Podstawowa przerobka na elektryka

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: szalonyfacet »

Witajcie,

chcialbym zaczac przygode z elektrykami od wlozenia napedu do starego roweru zony ktory jets w szopie. Kolo to 26x1.90 rower bedzie wtylko na niedzielne wypady po parku czy nad jeziorem. lacznie pewnie nie wiecej jak 50km wiecbateria i silnik nie musza byc mocne.

Jaki jest najprostszy sposob na to zakladajac ze moze mi to nie wyjsc ewentualnie moge porzucic projekt wiec wsadzenie w niego kilku tysiecy na gotowy zestaw do konwersji raczej chcialbym ominac.

Myslalem o kilku roziwazaniach:

1. Gotowe kolo + sterownik i bateria, ale tutaj chyba nie zmieszcze sie w okolicy tysiaca, nawet jak bateria bedzie 9-10 Ah bo chyba wiekszej nie potrzeba.

2. kupic uzywany rower i przelozyc silnik i baterie lub dokupic bo wiekszosc bez baterii jest, ale tutaj nie wiem czy da sie z takich elektrykow jak Gazelle czy inne przelozyc silnik.

3. kupic jakis nowy/uzywany silnik i samemu dolozyc sterownik i baterie., ale czy tu nie ma za duzo miejsca do pomylki. np. sterownik zly, czy bateria nieodpowiednia.

Co poradzicie?
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: miki »

Napisz do Glebora, pogadajcie, zorientujesz się w rozwiązaniach i cenach.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: cyklista »

Najprościej i w sumie najtaniej kupić zestaw na przednie kolo
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: glebor »

Cześć. Możesz wybrać zestawik ode mnie za 950zł na kasecie, silnik dobrej jakości. Vmax 32km/h.
W sprawie akusów mam klocki 5S10P 2 sztuki to koszt ok 750zł i masz 36V 28Ah i BMSa w cenie :D -> mam tylko takie pakiety, ale wychodzą naprawdę rozsądnie cenowo -> ogniwa depakiet, ale są dość równe sanyo BL, więc też dość dobrej klasy.

I masz bankowy zasięg ze 100+ km :)

Mam też pakiet na półce 10s3p na sanyo GA z BMSem i też będzie kosztować 700zł :/ ale taki klocek na 100 ogniwek na bagażnik, jak chcesz, to złoże w dobrej kwocie, bo mam pozgrzewane gotowce prosto z BMZtu...

Jak chcesz taniej, to można kupić zestawik + jeden klocek 5s10p i rozszlifować ogniwka we własnym zakresie i możesz podpiąć BMSa z tego filmiku, ale roboty jest sporawo z nim. Koszt ogniw 4zł/szt do samodzielnego depakietażu. Ogólnie depakiet gonię tylko za granicę i wszystkie akusy robimy na nowych GA z NKONa; ale ostatnio wpadła mi partia BLek do budowy pakietów dla osób, które szukają właśnie dużych oszczędności na pierwszej konstrukcji.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Re: Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: szalonyfacet »

Hej,
czy silnik jest juz wplecionyw kolo czy samemu musze wpelsc?

?? czy ma w zestawie sterownik?
jaki to silnik jak mozesz powiedziec.. moge sie zglosci na pw jak chcesz tez.

te ogniwa super, bo nawte jakbym chcial mniejsze to nie wyjdzie duzo taniej a zasieg wysmienity
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: slow »

Może chcesz cały fabryczny rower elektryczny.
Znajomemu przerobiłem i ten co jeździł wcześniej mu niepotrzebny. Stan BDB, ma go od nowości, męska rama, koła 28cali, przebiegu to nawet z 1000km nie ma. Cena koło 1800.
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Re: Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: szalonyfacet »

z checia, ale to jest dla zony i ona ma taka wygieta rame jak w holenderskich czy tych typowo damskich rowerach sie stosuje.
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Re: Podstawowa przerobka na elektryka

Post autor: szalonyfacet »

Witam,

temat nieaktualny. nawinal mi sie na olx Lovelec z silnikiem bafanga 24v/250w. Bateria juz trzyma tylko do 30-40km, ale dla mnie to wystarczy jako baza do pozniejszych przerobek, bo potem wystarczy go wrzucic na 36v czy zmienic chcoazby same ogniwa i juz jest ok.

dzieki za wszelka pomoc.
Pozdrawuiam
ODPOWIEDZ