Problem z dętkami

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

Witam, jestem posiadaczem silnika bafang 1500W w tylnim kole. Kupiłem go w firmie energy-bike i wszystko jest ok poza tym że mam go od tygodnia a już 2 razy złapałem gumę. Nie powiem silnik jest dość ciężki samo koło z silnikiem waży jakieś 7 kilo. Mam oponę continental ride tour 28 x 1.75 i dętki też Continental conti tube tour 28 all. Ja ważę 90 kg. Za pierwszym razem jechałem po ścieżce rowerowej, a za drugim bo drodze szutrowej. Nic mi się nie wbiło po prostu drobne przetarcia na dętce. Czy to normalne? Dodam że jechałem raczej wolno, około 20 km/h. Może zastosować jakieś lepsze dętki a może opona kompletnie nietrafiona? (Chociaż producent reklamuje ja jako oponę do elektryków).

Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem z dętkami

Post autor: Eryk »

Przy silniku w tylnim kole trzeba pomyśleć o solidnej obręczy plus do tego mocna opona i dętka. Kiedyś budżetowa oponą była CST 1388, robiła robotę w ebajku. Szukaj coś tego pokroju.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z dętkami

Post autor: WojtekErnest »

jakie miales cisnienie w kole ? Blizej 2 czy 4 atm ? Nabijaj mocniej i nie będzie problemu, pod warunkiem ze nie trze szprycha, jest oslona itp
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

A to snejki czy przebicia ? Żadnych zadr na obręczy?
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Problem z dętkami

Post autor: Rychu »

Po pierwsze sprawdź czy wewnątrz obręczy nie ma jakiś ostrych części. Ja musiałem spiłować łączenie obręczy, bo nie było idealne, niby to miejsce przykrywa opona, ale...
Po drugie otwory na szprychy, sprawdzić czy nie ma zadziorów i kupić dobrą opaskę na obręcz.
Po trzecie prawidłowo założyć oponę i dętkę, tak żeby nigdzie dętki nie przyciąć i opona równo siedziała. Można użyć talku dla lepszego poślizgu.
Po czwarte napompować przynajmniej do minimalnego zalecanego ciśnienia, a najlepiej trochę więcej. Przeważnie to około 3 bary. I kontrolować to ciśnienie nie na oko, tylko ciśnieniomierzem, który pokazuje właściwe dane. Mój się wczoraj okazało zaniża o 0,2 bara ;)
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

Osłonkę mam, żadnych zadr nie ma, ciśnienie miałem ustawione 2.2, myślałem że powinno być mniej żeby było miękko?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem z dętkami

Post autor: Eryk »

Przy silniku w kole ciśnienie na maks bo będziesz łapać tzw snejki. Zrób pancerne koło według przepisu a zapomnisz o kapciach.
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

pxl666 pisze:
02 sie 2020, 11:52
A to snejki czy przebicia ? Żadnych zadr na obręczy?
Żadnych, dziurki małe, sory nie wiem co to snejki :(
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

Eryk pisze:
02 sie 2020, 12:45
Przy silniku w kole ciśnienie na maks bo będziesz łapać tzw snejki. Zrób pancerne koło według przepisu a zapomnisz o kapciach.
Mam obręcz od energy-bike wygląda solidnie nawet bardzo, w środku żadnych zadr nie ma.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem z dętkami

Post autor: Eryk »

Snejki to dwa małe otwory w dętce, wygląda jak ugryzienie węża ;). Powstają np po dobiciu kołem do krawężnika itp. przeszkód. U mnie były notoryczne przy silniku w kole. Sytuacja rozwiązała się po zbudowaniu pancernego koła, z utrzymaniem stosownego ciśnienia ;)
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

Eryk pisze:
02 sie 2020, 12:49
Snejki to dwa małe otwory w dętce, wygląda jak ugryzienie węża ;). Powstają np po dobiciu kołem do krawężnika itp. przeszkód.
Nic takiego nie było zwykła małe dziurki jak przy przedarciu. A te opony co mam złe?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z dętkami

Post autor: WojtekErnest »

Napompuj porządnie.... a problem minie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Problem z dętkami

Post autor: AST034 »

Proponuje wyjac detke, wlac do srodka wody po uprzednim odkreceniu wnetrza zaworu, wyplukac az bedzie wyplywala czysta woda, potem (bez suszenia) wylac wode, wlac 80-100ml mleka uszczelniajacego stans, zakladasz detke, pompujesz 4bary i w droge :)
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

Dobra nabiłem 4 bary zobaczymy, jak znowu pójdzie to będę kombinował dalej z tym mlekiem itd. ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z dętkami

Post autor: Zxc843 »

