SABVOTON 72150 + GoldenMotor HPM3000

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Dominik
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2019, 7:34
Lokalizacja: Komorzno
Kontakt:

SABVOTON 72150 + GoldenMotor HPM3000

Post autor: Dominik »

Chciałem się podzielić swoim doświadczeniem sparowania silnika GoldenMotor HPM3000 z Sabvotonem 72150.
Trzy dni wyrywałem sobie włosy z głowy bo nie przechodził testu kąta halii tylko wyskakiwał błąd nr13, coś jest z hallami nie tak.
Myśląc, że sterownik kupiłem uszkodzony podłączyłem go do silnika od deskorolki i bez problemu ten silniczek zaczął się kręcić. Czyli sterownik jest dobry ;) Teraz sterownik zwykły blokowy z silnikiem HPM3000 też działa i podłączonymi hallami jak i bez.
Z silnika HPM3000 czyjniki mierzone pomiędzy +5V a sygnałem mają naprzemian 4,8V i 0V czyli też w porządku jednak coś sabvotonowi nie pasuje.
Uspawałem sobie ściągacz i rozebrałem. Okazało się że GoldenMotor wymyślił sobie dodatkowy pierścień z magnesów i pewnie dlatego mi nie przechodzi testu kąta.
Tarcza z magnesami
Tarcza z magnesami
Zrobiłem wcięcia pomiędzy cewkami miniszlifierką by się zmieściły czujnika halla typowe do silników ss41F
Podszlifowanie między cewkami
Podszlifowanie między cewkami
Zalałem je klejem dwuskładnikowym do metalu. Dodałem os siebie termostat bimetaliczny na rozłączanie 120stopni i czujnik temperatury kty83.
Zalane czujniki halla
Zalane czujniki halla
Złożenie bardzo ostrożnie z ściągaczem w odwrotnej kolejności by tarcza z magnesami nie uderzyła o rdzenie od cewek.

Silnik zaczął się kręcić aż miło.

Pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
FreeriderMSI
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2019, 13:19
Lokalizacja: Konin/Kalisz

Re: SABVOTON 72150 + GoldenMotor HPM3000

Post autor: FreeriderMSI »

Witam, jak ci ten silnik chodzi? Gdzie kupiłeś i za ile? ;)
Rockrider 540s 13s7p Sony US1V3 Kt36/48 45A Hub przekładniowy 500W chłodzony olejem. V-max 35km/h. Sprzedany idzie nowe.
Rockrider ST 530 16s8p LG m26 Sabvoton ML-45 Mxus 3k Turbo 5T. V-max 55km/h.
ODPOWIEDZ