Szukam ramy po huba

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Witam
Szukam ramy do kowersji. Chcialem zapytac czy do tej ramy mozna zamontowac silnik? Najprawdopodobniej mxus 30h. Nie rozumiem tych haków.
"Gnot-Boost" 138mm 10 x 135mm or 10 x 141mm
https://www.tritoncycles.co.uk/frames-f ... set-p23928
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: molpiku »

tak można ale tak bez amortyzacji?
Maciej
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Yasiu77 »

Dlaczego zainteresowałeś się ta ramą?
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Dziekuje. Zainteresowalem sie poniewaz szukam ramy/roweru do turystki ktory musi wytrzymac lacznie 180kg. Ja 130kg ,okolo 35kg rower + elektryka,+15kg bagazu. Zalezalo mi rowniez na szerokich oponach gdzie w wiekszosci trekingow max opona to 2.0.

Powiedziano mi ze do tej ramy nie da rady zalozyc huba. Czy to prawda?
https://www.tritoncycles.co.uk/frames-f ... lue-p25362
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: verre »

nie wiem dlaczego by się miało nie dać, może komuś chodziło o rozstaw tylny 145mm /bo to chyba o tym mowa/ ? Według mnie da się założyć koło z silnikiem ewentualnie montując blokady osi od wewnątrz, w naszych typowych mamy 135 mm i wielu ma rozgięte właśnie do około 145, sam tak miałęm montując blokadę od wewnątrz, ale niech się wypowiedzą koledzy bo ja głowy nie dam, że się nie zrobi dwuślad.
A nie myślałeś o fatbajku? wytrzyma taką wagę na pewno.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: molpiku »

Da się zamontować kit ci wciskają. Sprawdzić trzeba wymiary tylnej piasty nie może byś węższa niż 135mm.
Maciej
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Pytalem w Nexunie i powiedzieli ze nie da rady. Jak gruba os ma 30h? O Fat Bajku nie myslalem poniewaz szukam ramy o wygodnej pozycji do turystki. Jesli sa takie Fat Bajki to moze byc. Tylko nie znam sie na geometri...
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: verre »

oj to nie wiem, dlaczego nexun mówi nie? ?? no dlaczego Tas? ! oni mają doswiadczenie niech powiedzą czy jest wygodnie na fatbajku? no jest, jak na kazdym ebajku o zbliżonej geometrii.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

W podobnych a czasem wiekszych wagach jeżdżę na moim treku 4 series, przyjmuje wszystko, łączeni z kołami 26x2.8 :) Bardzo solidne ramy, latam od czasu do czasu nim szybko z hardcorowcami dh/st po cięzkim terenie obładowanym na maxa i nic nie strzeliło (poza bagażnikiem raz, ale to moja wina), a powinno ;) Silnik 35H, spokojnie działa mi 9 rzędowa przerzutka z tyłu.
Obrazek
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: tas »

verre pisze:
22 gru 2020, 19:48
oj to nie wiem, dlaczego nexun mówi nie? ?? no dlaczego Tas? ! oni mają doswiadczenie niech powiedzą czy jest wygodnie na fatbajku? no jest, jak na kazdym ebajku o zbliżonej geometrii.
Nie wiem czemu nie, rama wygląda na dobrą do elektryfikacji.
Może niemożność wynikała z czegoś innego niż sama rama
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Jaki to dokladnie model tego Treka?
Czyli moge kupic ta rame pod pod 30h lub 3k Turbo?
Lepiej wybrac rame na kolach 26 na szybkim nawoju czy na 29 na wolniejszym np 3k turbo (12x5) ? Przy 16s11p (mysle ze tyle wejdzie minimum).
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Trek four series dokładnie. Lepiej 26" w 4t niż 29" w 5t(których i tak nie ma). Choć ja teraz wkładam 4t w 29", ale w fulla. Kwestia po czym chcesz jeździć. A ile masz wzrostu?
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Tu masz trochę wyższy model: https://allegro.pl/oferta/trek-alpha-67 ... e=facebook