Zobacz czy masz zasłonięte od środka otwory na nyple w obręczy, mogą przecinać dętkę, tak jak wyżej, dobry uszczelniacz i masz spokój ;)
KRAKÓW
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Problem z dętkami

Post autor: Rychu »

Bednarix pisze:
02 sie 2020, 12:41
Osłonkę mam, żadnych zadr nie ma, ciśnienie miałem ustawione 2.2, myślałem że powinno być mniej żeby było miękko?
Sprawdziłem i opona ma podane zalecane ciśnienie od 3,1 do 4 bar.
Więc wychodzi, że miałeś za małe ciśnienie o cały 1 bar, a to już sporo.
Przypuszczam, że po napompowaniu do 4, o których wspominasz, będzie dobrze :)
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

Zxc843 pisze:
02 sie 2020, 17:34
Zobacz czy masz zasłonięte od środka otwory na nyple w obręczy, mogą przecinać dętkę, tak jak wyżej, dobry uszczelniacz i masz spokój ;)
Mam, zakładałem osłonkę sam. Co do tego ciśnienia to może faktycznie bo czułem takie lekkie ślizganie opony jak skręcałem albo przechylałem się na bok, ale byłem przekonany że jak będę miał mniej powietrza to na dziurach bedzie miękko i przyjemnie :).
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Problem z dętkami

Post autor: AST034 »

Bednarix pisze:
02 sie 2020, 21:39
Zxc843 pisze:
02 sie 2020, 17:34
Zobacz czy masz zasłonięte od środka otwory na nyple w obręczy, mogą przecinać dętkę, tak jak wyżej, dobry uszczelniacz i masz spokój ;)
Mam, zakładałem osłonkę sam. Co do tego ciśnienia to może faktycznie bo czułem takie lekkie ślizganie opony jak skręcałem albo przechylałem się na bok, ale byłem przekonany że jak będę miał mniej powietrza to na dziurach bedzie miękko i przyjemnie :).
Po to masz amortyzatory :)

Ja w przednim kole mam 5.1 bar :)
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Problem z dętkami

Post autor: chudybws »

Dla potomnych.

W 28" to się nie sprawdzi ale jak ktoś kiedyś będzie szukał rozwiązania do 26" to polecam dętkę moto 21x3". Na allegro taką dętka Awina 15zł, przy 3 sztuki za 45zł z wysyłką Smart czyli tyle do jedna dętka do DH. Brać z długim prostym całym metalowym wentylem chyba TR-4. U mnie trzymają ciśnienie. Od czasu montażu brak problemów z dziurami nawet na ciśnieniu 2,5bara.
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

AST034 pisze:
02 sie 2020, 21:52
Bednarix pisze:
02 sie 2020, 21:39
Mam, zakładałem osłonkę sam. Co do tego ciśnienia to może faktycznie bo czułem takie lekkie ślizganie opony jak skręcałem albo przechylałem się na bok, ale byłem przekonany że jak będę miał mniej powietrza to na dziurach bedzie miękko i przyjemnie :).
Po to masz amortyzatory :)

Ja w przednim kole mam 5.1 bar :)
Nie mam amorka z tyłu. Mam za to sztyce suntour ncx, która szczerze polecam ludziom którzy jeżdżą niezbyt wyczynowo, nieźle tłumi nierówności i dziury na drogach.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

chudybws pisze:
03 sie 2020, 12:25
Dla potomnych.

W 28" to się nie sprawdzi ale jak ktoś kiedyś będzie szukał rozwiązania do 26" to polecam dętkę moto 21x3". Na allegro taką dętka Awina 15zł, przy 3 sztuki za 45zł z wysyłką Smart czyli tyle do jedna dętka do DH. Brać z długim prostym całym metalowym wentylem chyba TR-4. U mnie trzymają ciśnienie. Od czasu montażu brak problemów z dziurami nawet na ciśnieniu 2,5bara.
One nie będą wielokrotnie cięższe?
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Problem z dętkami

Post autor: chudybws »

Jak są szersze i grubsze to muszą być cięższe. Zważe jutro ile waży bo mam jeszcze jedną nową. W stosunku do DH różnica raczej duża nie będzie. Może z 500g na dwóch sztukach.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 773
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z dętkami

Post autor: lukk »

do fata założyłem dętkę moto (20x4 - dętka 120/80-16) i to jeszcze wzmacnianą Michelin do crossa/trialu, była ponad 2x cięższa niż zwykła fatowa rowerowa i mega gruba. A i tak kamyczek wbity w bieżnik opony dał jej radę po ~150km :) Teraz testuję opaskę antyprzebiciową.
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z dętkami

Post autor: pape »

