Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
geerbil
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:06

Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: geerbil »

Składam nowy rower typowo na góry na silniku Bbshd, gdzie tutaj na forum widziałem dyskusje na temat odpowiednich zębatek do jazdy po górach. Zakładam nowy temat żeby uporządkować informację na ten temat.

Jak wiadomo najlepiej mieć z przodu najmniejszą zębatkę a z tyłu największe , kasety typu 11-50 nie są już takie drogie , natomiast co najlepiej albo co można dać na przód? Na tą chwilę znalazłem najmniejszą zębatkę 39 zębów (130bcd)

Jakie są wasze doświadczenia z takim zestawem? Czy to nie będzie problemów z taką zębatką przy podjazdach stromych?
Może są jakieś adaptery i można dać jeszcze mniejsze zębatki? Czy przekos nie będzie za duży?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5882
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: pxl666 »

skoro są 34 do tszd2 to i do balanga powinny być ?
geerbil
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:06

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: geerbil »

No właśnie do bbshd nie ma, chyba że ktoś widział jakieś przeróbki?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: Eryk »

geerbil pisze:
23 gru 2020, 19:52
No właśnie do bbshd nie ma, chyba że ktoś widział jakieś przeróbki?
Nie ma bo mniejsze psują linie łańcucha, a pozatym silnik ma tyle pary że nie potrzebuje mniejszych aby sprawnie śmigać po górach.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5882
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: pxl666 »

geerbil
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:06

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: geerbil »

To jest do bafang bbs02, podobno jest inny rozstaw śrub wewnętrznych
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5882
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: pxl666 »

I my mamy to sprawdzać? Ja w takich wypadkach pisze do chińczyka. Jak będzie chciał zarobić to Ci znajdzie jeśli jest. Druga sprawa to przewiercic nowe otwory nie jest problemem chyba?
tkoko
Forumowicz
Posty: 5056
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
24 gru 2020, 10:45
I my mamy to sprawdzać? Ja w takich wypadkach pisze do chińczyka. Jak będzie chciał zarobić to Ci znajdzie jeśli jest. Druga sprawa to przewiercic nowe otwory nie jest problemem chyba?
Nie musisz sprawdzać, wystarczy porównać z oryginalnymi zębatkami do BBSHD by zrozumieć dlaczego trudno o mniejsze zębatki. Skos łańcucha będzie z 10 cm.
Załączniki
bbshd5.JPG
geerbil
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:06

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: geerbil »

Oto porównanie zębatek z bbshd i bbs02 oraz zębatki bbs02 na silniku bbshd.
Jak widać nie ma możliwości żadnej przerobić cokolwiek na Bbshd, prędzej się da w drugą stronę
Załączniki
IMG_20201224_115605_resize_50.jpg
IMG_20201224_115530_resize_0.jpg
geerbil
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:06

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: geerbil »


Nie musisz sprawdzać, wystarczy porównać z oryginalnymi zębatkami do BBSHD by zrozumieć dlaczego trudno o mniejsze zębatki. Skos łańcucha będzie z 10 cm.
Skoro do bbs02 przez adapter można dać mniejszą zębatkę i ludzie tak jeżdżą to dlaczego nie ma do bbshd, czemu jeszcze chińczyki nie robią takich.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5056
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: tkoko »

geerbil pisze:
24 gru 2020, 14:56
...... Skoro do bbs02 przez adapter można dać mniejszą zębatkę i ludzie tak jeżdżą to dlaczego nie ma do bbshd, czemu jeszcze chińczyki nie robią takich.
Bo skończy się podobnie jak u mnie, przewleczeniem wózka przez wolnobieg, a ja mam "tylko" siedem rzędów, co np. dzieśięciorzędowa :D
Załączniki
1.jpg
geerbil
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:06

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: geerbil »

Grubo, tylko czy jesteś pewny że to wina przekosu? Widziałem już takie wypadki w rowerach nie elektrycznych.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5056
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie zębatki do BBSHD w góry?

Post autor: tkoko »

geerbil pisze:
25 gru 2020, 9:26
Grubo, tylko czy jesteś pewny że to wina przekosu? Widziałem już takie wypadki w rowerach nie elektrycznych.
Jeżeli z dużej przedniej zębatki, z której łańcuch idzie prosto na pierwszą zębatkę wolnobiegu, zechcesz wrzucić siódmą zębatkę wolnobiegu, to przy mocy silnika 500 wat, tak się to kończy.
Poniżej masz moje przekosy Yocha (klon Bafanga), z tylnym wolnobiegiem. Nawet na oryginalnej zębatce (ta mniejsza z przodu) przekos jest dosyć duży, lecz akceptowalny. Dla BBSHD z "prostą" tarczą ten przekos byłby aż do osłony zębatek w Yochu/BBS02
Załączniki
a3.jpg
ODPOWIEDZ