Ale czy tyle zmieści, nie wiem. Ja mam bardzo dużą ramę 24", unikat w MTB.
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Rzeczywiscie porzadnie wyglada ta rama. Szkoda tylko ze glowka jest 1 1/8 bo teraz wiekszosc amortyzatorow jest pod tapered. Trek z aukcji tez przyjmie opone 2.8? Ja mam 190cm wzrostu przekrok 88cm. Lubie kola 29er za to jak pokonuja male przeszkody plynniej mi sie na nich jezdzi. Rower ma sluzyc do turystki tak zebym mogl w wygodnej pozycji pojezdzic caly dzien w plaskin terenie 70%asfalt 30% polne/lesne utwardzone drogi.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Ten z aukcji niestety nie wiem, wygląda bardzo podobnie, wzrost mamy prawie taki sam (191), więc nawet taki jak mój by Ci pasował, może warto poszukać jeszcze go, jeden z nielicznych 24" MTB z tak duża ramą. Tapered się nie przejmuj, są i tak zwykłe dostępne, tylko pamietaj że np do niego rura musi mieć min. 25cm na amorze ;) Co do tego z aukcji, poproś sprzedawcę o szerokość widełek na wysokości opony i będzie wszystko jasne ile wejdzie.
Na allegro wiszą też za niezłą kasę 2 dość fajne HT na dużych ramach i słabszym osprzęcie, jeden na 29" a drugi chyba 27.5".
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Do turystki nada sie 29er i 3k turbo? Czemu tak duze rozmiary proponujesz? Moj treking ma 20" a enduro 19".
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Ja akurat lubię duże ramy, z długą rurą poziomą i możliwie dużym miejscem na akumulator, dla mnie rower wygląda dobrze z krótką sztycą, ale to oczywiście personalne upodobania. Po wielokrotnych zmianach rowerów doszedłem do wniosku, że takie są dla mnie najwygodniejsze i najlepiej się prowadzą.
Teraz właśnie sobie buduję turystyka full na 29" i 3k, po wywiadzie przeprowadzonym z użytkownikami uważam, że to do normalnych zastosowań zadziała. Generalnie poza nielicznymi przypadkami kiedy są stromę podjazdy z piaskiem, to i mój obecny 35h na 45A wystarcza w zupełności do wspomagania pedałowania. Ale lubię mieć zapas, więc wsadzam teraz 3k no i full a nie HT. Manetki używam sporadycznie raczej jak wracam umęczony z trasy albo jak się spieszę do jakiegoś konkretnego celu.
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Wlasnie coraz bardziej chodzi mi po glowie full. Tylko czy wytrzma swoje okolo 35 kg + ja 130kg. Na jakiej ramie budujesz tego fulla? Ja znalazelm cos takiego:

Rozmiar 21. QR141 bedzie okej?
https://www.giant-bicycles.com/pl/stance-29-2-2020
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Ja poszedłem w sztywną oś (to co podałeś chyba też ją ma) i musze adaptery teraz na dropout robić ;) Kupiłem Cube AMS 120pro 29 w rozmiarze XL. Ważę podobnie+, ale jak to zniesie nowy rower powiem dopiero za jakiś czas ;) HT znosi to bez ziewania. W fully cisnienie w amorach musiałem ustawić na okolice już max. Ale prowadzę działania prewencyjne, mocna felga, szprychy 3mm z tyłu przy silniku, przód w sumie sezon przelatałem na zwykłym kole i amorze sprężynowym, ale czasem jak zaliczyłem większą dziurę to potrafiło się delikatnie rozcentrować (symbolicznie), teraz poskładałem i przód na szerszych, mocniejszych felgach i szprychy dałem sapim 2.3mm już na zapas.
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Rozumiem. Ta rama Gianta jako jedna z nielicznych nowych fulli ma os QR na 141mm czyli jesli dobrze rozumiem silnik wejdzie bez rozginania widelek. Najlepiej jakbym mogl sie przejchac na roznych rowerach...
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Jedna przejażdżka mało da ;) Po kilku latach nabiera się jakiś upodobań ;) Ale generalnie droga przez wielu sprawdzona prowadzi w końcu do fulla, potem tylko w zależności od trudności terenu albo mid albo hub, z reguły 3k ;)
Wattomaniac
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 gru 2020, 12:37

