Aku do bafang bbs02

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
DavePL
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2020, 20:14

Aku do bafang bbs02

Post autor: DavePL »

Witam wszystkich
Zachciało mi się ebike'a ale ani że mnie mechanik rowerowy ani elektryk więc musi być gotowy zestaw, myślę o przerobieniu mojego trekkinga giant x sport 2.0. Wstępnie jestem zdecydowany na bbs02, chciałbym kupić z PL bo zależy mi na fakturze, będę wdzięczny za jakieś linki do sprawdzonych sklepów, drugie pytanie to aku, czy jeśli zdecyduję się na zakup z Chin to brać razem z aku od sprzedawcy czy organizować w PL? Ogólnie jestem zaskoczony kosztem takiego aku skoro jedne ogniwo można już kupić poniżej 10zl, więc może w PL da się to taniej ogarnąć?
Jeśli są na forum użytkownicy to będę wdzięczny za wszelkie informacje dot zakupu jak i eksploatacji.
EDIT: Jaka pojemność aku pozwoli mi na przejechanie 80km , lekko pagórkowatego terenu ?
Zębatkę dobieram wg tego jaką mam największą aktualnie w rowerze?
Dzięki
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 774
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Aku do bafang bbs02

Post autor: lukk »

Hej,
Wystrzegałbym się aku z Chin. Niby może toto działać i być w miarę tanie, ale jak rozbierzesz to się okaże, że większość podstawowych zaleceń odnośnie tego aby to było bezpieczne i aby to było zoptymalizowane pod kątem spadków napięć jest olewane.
Możesz sobie zbudować baterię, ale jak podliczysz wszystko (ogniwa, obudowa, koszyki, taśmy kaptonowe, koszulki, podkładki na plusy, BMS, ładowarka...) to pewnie się okaże, że w podobnej cenie kupisz gotową baterię, np. od kogoś z forum (Glebor, Nexun...). Chyba że będziesz wszystko zamawiał z Chin i robił samemu, ale nie liczyłbym na oszczędność większą niż 10-20%.
Co do ogniw, to fakt, za 10zł mozna już świeży i pewny depakiet kupić, ale za niewiele więcej można znaleźć nowe ogniwa, np. LG MJ1 od kolegi Stanek. Przejrzyj forumową giełdę.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Aku do bafang bbs02

Post autor: Tooropek »

* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