Na razie jeżdżę jeszcze firmowym ecobikem, fabrycznie napompowanym też 28/1.75. Pierwsza guma - oślepiony przez słońce wjechałem na wysoki krawężnik. Potem już poszło, w pół roku tak ze 4 razy. Najpierw za mało pompowałem. Potem pompką z Lidla z manometrem niby 4 bary. I ch...
Teraz kupiłem elektryczny kompresor rowerowy i twardość opony zdecydowanie większa .
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Problem z dętkami

Post autor: Rychu »

Tak jak pisałem, warto sprawdzić poprawność wskazań manometru.
A dopompować do wysokiego ciśnienia najlepiej na stacji benzynowej ;)
Bednarix
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 12:16

Re: Problem z dętkami

Post autor: Bednarix »

Mam taki kompresor xiaomi mały ale daje radę. Co do poprawności wskazań ciśnienia nie jestem pewien, ale nabiłem 4 bary to opona jak skała twarda. A zapytam Was tak trochę z innej beczki, montowalibyście może do takiego zestawu jak mój na tylnim kole fotelik dziecięcy? Dodam że ważę 90 kg a córeczka 12 kg. Lepiej odpuścić bo strach że rower pęknie czy montować śmiało?
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Problem z dętkami

Post autor: chudybws »

Dętka rowerowa 26"x1,75-2,1" 190g
Dętka moto 19"x3" 380g
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

chudybws pisze:
06 sie 2020, 17:34
Dętka rowerowa 26"x1,75-2,1" 190g
Dętka moto 19"x3" 380g
Dzięki
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z dętkami

Post autor: WojtekErnest »

A używacie nasadek na wentyl do bezprzewodowego (po BT) monitorowania ciśnienia w oponach ?
Są fajne do samochodów z monitorami na szybe i zasilaniem z solarów :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
31 paź 2020, 8:28
A używacie nasadek na wentyl do bezprzewodowego (po BT) monitorowania ciśnienia w oponach ?
Są fajne do samochodów z monitorami na szybe i zasilaniem z solarów :-)
Eno chyba przesada...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z dętkami

Post autor: WojtekErnest »

No nie wiem... Nie chodzi o stały monitoring podczas jazdy (chociaż to też mozliwe bo są transmitery do androida) ale masz urządzenie np w garażu, używasz z zoną 2 rowerów, czyli 4 czujników. Przed wyjazdem rzucasz okiem na cisinienia obu rowerów. Nieprzydatne ? Moim zdaniem raczej tak, bo mozna się zdziwić gdy jedno ma 3,5 a drugie 2 atm i tak sie rusza w trasę.
Taki tani przykłąd niby do samochodu ale zasada ta sama.
https://allegro.pl/oferta/4x-czujniki-c ... 9865127868
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 773
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z dętkami

Post autor: lukk »

W sumie może i niegłupi pomysł (na ali takie szpejo $15), czasem tak bywało że rusza się w trasę, a potem jest zastanawianie, podjeżdżanie na stacje i pompowanie, bo niby wyglądało spoko, ale coś jest nie tak :)

Tylko pytanie czy znowu się w paranoje nie popadnie i za każdym razem nie będzie pompować, bo o te 0.2 bara spadło.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

wole podpiąć się pod kompresor w garażu przed wyjazdem ...zresztą zawsze mam na sobie pompkę , te 4 bateryjki pastylki ciekawe ile wytrzymają czasu do zmiany .
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z dętkami

Post autor: WojtekErnest »

Ja tez mam elektryczną pompkę i co jakiś czas dopompowuję 4 koła, ale zawsze odpinając coś schodzi a w czasie eksploatacji tez moze sie zdarzyć ze 1 zaworek jest słabszy itp. Oczywiście pomke ze sobą też mam. Ale z doświadczenia wiadomo że jeśli się jezdzi na miękkiej gumie to o uszkodzenia detek znacznie łatwiej no i wtedy większy kłopot. A tu 'bezinwazyjnie' po prostu widać stan na wyjazd. Bateryjki zapewne na 1 sezon wystarczą. Bazę trzymac stale wyłączoną aby nie szła stale transmisja BT i powinno być ok.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Problem z dętkami

Post autor: maciek72 »

A dla mnie to jakby taczki na budowie wyoposażać w sztuczny horyzont by operator wiedział czy mu pojazd sie nie kładzie na skrzydło.Bo wiadomo że wtedy nie trudno sie wywalić.
MACIEK
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Problem z dętkami

Post autor: maciek72 »

:lol: A dla mnie to jakby taczki na budowie wyoposażać w sztuczny horyzont by operator wiedział czy mu pojazd sie nie kładzie na skrzydło.Bo wiadomo że wtedy nie trudno sie wywalić.
MACIEK
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

maciek72 pisze:
31 paź 2020, 14:11
:lol: A dla mnie to jakby taczki na budowie wyoposażać w sztuczny horyzont by operator wiedział czy mu pojazd sie nie kładzie na skrzydło.Bo wiadomo że wtedy nie trudno sie wywalić.
zgodzę się , za duzo cudowania . zwłaszcza ze akurat ciśnienie w oponach to kluczowo banalna sprawa do utrzymania
Aerso
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 01 lis 2020, 0:41