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Wattomaniac »

Hej Panowie przyłącze sie, ja już jestem na etapie tego ze wiem ze chce fulla :) teraz tylko nie do końca wiem czy hub czy mid..
wydawało mi się ze hub jest na cięższe tereny góry , zjazdy itp , ale jak patrzeć na gotowce full to głownie to midy ?

kojarzycie jakies fajne konstruktywne materiały mid vs hub ?

czy midy mają manetki ? i możliwiść jechania na samej manetce?

jak to jest że, nie które midy kosztują wielką kase: 10k, 15k, 25k a nawet 65k :shock:
a są to legalne ebike czyli 250W, a przecież rowery za 20k od cyklonbike to kilkanaście razy większe możliwości ...
czego ja nie kumam :?:
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

W skrócie moim zdaniem-cięzki teren/góry, podjazdy-mid ze swoją możliwością zmiany przełożeń, lżejsze maszyny i użytkownicy z uwagi na ograniczenia wytrzymałości rowerowego przeniesienia napędu. Mniejsza masa nieresorowana.
HUB- równiejsze tereny, okazjonalnie górki pagórki, ale nie typowe ciężkie góry. Ciężkie zestawy nie robią na nim większego wrażenia, prawie nie do uszkodzenia poza przegrzaniem. Ciężkie koło nie pomaga w prowadzeniu ;)
Manetka to cecha kontrolera, nie ważne gdzie jest silnik, możesz jechać na manetce.
Generalnie temat w necie, na youtube rozpykany na atomy chyba.
Wattomaniac
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 gru 2020, 12:37

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Wattomaniac »

ok, a jakie byście wybrali midy, bardzo dobry stosunek cena jakość, dostęp do gwaranta, części. z fabryczną manetką, lub nie zbytnio inwazyjną możliwością dołożenia ? a nawet możliwość dołożenia Mpe, zależy mi na tempomacie
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Nie ma dobrych w dobrej cenie. Super jest tsdz2 z open firmware, ma to co chcesz i tensometr, ale jakość różnie, zwłaszcza pod ciężkimi kierowcami. Ale żonie i córce kupiłem i na razie bardzo zadowolone.
Bafangi nie mają tensometru, jakościowo lepiej, użytkowo gorzej bo to tylko PAS.
CYC Pro, fajnie ale głośny, niszczy napęd jak każdy mocny mid no i cena ;)
Wattomaniac
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 gru 2020, 12:37

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Wattomaniac »

kurcze juz mam taki mętlik ze szok :)
ogólnie jesli chodzi o moją jazde to tak :

ogólnie : głownie miasto jakieś 50 km dziennie

lekkie pochylenia wiadomo

ale od czasu do czasu jakiś wypad
Pieniny, Klimczok
więc chyba mid? choć kusi mnie mnie mnie manetka i jazda na samym silniku
gdzieś tak do 50 km, max
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: pxl666 »

