Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: zdzban »

Od kilku dni cieszę się zestawem 1000W zakupionego na Aliexpress.
Przez 3 dni było wszystko OK. potem licznik szybkości i dystans km.Wskazania licznika szybkości pojawiało się po przejechaniu gdzies 200-300m.
Dziś chciałem sobie zwiekszyć w kontrolerze szybkość max z 30 km do 40 km i po przejechaniu nawet 2km nie pokazuje ani szybkości ani dystansu.
Powróciłem do wcześniejszego ustawienia z 40 km do 30 km. ale tez nie pokazuje wskazań. Bawiłem sie potem parametrem C1 ale nic to nie dawało.
Mam 12 magnesów na korbie to C1 ma być ustawiony na 3?
Nie umiem jeszcze ustawić parametr P1, mam ustawione 42 nie wiem czy to jest dobrze.
Na silniku nie ma żadnych oznaczeń wysyłam zdjęcia.
Rozłączałem wszystkie wtyczki odpinałem zasilanie nic nie pomogło, brak wskazań dystansu i szybkości, czyżby coś w silniku cz w kontrolerze?
Załączniki
kontroler KT.jpg
silnik2.jpg
silnik1.jpg
licznik.jpg
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: zdzban »

Dziś zrobiłem sobie krótką wycieczkę, i o dziwo po 2km licznik zaczął pokazywać dystans i szybkość, po zatrzymaniu się licznik pokazuje jeszcze 10km/h, po 2-3 sek spada do zera. Gdy znów się ruszy z miejsca pokazuje od razu. i kat cały czas po zatrzymaniu i ruszeniu. Gdy wyłączy się rower to po ponownym uruchomieniu znów zaczyna się problem czasami wystarczy przejechać 500m aby zaczoł działać licznik, a czasami 2-3km.
Dlaczego tak się dzieje? to jest normalny objaw?
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: verre »

sprawdź czy pokazuje prędkość podczas działania PAS albo manetki, możesz mieć tak, że podczas jazdy bez PASa i bez manetki nie będzie pokazywał predkości i przejechanych kilometrów
😁😁😁😁😁...😁😁😁
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: zdzban »

Jadąc 2-3km trzeba kręcić korbą lub używać manetki a tym bardziej że droga lekko jest pod górkę. Czujnik pas działa bo miga dioda na nim i przy lekkim pedałowaniu już się włącza wspomaganie.
Co mnie dziwi że po zatrzymaniu pokazuje szybkośc 9-10km i po 2-3 sek. dopiero spada do zera, tak jakby działał z opóźnieniem.
Tak jak pisałem wcześniej gdy już pokazuje szybkość i dystans to dopóki się nie wyłączy komputera to zawsze pokazuje szybkość po starcie roweru, po każdym zatrzymaniu.
Gdy się go wyłączy i załączy z powrotem to czasami trzeba przejechac 3km aby licznik się uruchomił. Jak by ktoś robił krótkie odcinki drogi przez kilka miesiecy to przebieg ogólny w km byłby prawie zerowy :D
Czy ktoś może mi pomóc jaką wartośc mam wpisać w parametrze P1?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4986
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: tkoko »

Masz być może podobny problem jak w moim 500C. Po włączeniu wyświetlacza pokazuje się "error code 30H" (błąd komunikacji), i na wyświetlaczu jest dostępne tylko napięcie baterii. Dopiero szybkie ruszenie na najmniejszej zębatce z tyłu, "aktywuje" wyświetlacz, i od tej pory, do wyłączenia wyświetlacza, najczęściej wszystko jest OK, ale już z dwa razy, zdarzyło mi się że wyświetlacz "nabił" mi nawet na postoju kilkaset kilometrów :lol:
Co do wskazywanej prędkości po zatrzymaniu, to każdy wyświetlacz tego typu tak wskazuje (ma opóźnienie czasowe).
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: zdzban »