Re: Problem z dętkami

Post autor: Aerso »

Witam, a co do dętek próbowaliście system bez dentkowy do roweru np. Tubbeless z płynem uszczelniającym?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

Miałem dętki z glutem i plus jest że dziury zaklei ale poważne przecięcie to problem bo glut nie zaklei a jest problem potem z łatką bo rana jest brudna
Aerso
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 01 lis 2020, 0:41

Re: Problem z dętkami

Post autor: Aerso »

Tylko że ty miałeś dętkę ale też jest sam system bez dentkowy który uszczelnia niby koło i nie musisz mieć jej. Macie z tym jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

Aerso pisze:
01 lis 2020, 19:50
Tylko że ty miałeś dętkę ale też jest sam system bez dentkowy który uszczelnia niby koło i nie musisz mieć jej. Macie z tym jakieś doświadczenia?
Tak . Osobiście nie poszedłem w tubeless . Mam kolegę który ma to firmowo i bardzo sobie chwali aczkolwiek niewiem jak tam występują ograniczenia np w masie samego roweru
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Problem z dętkami

Post autor: Dede »

Ja mam u siebie tubliss i bez powietrza idzie jechać nawet szybko tylko uważać należy na dziury i krawężniki żeby nie uszkodzić obręczy.
System trochę wagi ma i obręcz minimum 1,85 na mniejsze obręczy nie pasuje.
Ostatnio nypel pękł i obręcz wykrzywiłem powietrze uciekło z opony i dalej mogłem jechać spokojnie do domu bez problemu.
Ja wagą nie przejmuje jeżdżę ekstremalnie na silniku QS273 wiec system tubliss dla mnie idealny bo pojazd waży mój 87kg a brak transportu i dalego od domu to katastrofa
Ostatnio zmieniony 02 lis 2020, 9:53 przez Dede, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

87 kg i jeździsz bez powietrza na pustej oponie ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Problem z dętkami

Post autor: Dede »

pxl666 pisze:
02 lis 2020, 8:45
87 kg i jeździsz bez powietrza na pustej oponie ?
Tak miałem okazję jechać bez powietrza ale mam u siebie tubliss wiec bez powietrza idzie jechać dalej bez problemu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

A to jest jakaś wkładka że stałego materiału czy pompowana??
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Problem z dętkami

Post autor: Dede »

Jest wkładka ze stałego materiału ochrona a środku jej dętka ciśnienie 100 psi 6,9bar.
Sama opona jest bez dętki i można oponę używać od 0-0,68bar więc małe ciśnienie polecają i można jechać i bez powietrza.

Bez powietrza idzie jechać bo czerwona osłona dociska oponę do obręczy i dodatkowo jest trzymak aluminiowy opony przykreczane wiec opona nie będzie obracać na obręczy.

Naprawa opony jest prosta bo naprawia sie jak samochodzie i bez ścigania opony.
Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z dętkami

Post autor: pxl666 »

Ja widziałem tylko takie wkładki do wyłożenia opony z mlekiem . Ale cena imho zaporowa jak za kawałek pianki
Oba systemy zresztą dosyć drogie jak na zwykłe bujanie . Dętka z glutem 30zl . Łatki topeak bezklejowe 10 zeta ....
Załączniki
Screenshot_20201102-171249_Chrome.jpg
Piotrek7231
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:19

Re: Problem z dętkami

Post autor: Piotrek7231 »

a testowaliście dętkę DH plus druga dętka DH rozcieta na góre. Ja osobiście tak jeżdżę i zero kapci.
mjentos
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2018, 19:08

Re: Problem z dętkami

Post autor: mjentos »

Po 100zł są wkładki antyprzebiciowe Tannus armour https://velove.pl/shop?category%5B%5D=26
Obrazek
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 773
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z dętkami

Post autor: lukk »

lukk pisze:
04 sie 2020, 8:25
Teraz testuję opaskę antyprzebiciową.
I testowałem przez jakieś 700km. Zefal z-liner, tylko dlatego że mieli najszersze (do FATa i tak za wąskie, ale jakoś się udało przykleić do dętki i ustawić na środku). Efekt: wcześniej kapeć na tych oponach po ~100km, teraz spokój. Przy ostatniej wymianie opon (na bardziej zimowe) widziałem, że opona sporo miała takich mikro-przebić od kamyczków zakleszczonych w bieżniku, ale opaska spokojnie zabezpieczyła dętkę.
ODPOWIEDZ