KT36/48SVPRC, 36-48V, 30A (sinus) a stacyjka

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kiwix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2020, 6:42
Lokalizacja: Rotterdam

KT36/48SVPRC, 36-48V, 30A (sinus) a stacyjka

Post autor: kiwix »

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum , jak również pierwsze podejście to własnoręcznej przeróbki roweru na elektryka. Ciągle jeszcze czekam na zamówioną skrzynkę wraz z bateryjką, więc póki co mam jeszcze czas by kolejny raz wszystko przemyśleć , poczytać, poszukać. Mam zakupiony sterownik KT36/48SVPRC, 36-48V, 30A (sinus) i jakoś nie widzę wyprowadzonego z niego przewodu do przycisku on/off.
Czy można Was prosić o informację jak zrealizować tą funkcję. !?
Dodatkowo chciałbym zamontować ( jeszcze nie wiem gdzie i jak ) tradycyjną stacyjkę na kluczyk , bo jak znam życie to moje dzieciaki nie opanują potrzeby naciskania na guziczki.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: KT36/48SVPRC, 36-48V, 30A (sinus) a stacyjka

Post autor: tkoko »

Przewód on/off sterownika masz wyprowadzony w złączce wyświetlacza (niebieski kabelek);

https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/kt36- ... -30a-sinus

Dodatkową stacyjkę możesz zainstalować na wspomnianym wyżej niebieskim przewodzie, wówczas praktycznie wyłączasz tylko wyświetlacz/sterowanie. Drugi sposób odłączający baterię od sterownika realizujesz na przewodach bateria > sterownik. Tutaj potrzebujesz albo stacyjki wysokoprądowej, albo dodatkowego przekaźnika.
kiwix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2020, 6:42
Lokalizacja: Rotterdam

Re: KT36/48SVPRC, 36-48V, 30A (sinus) a stacyjka

Post autor: kiwix »

Dzięki za odpowiedź, istotnie nie zauważyłem tego. Czyli jak mniemam wystarczy wpiąć przycisk on/off na niebieski kabelek pomiędzy wyświetlaczem a jego odpowiednik w sterowniku . czy tak
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: KT36/48SVPRC, 36-48V, 30A (sinus) a stacyjka

Post autor: tkoko »

kiwix pisze:
04 lip 2020, 8:35
....... Czyli jak mniemam wystarczy wpiąć przycisk on/off na niebieski kabelek pomiędzy wyświetlaczem a jego odpowiednik w sterowniku . czy tak
Zapewne lepiej będzie założyć stacyjkę/przełącznik on/off na przewód zasilający wyświetlacz (czerwony). Wówczas wyłączasz zarówno wyświetlacz, jak i sterownik. Przy stacyjce na niebieskim przewodzie, wyłączysz sterownik, ale wyświetlacz prawdopodobnie się włączy. Trzeba by to sprawdzić.
ODPOWIEDZ