Czy dobra baza? I co dalej?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Maksym
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2020, 16:32

Czy dobra baza? I co dalej?

Post autor: Maksym »

Witam wszystkich Forumowiczów,

na początku proszę o wyrozumiałość - tematyka rowerów elektrycznych pojawiła się w polu mojego zainteresowania dwa dni temu i pytania mogą się jawić doświadczonym użytkownikom jako banalne. Chciałbym rozpocząć swoją drogę od kilku wskazówek od doświadczonych użytkowników, pasjonatów, poprostu od Was.

W sobotę pierwszy raz przejechałem się rowerem elektrycznym i bardzo mi się spodobało.

W okolicy mam trochę ścieżek rowerowych, leśnych szlaków. W sezonie wiosenno-letnim czasami też dojeżdżam do pracy rowerem, mam na dłuższym odcinku poprowadzoną asfaltową ścieżkę rowerową. Generalnie chciałbym częściej i dłużej cieszyć się jazdą na dwóch kółkach, rekreacyjnie pokonywać dłuższe dystanse niż dotychczas (20-30km). Mam pracę fizyczną, także dojazdy do pracy a w zasadzie powroty bywają poprostu forsujące. Często zniechęca mnie to do korzystania z roweru i jeżdżę autem. Rower z wspomaganiem elektrycznym pozwoliłby mi to zmienić, więcej przebywać na świeżym powietrzu itd. Nie zależy mi na rozwijaniu wielkich prędkości, tym bardziej, że w 90% poruszam się po ścieżkach rowerowych.

Posiadam rower Merida Matts Striker (zdjęcie w załączniku), Ma swoje lata ale lubię go i służy mi. Jest w konfiguracji rekreacyjnej - hamulce v-brake itd. Czy nadaje się do modyfikacji? I w jakim zakresie, biorąc pod uwagę, że będę poruszał się głównie po utwardzonych ścieżkach rowerowych, na dystansie maksymalnie 30 km, z prędkością do 30 km/h. Jakie rozwiązania polecacie? Przyznam, że najbardziej interesowałyby mnie kompletne zestawy z polskiej dystrybucji/produkcji, ze względu na wsparcie techniczne. Tyle na początek. Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki
IMG_20201221_144639.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5833
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czy dobra baza? I co dalej?

Post autor: pxl666 »

Tradycyjnie polecam tszd2 plus bidon od np tooropka czy kogoś z forum. I będziesz zadowolony
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Czy dobra baza? I co dalej?

Post autor: molpiku »

Może też być mxus 30h lub jakaś przekładniówka i wtedy jest bezobsługowo.
Maciej
ODPOWIEDZ