Podłączenie halli do sterownika

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
branqu
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 22 lis 2020, 20:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Podłączenie halli do sterownika

Post autor: branqu »

Witam
Buduje bardzo tani rower elektryczny,
Mam silnik sanyo dynamotor oraz sterownik https://pl.aliexpress.com/item/32970972200.html?
Podłączyłem przewody fazowe i silnik ruszył, lecz są pewne problemy. Silnik nie może sam ruszyć z miejsca pod obciążeniem np kierowcy. Kiedy rozpędze go do ok 5-8km/h rusza bez problemu i daje rade pod górki itp. Silnik wibruje i wydaje nieprzyjemne dźwięki i nie może ruszyć. Wyczytałem że może być to wina nie podłączonych halli. Nie chcę nic spalić, wie ktoś może jak to polutować? Dodaje zdjęcia Obrazek

Awatar użytkownika
branqu
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 22 lis 2020, 20:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podłączenie halli do sterownika

Post autor: branqu »

Cześć, ten kontroler ma samonauke, czyli mogę obojętnie jak to podłączyć i sterownik sam to sobie ogarnie? (jak podepne samonauke)
Awatar użytkownika
branqu
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 22 lis 2020, 20:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Podłączenie halli do sterownika

Post autor: branqu »

Jakby ktoś szukał jak podłączyć halle to pomarańczowy (5v) (silnik) do czerwonego w sterowniku, masa w silniku wygląda jak plecionka w przewodach ekranowanych, u mnie była schowana w izolacji i nie mogłem jej zlokalizować ( podpinamy ją pod czarny przewód w sterowniku), reszta nie wiem, u mnie działa z samonauką. Nie podpinałem zielonego przewodu z silnika (jest ich tam 6, a w sterowniku mam 5)
ODPOWIEDZ