Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Gordon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2020, 19:54

Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Post autor: Gordon »

Czesc.
Od kilku lat jeżdżę na ceuiserze Electra Straight Eight.
W tym roku postanowiłem zlozyc rower elektryczny.
Jako bazę będę miał ramę Micargi taka jak w rowerze Micargi Cyclone.


Fabryczne rowery maja silnik Bafang 500W zasilany napięciem 48V. Nie mają przerzutek. Nie wiem co to za silnik bo czytałem że są przekładniowe i bezpośrednie.

Chciałbym u Siebie zastosować silnik Bafang 750W. Widełki są 170/175mm. Więc mam kupić silnik z gwintem a nie wieloklinem pod kasetę. Ale nie wiem czy przekładniowy czy takie silniki są może w jednym rodzaju?

Wstępnie myślałam o silniku 2 lub 3kw. Ale składam ten rower po to żeby mieć wysiłek fizyczny, wspomagać się silnikiem a nie jeździć 50km/h a kręcić pedałami dla czujnika.

Wybór na 750W jest również dlatego że nie chce wielkiego sterownika i wielkiej baterii. Fabryczny Cyclone ma to w małej zgrabnej obudowie. Silnik 2 czy 3 kw to już chyba wielki sterownik.

Będę chciał zrezygnować z manetki a zastosować support z czujnikiem nacisku. Najchętniej zrezygnowałbym z dużego wyświetlacza a zamontował jakis malutki.

Pomożecie?

Ramę i widelec już mam. Obręcze 26x80mam. Opony 26x3.0 też. Siodło, sztyce itp też.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Post autor: pxl666 »

silnik w pl czy gdzie chcesz kupować ? kondzio chyba ma silniki przekładniowe bafanga . w zasadzie możesz nie mieć wogole displaya i tylko pas i sterownik , ale display jednak daje więcej wygody . może są sterowniki z displayem takim małym jak vlcd6 , musiałbyś poszukać .
chcesz bidon czy skrzynkę ?
Gordon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2020, 19:54

Re: Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Post autor: Gordon »

Hej. Dzięki za odp. Czy Ali czy Polska to kwestia ceny. Jak różnica ma być 50% to pewnie Chiny. Jak 20-30% to pewnie w Polsce bo paragon i gwarancja.
Właśnie nie wiem czy te silniki przekładniowe są wszystkie takie same? Czy mają różne przełożenia? Pisałem do Kondzio przez OLX ale na razie brak odp. Widziałem że ma silniki 750W.
zamiast Pas chcę czujnik nacisku Erider T9 ale nie wiem czy każdy sterownik go obsługuje czy trzeba mpe kupować.
Bateria raczej duży bidon bo jest tam fajne miejsce. Sterownik w małe opakowanie.
Nie wiem jak tu się zdjęcia wkleja..
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Post autor: pxl666 »

głównie różnią się mocą silnika i obrotami na wyjściu . korba z czujnikiem nacisku ma swój dedykowany sterownik i to najpewniejsze rozwiązanie
Gordon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2020, 19:54

Re: Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Post autor: Gordon »

A co myślicie o silniku przekładniowym mxus 1000W. Widzę że wystepuje w roZnycj wersjach np. 10x6 lub 8x4. O co w tym chodzi?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Post autor: pxl666 »

Być może uzwojenia. Raczej nie przekładnia
chrisoft
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2018, 18:38

Re: Składam E-rower Strech cruiser. 750W hub?

Post autor: chrisoft »

Zobacz na nexun.pl tam masz opis przy silnikach.
ODPOWIEDZ