Pierwszy projekt

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
elMInStER
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2020, 21:29

Pierwszy projekt

Post autor: elMInStER »

Mimo przeczytania dużej ilości informacji na forum wiem, że dalej nic nie wiem :)
Zacznijmy od początku, rower który zamierzam zelektryfikować to Kona DAWG Matic 20", udało mi się przkonać poprzedniego właściciela do odsprzedaży (Pozdrawiam serdecznie :) ). Rower ma służyć przede wszystkim do zabawy, ale nie na samej manetce, jazda mieszana, po asfalcie i leśnych drogach, niewielkie wzniesienia (mazowsze), prędkość max w przedziale 50-60, zasięg na wspomaganiu max 100km, jeśli będzie więcej to nie przeszkadza.
Jestem na etapie wyboru podzespołów, szablon akrzynki gotowy, prawdopodobnie pójdzie do elektrobikes. Ze wstępnych obliczeń wynika, że powinien pomieścić 150 ogniw bez większego problemu, dokładna ilość wyjdzie z gotowej skrzynki i wyboru sterownika, bo chcę, żeby nie wisiał na zewnątrz ramy.

silnik: skłaniam się ku standarowemu MXUS 30H, aczkolwiek gdzieś tam z tyłu głowy chodzi sobie MXUS 3K-Turbo (nie jestem pewny czy wejdzie w widełki i czy jest sens)
akumulator: no właśnie 13s11p, czy lekko podkręcony 14s10p, czy może 16s9p dla 3k-turbo
sterownik: tu pomijając akumulator zaczynam się gubić :P, ale raczej jakiś KT + wyświetlacz, może kiedyś MPe

Jeśli macie jakieś sugestie to śmiało
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Pierwszy projekt

Post autor: Tooropek »

Idz od razu w 16S by prędkości nie zabrakło, do tego sinus 6045 KT z lcd3 a czy silnik wybierzesz 30H czy 3K turbo to i tak będziesz miał frajdę z jazdy i vmax nawet na 30H będzie taki jaki sobie zamierzyłeś. Pamiętaj jedynie o zabezpieczeniu termicznym silnika i sterownika to jedna z dwóch podstawowych spraw które trzeba wykonać od razu przy składaniu roweru. Najlepiej pierwszy zakup silnik i rób skręcaną blokadę osi bo to druga rzecz do zrobienia od razu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu ebajka.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Pierwszy projekt

Post autor: chudybws »

Szukaj silnika QS 35h
elMInStER
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2020, 21:29

Re: Pierwszy projekt

Post autor: elMInStER »

chudybws pisze:
05 wrz 2020, 12:14
Szukaj silnika QS 35h
QS 35h wygląda na bardzo fajny silniczek, ale cena "trochę" przekracza budżet, gdybym budował customa to bym nie żałował funduszy.
Tooropek pisze:
04 wrz 2020, 14:54
Idz od razu w 16S by prędkości nie zabrakło, do tego sinus 6045 KT z lcd3 a czy silnik wybierzesz 30H czy 3K turbo to i tak będziesz miał frajdę z jazdy i vmax nawet na 30H będzie taki jaki sobie zamierzyłeś. Pamiętaj jedynie o zabezpieczeniu termicznym silnika i sterownika to jedna z dwóch podstawowych spraw które trzeba wykonać od razu przy składaniu roweru. Najlepiej pierwszy zakup silnik i rób skręcaną blokadę osi bo to druga rzecz do zrobienia od razu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu ebajka.
Ok to jest jakieś wyjście, ale jeśli zdecyduje się na mxus 30h to czy nie za szybko będzie łapał temperaturę przy 60V i 45A? (termik jest oczywisty) Czy raczej zrezygnować z 30h i jednak wybrać 3k-turbo, ale martwi mnie różnica w szerokości 1cm.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Pierwszy projekt

Post autor: Tooropek »

3K wiadomo nie będzie się grzał przy tej mocy i na płaskim go nie ugotujesz, a 30H może wybić termik przy kilku nagłych startach od zera. Nie skąp groszem to nie będziesz żałował i dokładał kasy zgodnie z przysłowiem "oszczędny płaci dwa razy".
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy projekt

Post autor: elektrotonus »

Ja mam QS 205 35 H, zapraszam na testy ale mam na 20S ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Pierwszy projekt

Post autor: chudybws »

elMInStER pisze:
05 wrz 2020, 14:32
chudybws pisze:
05 wrz 2020, 12:14
Szukaj silnika QS 35h
QS 35h wygląda na bardzo fajny silniczek, ale cena "trochę" przekracza budżet, gdybym budował customa to bym nie żałował funduszy.
Tooropek pisze:
04 wrz 2020, 14:54
Idz od razu w 16S by prędkości nie zabrakło, do tego sinus 6045 KT z lcd3 a czy silnik wybierzesz 30H czy 3K turbo to i tak będziesz miał frajdę z jazdy i vmax nawet na 30H będzie taki jaki sobie zamierzyłeś. Pamiętaj jedynie o zabezpieczeniu termicznym silnika i sterownika to jedna z dwóch podstawowych spraw które trzeba wykonać od razu przy składaniu roweru. Najlepiej pierwszy zakup silnik i rób skręcaną blokadę osi bo to druga rzecz do zrobienia od razu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu ebajka.
Ok to jest jakieś wyjście, ale jeśli zdecyduje się na mxus 30h to czy nie za szybko będzie łapał temperaturę przy 60V i 45A? (termik jest oczywisty) Czy raczej zrezygnować z 30h i jednak wybrać 3k-turbo, ale martwi mnie różnica w szerokości 1cm.
Czy ja wiem czy taki drogi? Glebor ma je mieć pod koniec roku w cenie ~750zł za goły silnik. Mxus 30h będzie się grzał przy 45A. Mam jakąś podróbek w prawdzie ma magnesy 28mm i nawój 8x8 i przy 14s i 43A kilkanaście minut jazdy z start stop na maksa i termik 140° odcina.
ODPOWIEDZ