprzęcie w starych standardach nie pozwoli Ci nawet na zamontowanie normalnego amortyzatora. Patrz na mostek i kierownice jakie to antyki.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Jakość ramy

Post autor: Goliath »

... do tego v-brake i brak możliwości zainstalowania tarczówek
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Jakość ramy

Post autor: verre »

Goliath pisze:
19 maja 2020, 17:28
... do tego v-brake i brak możliwości zainstalowania tarczówek
pozwolę sie nie zgodzić, tarczówki nie mają nic wspólnego z satysfakcji jazdy ebajkiem :P mój pierwszy na Vbrake, spokojnie dawał rade 8-)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Re: Jakość ramy

Post autor: Pirat »

O hamulce mi nie chodzi bo obecnie mam vbreake i dają radę, bardziej chodzi mi o amortyzację.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Jakość ramy

Post autor: Goliath »

verre pisze:
19 maja 2020, 20:23
pozwolę sie nie zgodzić, tarczówki nie mają nic wspólnego z satysfakcji jazdy ebajkiem :P mój pierwszy na Vbrake, spokojnie dawał rade 8-)
Nie twierdzę że V-brake jest gorszy od tarczówki... sam pomykam przekładniówką na V-brake i sobie je chwalę :mrgreen:
Chodziło mi... o patrzenie przyszłościowo /czytaj. rozwojowo/ na daną ramę przed zakupem.
Wolałbym już szukać ramy nawet z V-brake-ami... :roll: ale możliwością zamontowania tarczówek ;) w przewidzianych przez producenta dedykowanych mocowaniach. :mrgreen:
grafffik

Re: Jakość ramy

Post autor: grafffik »

Tooropek pisze:
19 maja 2020, 15:35
Szczerze na Twoim miejscu nie interesował bym się tym rowerem. Starocie na starym osprzęcie w starych standardach nie pozwoli Ci nawet na zamontowanie normalnego amortyzatora. Patrz na mostek i kierownice jakie to antyki.
Pirat nie przejmuj się. Bajk jest spoko. Niektórzy wyżej *upe mają niż wiadomo co.
Jeżeli Ci się podoba, widzisz potencjał -wchodź w temat. liczą się tylko Twoje chęci - nikt za Ciebie tego nie zrobi, a to co się nauczysz po drodze - nikt Ci nie odbierze. Przez takich użytkowników jak cytuje powyżej.. sam wiesz jak to jest ich słuchać. Na szczęście reszta z nas jest bardziej normalna
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Re: Jakość ramy

Post autor: Pirat »

Obecnie mam starego Scott Yecora z tsdz2, ale w stanie nienagannym tyle że brak amorka z tyłu. Poczekam, może trafi się okazja na jakąś kone. Parcia nie mam.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Jakość ramy

Post autor: tas »

Pirat, fajnie, ze nie starasz aie budowac na huuuraaaa, mozliwosci napedu musza isc w parze z mozliwosciami roweru. Wiekszosc tu obecnych jednak mysli o fulu nie najtanszym jako tym docelowym rowerze i zdecydowanie lepiej jest nie budowac na tym sentymentalnym sprzecie tylko zlowic jakas uzywke z olx pokroju wspomnianej kony
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Re: Jakość ramy

Post autor: Pirat »

Takie to oto, celuję w fulla najlepiej kona i napęd BBSHD. Może kiedyś. Foto z montażu, teraz kable i wszystko inne wkomponowane.
Załączniki
IMG_20200502_112238.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
ODPOWIEDZ