Kasety + przerzutki

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Kasety + przerzutki

Post autor: daniel89 »

Witam,
Do ebike z silnikiem mxus 30H to jakie przerzutki i jakie zebatki polecacie ?
Chodzi mi o to czy 7,8 czy 9 przełożeń na tył i ile na przód z jaką ilością zębów.
Też konkretne modele jakie i dlaczego. Cenowo to raczej osprzęt Shimano Deore bym preferował.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: chudybws »

Tak żeby było minimum 48 a najlepiej 50/52 z przodu i 11 z tyłu. Co do ilości przełożeń to 2 z przodu starczy a z tyłu to według uznania. Sam mam 9 przy wolnej jeździe się przydają ale przy szybszej trzeba zmieniać po 3 na raz bo zanim wejdzie to już potrzebna kolejna.
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: daniel89 »

Taka może być na przód 48/36/26t 10rz?
https://ctbike.pl/shimano-deore-fc-t601 ... zarna.html

Jest jeszcze na 52/36 wersja w tej cenie , ale to chyba tylko do szosowych rowerów - jakieś inne mocowanie niż do górskiego ? - nadmienię że mam ramę CUBE Attention z 2016 roku jeśli to w czymś pomoże.
https://www.goride.pl/korby-rowerowe/sh ... aign-id=20

Co do tylnej kasety to 11 rzędowa zmieści się ? jakaś przykładowa jaką warto kupić ?
Manetki też bym prosił o przykładowe jakie do tego dobrać.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: cyklista »

Przednią dawaj jak największa, chyba że na samej manetce będziesz jeździł i powyżej 40 bez pedałowania. Z tyłu po jaki h... ci 11rz? z takim silnikiem?
8-9 rze montuj tylko rozpiętości dużej 11-42, albo nawet większa jak rzeczywiście będziesz się wspinał powoli pod strome górki (choć tak naprawdę to zalezy co będziesz miał z przodu jako najmniejsza bo nogi plus silnik to ci i tak będzie zrywać przyczepność w terenie a asfalty tak strome nie są
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: daniel89 »

Czy taki osprzęt może być na 10-rzędowy system?
- shimano deore fc-t6010 48/36/26 - mechanizm korbowy przedni
- SHIMANO CS HG50-10 DEORE kaseta 10 rzędów 11-36T - kaseta tył
- przerzutka przód Shimano Deore Shadow RD-T6000
- przerzutka tył Shimano Deore (FD-T6000)
- Para manetek Shimano Deore 3x10 (SL-T6000)
- Łańcuch Shimano Deore (CN-HG54)


Proszę o ocenę czy to się sprawdzi. Jeśli nie to co innego konkretnie.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: Inc0 »

mxus 30H wiec zakładam że moc będzie w okolicach 2kW , silnik bez przekładniowy nie nadaje się do powolnego wspinania pod stromizny bo sie zwyczajnie spali on musi zapier... pod górkę by utrzymać sie w optymalnym zakresie obrotowym jesli bedziesz go katowac na niskich obrotach bo bedzie zamieniać sie w grzejnik wiec troche bez sensu jest w takim rowerze ultra wolne przełożenia oraz w takiej ilosci z włąsnego doswiadczenia ( mam 3x9 a użytkuje z tego jedynie dwa największe blaty i 4najmniejsze zębatki reszta bardzo sporadycznie)jedynym uzasadnieniem dla napedu 3x10rz jest miec to na wypadek braku "prundu"
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: daniel89 »

Rozumiem że 2 zębatki z przodu 48 zębów i 36 zębów wystarczają i z tyłu 8 przełożeń było by optymalne ?
Nie bardzo wiem gdzie taki osprzęt od shimano sprzedają ?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: Inc0 »

na allegro znajdziesz to czego szukasz ale mxus 30h może lecieć max 40-45km/h ( 7x9 wolny nawój) zależnie od napięcia lub nawet ponad 50-60km/h (10x6 szybki nawój). dla Wolnego nawoju spokojnie blat 42 , 44 nawet 48 zębów da ci możliwość realnego wspomagania silnika przy prędkościach maksymalnych , dla szybkiego nawoju można nawet celować w blaty szosowe 48, 50, 52 zęby ofc cały czas rozważam tylko rozmiar największego blatu , z tyłu ile ci sie widzi 7, 8,9,10 tak jak pisałem wcześniej będziesz realnie użytkować tylko kilka zębatek pozostałe sporadycznie, nie wiem czy znajdziesz wersje napedu/przerzutkishimano deore 3x8 acera owszem wystepuje 3x8 napewno deore wystepuje 3x9 -starsza generacja nowsza to 3x10rz. napęd 3x9 mam u siebie bo taki był w rowerze przed konwersja, przerzutki, manetki kaseta i blaty nie musza byc z lini np moja kaseta to jakas sram 9rz , blat 52rz i korba jest szosowy nie shimano, przerzutka przednia shimano ultegra bo tylko ona obsłużyc mogła mój blat 52/42/32 tylna przerzutka to stara deore 9rz łancuch ci mega mocny nie jest niezbedny większość roboty odwali silnik nie ty a jakby było mało to silnik go nie zuzywa jak w midach gdzie jakosć łańcucha jest szalenie wazna ;P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: Kasety + przerzutki

Post autor: daniel89 »

Napięcie zasilania będzie 60V - pakiet 16S . Nawój 7x9 . Sterownik Sabvoton mini . Koło 29 cali. Myślę że 50km/h poleci .
Nie wiem czy pchanie się w blat szosowy 52t jest sensowne. Czy wtedy mocowanie nie trzeba przerabiać ?
Jeśli wystarczy to co podałem wyżej to wolał bym już nie kombinować z przerabianiem. jest tam 48 zębów przód i 10 rzędów na tył więc chyba to wystarczy nawet jak nie będę używal wszystkich przełożeń ? Linia deore jest dużo bardziej wytrzymała od acera , nie chcę brać acera. Minimum deore. Nie wiem jak potem z pedałowaniem w przypadku braku prądu czy będzie dało się wogóle pedałować dłuższy czas. Waga bedzie gdzies pomiedzy 26-30kg.
ODPOWIEDZ