stacja lion od Bikela

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

stacja lion od Bikela

Post autor: zdzban »

Bardzo podoba mi się stacja lion od Bikela [
Postanowiłem ją zbudować. PCB zamówiłem zmontowałem wszystko do kupy
Załadowałem plik do arduino bez problemów, po włączeniu pokazało się Menu główne kursorem mogę sie poruszać w dół i w górę ale mogę wejść tylko w ostatnią zakładkę na dole. W sumie zero reakcji na stacje nic nie można włączyć ani ustawić. brak odczytu danych.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Podczas ładowania kodu do arduino wyskakuje dużo błędów tego typu:
ostrzeżenie: przestarzała konwersja ze stałej łańcuchowej na „char *” [-Wwrite-strings]
ostrzeżenie: przestarzała konwersja ze stałej łańcuchowej na „char *” [-Wwrite-strings]
myGLCD.print
Może ktoś robił tą stacje i ma prawidłowy kod bez tych błędów , bo myślę że tu jest przyczyna niepracującej stacji.
Może ktoś przetestuje ten kod od bilka
cały projekt z kodem można pobrać https://bikel.pl/ogniwa-li-ion-testowanie/
Załączniki
IMG_20201221_210354.jpg
IMG_20201221_210325.jpg
IMG_20201221_210553.jpg
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2999
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: stacja lion od Bikela

Post autor: tas »

4.27V... nie wygląda to dobrze :(
Urok tych małych badziewnych modułów ładujących
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: stacja lion od Bikela

Post autor: radasss »

Nie można odmieniać, ani dowolnie żonglować nazwą bikel.pl ( od Bikela, od bilka ) bo robi się bałagan na max'a. Również nie da się stosować wypowiedzi w stylu np.: to jest wpis zdzbana, fajny tester budujesz zdzbanie, udało się zdzbanowi. A tak ponadto to ok.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: stacja lion od Bikela

Post autor: WojtekErnest »

tas pisze:
21 gru 2020, 23:50
4.27V... nie wygląda to dobrze :(
Urok tych małych badziewnych modułów ładujących
Dokładnie.. uważajcie na te moduly, szczegolnie gdy aku mają małe RW lub upływność, bo można sie zdziwić 4,27 V lub niekończące sie ladowanie i goracy aku.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Re: stacja lion od Bikela

Post autor: zdzban »

radasss pisze:
21 gru 2020, 23:56
Nie można odmieniać, ani dowolnie żonglować nazwą bikel.pl ( od Bikela, od bilka ) bo robi się bałagan na max'a. Również nie da się stosować wypowiedzi w stylu np.: to jest wpis zdzbana, fajny tester budujesz zdzbanie, udało się zdzbanowi. A tak ponadto to ok.
Bardzo merytoryczna odpowiedź tylko szkoda że nie dotyczy tematu, Myślałem że ktoś kto ma tyle postów co ty udzielał jakieś sensowne odpowiedzi, a ty po prostu nie masz zielonego pojęcia i nabijasz sobie tylko ilość postów.


Teraz dla osób którzy bardziej obeznanych w temacie:
Jest możliwość pojawienia się ostrzeżeń gdy są nie odpowiednie biblioteki? , ostrzeżenia mogą być powodem że program nie pracuje poprawnie?
ps. Napięcie na trzecim koszyku jest 4.20V. Voltomierz akurat na tym koszyku jest uszkodzony, nie wyświetla 3 segmentów
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: stacja lion od Bikela

Post autor: Camis »

Z ciekawości jaki wyszedł koszt budowy?.
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

Re: stacja lion od Bikela

Post autor: zdzban »

Stacja nie jest jeszcze skończona ale wszystkie podzespoły mam już, jest tylko podłączona jedna połówka czyli 10 ogniw.
Nie liczyłem dokładnie ale koszt mniej więcej 500zł a 550zł bo musiałem zamówić minimum 5 kompletów płytek PCB.
dlatego też mam do odstąpienia 3 komplety płytek PCB do tej stacji czyli komplet to jedna płytka bazowa i dwie płytki robocze
Załączniki
pcb.jpg
ODPOWIEDZ