50kmh mid manetka powiadasz...A to z górki rozumiem? Bo nawet hub to już musi być pod taka vmax nie najbiedniejszy
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
27 gru 2020, 21:46
50kmh mid manetka powiadasz...A to z górki rozumiem? Bo nawet hub to już musi być pod taka vmax nie najbiedniejszy
BBSHD + przednia zębatka np 54T, + tył 11T, i jak nie będzie ważył 200 kg, a droga będzie równa, to być może i 60 km/godz osiągnie. :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
27 gru 2020, 21:54
pxl666 pisze:
27 gru 2020, 21:46
50kmh mid manetka powiadasz...A to z górki rozumiem? Bo nawet hub to już musi być pod taka vmax nie najbiedniejszy
BBSHD + przednia zębatka np 54T, + tył 11T, i jak nie będzie ważył 200 kg, a droga będzie równa, to być może i 60 km/godz osiągnie. :D
mój jak jeszcze miałem , na oryginalnej chyba 52t w lekkim rowerze i z lekkiej górki po asfalcie poleciał 55kmh ale z pełnym pedaleniem ile pary w nogach . niewiem może na bbshd będzie na tyle obrotów ale to już inne ceny i inne prądy niż np tszd2 .
szczerze uważam ze 50kmh przelotowo na manecie to nie jest dobre dla zwykłego roweru zwłaszcza ze gość ma ważyć więcej niż przeciętny rajder . gleba przy 30kmh a 50kmh może się różnic znacząco , zwłaszcza drogą hamowania i lotu oraz ilością połamanych kości.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: pxl666 »

Wattomaniac pisze:
27 gru 2020, 14:50
jak to jest że, nie które midy kosztują wielką kase: 10k, 15k, 25k a nawet 65k :shock:
a są to legalne ebike czyli 250W, a przecież rowery za 20k od cyklonbike to kilkanaście razy większe możliwości ...
czego ja nie kumam :?:
rower fabryczny ma homologacje , rower od cyklona i podobnych nie ma . w niedalekiej przyszłości może być tak ze jak zostaniesz zatrzymany (nie za jazdę, a za wygląd) i nie będzie papieru to pojazd od cyklona pójdzie na przemiał a ty dostaniesz kolegium .
druga sprawa to pojazd od cyklona ma najczęściej najtańsze chińskie zawieszenie , fabryki , zwłaszcza te droższe , mają zawieszenie półtopowe albo topowe od foxa lub rockshoxa gdzie sam widelec kosztuje 7k ... noi oczywiście ok 8% ceny to napis na ramie
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

pxl666 pisze:
28 gru 2020, 9:14

rower fabryczny ma homologacje , rower od cyklona i podobnych nie ma .
Czekaj czekaj, bo temat już ostatnio przerabiałem z kimś, jaką homologację? :) jedyne co obowiązuje na rowery to na elektrykę znaczek CE. Poza tym rowery nie podlegają żadnej homologacji :) Z wyłączeniem dziecięcych. Czy coś się pozmieniało? ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: pxl666 »

Kajman pisze:
28 gru 2020, 10:50
pxl666 pisze:
28 gru 2020, 9:14

rower fabryczny ma homologacje , rower od cyklona i podobnych nie ma .
Czekaj czekaj, bo temat już ostatnio przerabiałem z kimś, jaką homologację? :) jedyne co obowiązuje na rowery to na elektrykę znaczek CE. Poza tym rowery nie podlegają żadnej homologacji :) Z wyłączeniem dziecięcych. Czy coś się pozmieniało? ;)
być może źle się wyraziłem , nie studiowałem ustawy , generalnie mam na myśli ze w razie wypadku na ulepie ubezpieczyciel się wypnie
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Camis »

Kajman pisze:
28 gru 2020, 10:50
Czekaj czekaj, bo temat już ostatnio przerabiałem z kimś, jaką homologację? :) jedyne co obowiązuje na rowery to na elektrykę znaczek CE. Poza tym rowery nie podlegają żadnej homologacji :) Z wyłączeniem dziecięcych. Czy coś się pozmieniało? ;)
Homologacja/certyfikacja jest wymagana w EU, w Polsce trochę inaczej to wygląda:

Pedaleki <25 Km/h, <250 W zwane potocznie u nas rowerami elektrycznymi wykonane zgodnie z normą EN1594 traktowane są jak zwykły rower i nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów dopuszczających.

