Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: Miklas »

Witam, zastanawiam się jaki sterownik zamówić pod silnik bionxa 1 gen. Czy warto dopłacić do sabvotona mini względem Kt sinus ?
Do sabvotona nie ma chyba wyświetlacza i nie da się podłączyć PAS, zaś KT+wyświetlacz to już nie daleko do sabka. hmm

Rower do przeróbki to będzie giant revel 29', bateria 13s8p lub 13s10p, celem są dalsze wycieczki z dopedałowaniem i jakieś 100km zasięgu.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: GrzegorzS »

Kt sinus będzie odpowiedni.
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: maciek72 »

Też polecam KT jeżdże od kilku lat i sobie bardzo chwale.Nie jeździłem na sabku więc moja opinia może nie być miarodajna ale KT jest spoko i ma sporo możliwości ustawienia bika pod własne preferencje.
MACIEK
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: Miklas »

Hmm kusi mnie ta możliwość zaprogramowania pewnych rzeczy typu prąd maksymalny, napięcie odcięcia itp. czy w KT sinus też się da te dwie rzeczy ustawiać ? No i wrażenia z jazdy, fajnie jakby się odezwał ktoś kto miał okazję na obu pośmigać. I jeszcze jest sprawa z tymi KT taka, że te wartości na np. nexunie to prądy maksymalne a nie nominalne dla nich ? czyli na takiego bionxa trzeba by KT45A(chyba 22 nominal)?
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: GrzegorzS »

To prądy maksymalne sterownika, 45a dla tego silniczka to za dużo, szukaj coś ok 20A do 25A
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: Miklas »

no celowałem właśnie w jakieś 30A, żeby w maxie było 1500W, pytanie czy taki sterownik 45A można ograniczyć do tych 30? Jestem elektronikiem i mam lekkie zboczenie na punkcie tego żeby układy nie pracowały w swoich maksymach ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: tas »

jaki jest sens kupowac sterownik za 500 zela a potem go spowalniac do poziomu sterownika za 250zl?
jesli masz wolne kilkaset zl na wydanie to zmien ten maly i slaby silnik na normalny a nie kupuj po taniosci silnik bo jak go przegrzejesz i spalisz to stracisz i silnik i sterowik...
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: Miklas »

W sumie racja, więc który model KT sinusa proponowałbyś?
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: Miklas »

kolega w dziale sprzedam ma "Sterownik KT Sinus 60V 45A + LCD KT3" da to radę operować na baterii 48V i da się skręcić moc żeby nie spalić silnika?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: Yasiu77 »

Wyświetlaczem da się moc "skręcić" o ok połowę. https://ebike.nexun.pl/kt-lcd3-i-sterow ... ment-20797
Awatar użytkownika
pk999
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 30 mar 2019, 16:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: pk999 »

Miklas pisze:
29 maja 2020, 10:23
kolega w dziale sprzedam ma "Sterownik KT Sinus 60V 45A + LCD KT3" da to radę operować na baterii 48V i da się skręcić moc żeby nie spalić silnika?
On nie odpali na 48v, to sterownik dla 16s.
Slaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 17:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: Slaw »

tas pisze:
28 maja 2020, 23:01
jaki jest sens kupowac sterownik za 500 zela a potem go spowalniac do poziomu sterownika za 250zl?
jesli masz wolne kilkaset zl na wydanie to zmien ten maly i slaby silnik na normalny a nie kupuj po taniosci silnik bo jak go przegrzejesz i spalisz to stracisz i silnik i sterowik...
Jeżeli w silniku jest zamontowany czujnik temperatury i bimetal na 120-135C to stanowi zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika i jego spaleniem. Z silnika Bionxa 1 gen można sporo wyciągnąć i taki słaby nie jest, oczywiście ciągłej mocy poziomu 2kW nie wyciągnie ale do jazdy wystarczy w zupełności.
Sterownik można kupić lepszy i zawsze go można wykorzystać w innym projekcie albo sprzedać w ostateczności.
Niedawno można było kupić ML7245 za 199zł ale już ich nie widzę. Gdzie prąd jego jest około 30A wg użytkowników.
Możesz skontaktować się z barmalem on sprzedaje swojej produkcji jak ulepszona wersja X2, dużo ustawień z smarta.
Mam identyczny silnik zapleciony w 26, sterownik blokowy 30A bateria 13s około 650Wh i silnik zaledwie letni jest podczas mojej jazdy, choć go nie katowałem bez pedałowania po górkach.
Awatar użytkownika
spinusss
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:34
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: spinusss »

Bionx 1 to bardzo dobry silnik, świetnie spisuje się ze sterownikiem sinus KT ale nie powinien pracować na napięciu powyżej 13S a prąd 20A wydaje się absolutnym maksimum, powyżej nasyca się i szybko niebezpiecznie nagrzewa. W swojej konstrukcji mierzę temperaturę uzwojenia i rdzenia, gdy na zewnątrz wydaje się "letni" wewnątrz może już "skwierczeć". Przy zapewnieniu przez sterownik bezpiecznych warunków pracy bardzo trwały silnik.
Pozdrawiam.
MÓJ POJAZD:viewtopic.php?f=30&t=3465 S-Crash_&_Bionx
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Sabvoton Mini Czy KT sinus do bionxa 1 gen ?

Post autor: chudybws »

Bierz sinusa 30A chwilowego. Mocniejsze na 12 mosfetach są fabrycznie podkręcone i się lubią przegrzewać. Chyba 45A jest dopiero na 18 mosfetach ale aż tyle do bionixa nie potrzeba. Możesz pomyśleć o baterii 14S zawsze to trochę większa prędkość a działa z standardowym sterownikiem KT na 48V/13S
ODPOWIEDZ