tkoko pisze:
27 sie 2020, 13:23
Masz być może podobny problem jak w moim 500C. Po włączeniu wyświetlacza pokazuje się "error code 30H" (błąd komunikacji), i na wyświetlaczu jest dostępne tylko napięcie baterii. Dopiero szybkie ruszenie na najmniejszej zębatce z tyłu, "aktywuje" wyświetlacz, i od tej pory, do wyłączenia wyświetlacza, najczęściej wszystko jest OK, ale już z dwa razy, zdarzyło mi się że wyświetlacz "nabił" mi nawet na postoju kilkaset kilometrów :lol:
Co do wskazywanej prędkości po zatrzymaniu, to każdy wyświetlacz tego typu tak wskazuje (ma opóźnienie czasowe).
U mnie żadnego błedu nie pokazuje. Na moje oko to wadliwy będzie wyświetlacz albo kontroler. U ciebie nabija km na postoju za to u mnie nie nabija nawet gdy jadę, dopiero po dłuższym dystansie 2-3km zaczyna się pomiar.
Spróbuje jeszcze reset zrobić do ustawień fabrycznych może to coś zmieni.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4986
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: tkoko »

U mnie, jak nie "zaskoczy" wyświetlacz, również nie mam wskazań prędkości dystansu poziomu wspomagania itd. Dopóki nie zniknie błąd 30H, wyświetlacz pokazuje tylko napięcie, a silnik działa tylko na "fabrycznej/sterownika" mocy PAS'a i manetki. Ten błąd mogę skasować tylko tak jak pisałem wcześniej, wybierając przełożenie 51/11T i szybki start. Ruszenie wolno i z mniejszym przełożeniem (mniejszą mocą silnika), nie "aktywuje" wyświetlacza. Ponieważ po "aktywacji" wyświetlacza dalsze jego działanie jest prawidłowe, wnioskuję że problem polega na tym, że wyświetlacz (do Bafanga), zainstalowany w Yoch'u (klon Bafanga), ma jakąś różnicę w komunikacji wyświetlacz <> sterownik, uniemożliwiającą prawidłową identyfikację silnika (być może chodzi o moc silnika).
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: zdzban »

dziękuje za informacje, będe musiał się do tego przyzwyczaić że pomiar bedzie po przejechaniu jakiegoś odcinka trasy, Teraz zrobiłem krótką trasą i zaskoczył pomiar już po około 1 km. Wywnioskowałem że pomiar raz zaskoczy po przejechaniu 1km a czasami po prawie 3km.
Trzeba się do tego przyzwyczaić po prostu.
Teraz jeszcze pytanie które wcześniej pytałem. Jaki mam ustawić parametr P1 dla tego silnika? jak mam ustawione 42, czy taka wartość jest prawidłowa?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4986
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: tkoko »

zdzban pisze:
27 sie 2020, 20:30
.... Teraz jeszcze pytanie które wcześniej pytałem. Jaki mam ustawić parametr P1 dla tego silnika? jak mam ustawione 42, czy taka wartość jest prawidłowa?
Co do parametru P1, to w instrukcji do silnika powinieneś mieć podaną liczbę magnesów. Bez tej wiadomości pozostaje tylko eksperymentowanie.
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: zdzban »

W tym problem że w instrukcji jest tylko montaż, żadnych danych nie ma. W google też nic nie znalazłem.
Kupiłem go tutaj https://pl.aliexpress.com/item/33008619 ... 5c0fKWjsWQ
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: cyklista »

masz przecież w specyfikacji podane: Magnet Poles: 46
więc tyle wpisuj
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: slow »

a co masz w P2?
marianosum
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:23

Re: Wyświetlacz LCD3 brak wskazań szybkości

Post autor: marianosum »

Wklep według tej tabelki i będzie OK ,miałem to samo
Screenshot_2020-10-30-19-04-03-461_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
ODPOWIEDZ