Zastosowanie manetki gazu, silnika powyżej 250 W, ale max 4 kW i ograniczenia szybkości niezależnie czy do 25km/h czy do 45 km/h powoduje, że taki rower elektryczny przynależy do kategorii L1e, a ta w polskim prawie o ruchu drogowym dotyczy motorowerów.

Konsekwencją tego jest, że rower elektryczny typu speed bike powinien spełniać następujące wymogi techniczne:

jedno światło mijania barwy białej lub żółtej selektywnej oświetlające drogę na odległość co najmniej 30 m przed pojazdem przy dobrej przejrzystości powietrza
jedno tylne światło pozycyjne barwy czerwonej, umieszczone z tyłu
tylne światło odblaskowe
boczne światło odblaskowe

Oprócz powyższych świateł rower elektryczny powinien również posiadać:

rozpoznawczy numer pojazdu (tablicę rejestracyjną) oraz trwały nr ewidencyjny pojazdu (VIN)
dwa niezależne, skutecznie działające hamulce
dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku
lusterko wsteczne umieszczone po lewej stronie pojazdu

A jak wyglądają obowiązki kierującego?

kierujący jest obowiązany poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych. W takiej sytuacji dla roweru pozostaje jezdnia.
kierujący rowerem są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym
kierujący rowerem jest obowiązany używać podczas jazdy świateł mijania (przez 12 miesięcy w roku, w tym również w ciągu dnia).
w myśl polskich przepisów motorower, a co za tym rower typu speed bike nie jest pojazdem silnikowym (art.2 pkt.32). Stąd pewnie wynika fakt, że takim rowerem elektrycznym zabronione jest poruszanie się po autostradzie i drodze ekspresowej.
Jazda po wyznaczonej drodze dla rowerów i chodniku też jest niedozwolona.
https://www.geobike.com.pl/przepisy-i-c ... pol-59.php

https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=122000
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: Kajman »

Nie ma wymagań co do certyfikacji czy homologowania produkty, produkt powinien być wykonany zgodnie z normą, nie musi być przebadany tylko POWINIEN zgodnie z nią wykonany. Do tego należy pamiętać: " it is important to note that in most European member states compliance with EN 15194:2017 is not a legal requirement, compliance is voluntary."

U nas na razie wszystko co nie ma 250W jest teoretycznie w nieuregulowanych, tak jak hulajnogi elektryczne i inne UTO. Niby skuter/rower ale jednak nie i dopiero w razie draki sąd/rzeczoznawca decyduje co z tym zrobić. A jako że nie ma w naszym kraju instytucji precedensu, to jeden wyrok niczego nie zmieni.

I nie prawdą jest, sprawdzone wielokrotnie już doświadczalnie przez kilku znajomych, że w obecnych czasach ubezpieczyciel się wypina, czy to w Norwegii czy w Polsce ludzie na konwersjach dostają normalnie odszkodowania i nie wnika się w technikę ich pojazdów (być może jak na razie), jako że skupiamy się na faktach, to na razie są fakty, a reszta o czepiających się ubezpieczalniach to gdybanie/pieśn przyszłości/pobożne życzenia.
andrzeju
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2020, 16:32

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: andrzeju »

Jaka jest szerokosc montazowa Mxusa 30h. Przy 141mm trzeba jeszcze rozginac?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: WojtekErnest »

Wattomaniac pisze:
27 gru 2020, 14:50
,,,,,,a przecież rowery za 20k od cyklonbike to kilkanaście razy większe możliwości ...
czego ja nie kumam :?:
Info dot CyklonBike https://m.facebook.com/groups/188683444 ... =bookmarks#
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Szukam ramy po huba

Post autor: pxl666 »

wojtek - chciałeś pokazać ten wpis ?
https://m.facebook.com/groups/188683444 ... __tn__=C-R
ODPOWIEDZ