Nowy slinik 3K Turbo

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kiwix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2020, 6:42
Lokalizacja: Rotterdam

Nowy slinik 3K Turbo

Post autor: kiwix »

Witam Wszystkich

Po przejechaniu ponad 2000 km chyba przyszedł czas na upgrade mojego roweru. Chciałbym wymienić silnik na 3K Turbo ale mam kilka pytań do Was

1. Czy jeżeli obecny silnik 30H wraz z 9cio rzędowa kasetą wchodzi w ramę prawie sam ( no może 1 mm muszę odciągnąć) to czy 3k turbo wraz z wolnobiegiem też wejdzie lub da się wcisnąć

2. Jeżeli tak to jakie parametry parametry jazdy osiągnie na baterii 48v 30 A pakiet 13s10p. Na razie taką baterią chciałbym to zasilić a docelowo potem 60v

3. Rozumie, że po instalacji wolnobiegu mechanizm tylnej przerzutki jest zbędny i należy go zdemontować. Ale czy w jego miejsce stosuje się jakiś inny napinacz łańcucha.

Pozdrawiam
Krzychu
McL
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 6:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy slinik 3K Turbo

Post autor: McL »

ad1. Z wolnobiegiem 1 rzędowym powinno być podobnie, z większym pewnie trzeba lekko rozgiąć

ad2. jeśli zasilasz 30H i 3k turbo podobnym napięciem i prądem to większych różnic nie będzie. To co się zmieni to:
- mniejsze grzanie silnika
- delikatnie mniejsze zużycie energii (do 20%)

ad3. stara przerzutka może być napinaczem
kiwix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2020, 6:42
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Nowy slinik 3K Turbo

Post autor: kiwix »

To się cieszę że wejdzie bez większego rozciągania. Obawiałem się tego. a co to silnika to ten 30H jest 7x6, więc mniemam iż po wymianie na 3k powinien rower jechać szybciej, bo obecnie to max mam 33 km/h no i muszę przyznać że czasami mi brakuje trochę prędkości
Piotrek7231
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:19

Re: Nowy slinik 3K Turbo

Post autor: Piotrek7231 »

w 3k turbo dobrze by było więcej a podać, jeżeli to rower HT to komfort jazdy się pogarsza silnik jest sporo cieższy..
ODPOWIEDZ