Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
DrabClass
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2020, 12:04

Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: DrabClass »

Witam, zwracam się z nietypowym pytaniem. Ze względów zdwrowotnych jestem zmuszony niestety ograniczyć w dużym stopniu aktywność fizyczną, ubolewam nad tym ponieważ jestem wielkim miłośnikiem jazdy na rowerze. Czy rower elektryczny mógłby być dobrą alternatywą, która zredukowałaby wysiłek fizyczny podczas jazdy? Żeby był maksymalnie np. porównywalny do spaceru, żeby nie był dość mocnym treningiem cardio, zwłaszcza, że mieszkam w miejscowości, w której nie brakuje górek. Pomyślałem, że może jazda na najwyższych trybach wspomagania byłaby ok, jednak czy poniżej określonego stanu baterii nie można włączyć już najmocniejszego trybu czy jedynie prędkość, z jaką można jechać jest ograniczona? Na prędkości mi specjalnie nie zależy, priorytetem jest dla mnie wspomaganie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: tkoko »

DrabClass pisze:
17 gru 2020, 12:12
....... Czy rower elektryczny mógłby być dobrą alternatywą, która zredukowałaby wysiłek fizyczny podczas jazdy? Żeby był maksymalnie np. porównywalny do spaceru,.......
Przecież przy manetce nie masz żadnego wysiłku, nawet porównywalnego do spaceru, przynajmniej tak długo jak długo masz wspomaganie.
DrabClass
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2020, 12:04

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: DrabClass »

Przy manetce gazu? Nie odbiera to za bardzo frajdy z jazdy?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: tkoko »

DrabClass pisze:
17 gru 2020, 12:38
Przy manetce gazu? Nie odbiera to za bardzo frajdy z jazdy?
A ktoś Ci każe z tego korzystać :D W sterownikach masz dowolne moce które Ciebie wspomogą, tzw. PAS, lub tryby "Low", "Medium", "High" itd.
DrabClass
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2020, 12:04

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: DrabClass »

Rozumiem, dizęki za odpowiedź :) Nie poznałem się za bardzo jeszcze z zasadą działania rowerów elektrycznych, czy jest podobnie jak w przypadku hulajnóg elektrycznych, że przy np. przy 50% baterii nie można używać jakiejś określonej mocy wspomagania lub trybów? Też nie mam w planach pokonywania jakichś sporych odległości, bardziej do jazdy po małej miejscowości, do 10/20km dziennie, max 30.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: pxl666 »

polecam przejechać się w sklepie na rowerze z napędem mid i hub żeby porównać wrażenia . nic nie zastąpi doświadczenia . skąd jesteś ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: tkoko »

DrabClass pisze:
17 gru 2020, 13:03
.... czy jest podobnie jak w przypadku hulajnóg elektrycznych, że przy np. przy 50% baterii nie można używać jakiejś określonej mocy wspomagania lub trybów? .......
Używać pełną moc można zawsze, nawet w przypadku hulajnogi. Jeżeli jednak w jedna stronę zużyjesz 50% pojemności na pełnej mocy, to jest bardzo prawdopodobne że nie przejedziesz z powrotem takiej samej odległości na pełnej mocy. Tą odległość pokonasz na wspomaganiu właśnie dzięki obniżeniu mocy, jadąc wolniej, ale dalej.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: verre »

DrabClass pisze:
17 gru 2020, 12:12
....... Czy rower elektryczny mógłby być dobrą alternatywą, która zredukowałaby wysiłek fizyczny podczas jazdy? ....
Jak najbardziej tak. Właściwie to też było moim głównym powodem skonstruowania ebika. Polecam bardzo korzystanie ze wspomagania a jak się zmęczysz zbyt mocno to wrócisz sobie z przejażdżki na manetce. Jeszcze tylko może Cie zamęczyć znoszenie i wnoszenie roweru jeżeli mieszkasz w bloku, bo powinieneś wiedzieć, że ebik jednak będzie ważył jeszcze raz tyle co "zwykły" rower.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: scuda »

Jeżeli nie chcesz utracić frajdy z jazdy na rowerze, to polecam rower elektryczny z czujnikiem nacisku i najlepiej bez manetki. Tak jest w fabrycznych konstrukcjach i np. tongshengu tsdz2. O tsdz2 znajdziesz obszerny temat na forum, więc zapoznaj się i sam zdecyduj. Najkorzystniej się przejechać na różnych konstrukcjach.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: WojtekErnest »

Przy problemach kardio zapewne miales juz kontakt z rowerkiem rechabilitacyjnym. Podobnie można traktować ebike, gdzie dozujesz sobie sposob zmęczenia ale dojedziesz 2-3 dalej przy podobnym poziomie zmęczenia.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
roland
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muszę ograniczyć wysiłek fizyczny - E-bike rozwiązaniem?

Post autor: roland »

W listopadzie się rozchorowałem, przeziębienie jakieś takie i osłabienie (ale nie korona), szlag mnie trafiał w domu i spokojnie dawałem rady na manetce z okazjonalnym pedałowanie po 70 km w różnorakim terenie, więcej mnie meczyło wyprowadzenie roweru niż sama jazda tak więc ograniczenie wysiłku fizycznego jest jak najbardziej możliwe, byle by się dobrze ubrać
ODPOWIEDZ